Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babát minden nap...

3 hónapos babát minden nap meg kell fürdetni?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam olyat, hogy nem tesz jót neki, ha minden nap fürdetve van, mert nem kúszik mászik,így nem is koszos...Vélemények? Én minden nap fürdetem.
2012. febr. 27. 16:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Végülis szerintem azért fontos, hogy kialakuljon egy rendszer, egy szokás. Nem tudom, hogy kell-e, de nekünk kb. 4 hónapig semmi nem volt fix a napirendben, csak a fürdés. Mostmár 8 hónapos és tudja, ha fürdés, akkor utána vacsi és alvás jön. És nagyon szeret is pancsizni :)
2012. febr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is olvastam, de szerintem pl. a mosdatás még macerásabb, azt meg úgyis kellene, akkor miért ne fürdesse meg az ember. Főleg, hogy azért ez egy olyan jó kis szertartás esténként, az én babán nagyon élvezi. A kis napi rutinjának része, miért szórakoznak azzal, hogy egyszer fürdetem, egyszer nem.
2012. febr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Én mindennap fürdettem a kislányomat,szóba se jöhetett volna olyan hogy ne fürdessem meg.Azért mert nem koszos attól még meg kell fürdetni.A kórházban is fürdetik mindennap még az újszülötteket is.
2012. febr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Jajj, mindennap kell, ez nem is kérdés!! Most meg tisztára a kezed/arcod, feküdj le aludni, és reggel figyeld a vizet, amit lemosol, hogy milyen koszos! A babád is izzad, a kis pórusai tisztulnak folyamatosan, naná, hogy fürcsizni kell, nem is szólva a füdés öröméről...
2012. febr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze!

Már eleve ott kezdődik,hogy a kakit-pisit normálisan csak vízzel lehet lemosni. A törlőkendő csak "pillanatnyi" megoldás!

2012. febr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy kell. Első perctől kezdve fürdetem minden nap.
2012. febr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a mindennapos fürdetés híve vagyok. Kezdettől fogva a mindennapi rutin része, a fiam imád pancsolni.
2012. febr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Én sem tudnék lefeküdni este hogy nem fürödtem,a gyerekek is fürödnek első perctől.Ők is izzadnak,büfiznek,kaki,pisi.Milyen jó érzés nekik is a fürcsi után ellazulnak,tiszta ruci stb.
2012. febr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A babákat még nem is igazán higiéniai szempontból fürdetjük eleinte,hanem,hogy a napi rend kialakuljon. Egy idő után már játék lesz a fürdés,és ez az esti "rítus" részévé válik.

Amikor kúszni kezd sem feltétlen lesz koszos a gyermek! -már ha ez nem marad ki az életéből! (nálunk a másodiknál kimaradt,az első sem retkelte össze magát!) Viszont amikor elkezded a hozzá táplálást,akkor bizony nem marad olyan pontja az arcán,a kezén (mert a szájába nyúl a kicsi,amikor a kaja még benne van,a kanalat megfogja,a kanál tartalmát megfogja) ami ne lenne kajás! -az első etetésnél legalább is,aztán majd szépen lassan megtanulja az anyuka,hogyan kell etetni egy babát anélkül,hogy ne legyen az egész arca csupa bébi étel. :-)


Lehet nekünk "macerás",de amikor a gyermek rááll arra,hogy esete van,fürdés van,evés van,alvás van... (az esti rítus,hiszen minden napos fürdés nélkül nem biztos,hogy tudná,hogy mikor "kell" hosszabb ideig aludni éjjel) megtanulja,hogy tisztán lefeküdni milyen jó!


Üdv: 3 lányos

2012. febr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én születése óta minden nap fürdetem a kisfiúnkat,imád pancsolni.Most 15 hónapos,el sem tudjuk felejteni a fürdést,már megy oda a kádhoz esténként.De igaza van az egyik válaszolónak,volt olyan időszak,amikor még az egyetlen fix időpont a fürdetés volt nálunk is.
2012. febr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!