Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hosszú autós utazáshoz vannak...

Hosszú autós utazáshoz vannak jó tippjeitek, hogy ne kínlódjon annyira?

Figyelt kérdés

1 éves babánk a 1,5 órás autóúton oda és vissza is nyűglődött, és az utolsó 10 percben aludt (volna) el.

Most 3 órás útra fogunk menni, tudnátok ötleteket adni, hogy mivel lehetne őt igazán lefoglalni?

Vagy enyhe altató?!?!

Gondolom alvás időben lenne jó menni, de nem tudjuk úgy tervezni (késő délután tudunk indulni, amikor ő már nem szokott aludni).


2012. febr. 28. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy eves a lanyom, nalunk csak az működik, hogy akkor indulunk, amikor kb. fel óra van alvasig. Ebéd után alszik csak, így ebéd után szoktunk indulni. Így kicsit nézelődik, és elalszik. Így majdnem végig alszik. De volt mar, hogy csak fel órát aludt. Akkor többször megálltunk pihenni, kivettuk, kapott inni, sétáltunk kicsit, aztán elindultunk. Az autóban meg mindig vannak nálam játékok. Meg nem játékok, pl. Plussz tabletta doboza, hasonlók. Ezekkel elvan. :)
2012. febr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi a múltkor betettünk neki egy mesét cd-n, előtte még sosem hallgatott ilyesmit, de gondoltuk kipróbáljuk, és megnyugtatta, hallgatta. Nem hiszem, hogy értette, de figyelt rá. Mondjuk ez nem tart ki órákig, de egy darabig működhet. Szoktunk mondókázni is, vagy énekelni, vagy valamit a kezébe adni, amivel el tud lenni.
2012. febr. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi már odáig jutottunk hogy tegnap autós fejtámlára akasztható monitort + hordozható dvdlejátszót nézegettünk vaterán, apró korában még azt hittem a fapados autóshordozó az oka, kapott egy irtó kényelmeset, de ebben is szenved. Alvásidőben indulunk, még sem tud igazán elaludni akkor sem,mellette ülök és szórakoztatom játékokkal, könyvekkel, tegnap megivott egy üveg tejpépet, attól úgy eltelt hogy aludt egy órát, de nekünk 2,5óra nagyiig az út, még keresem én is keresem a megoldást.
2012. febr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi is rendszeresen 3 órákat utazunk a nagyszülőkhöz és nekem az vált be, hogy nagyon sokféle játékot viszünk az útra. Vannak olyanok, amiket hetekkel, napokkal előtte elteszek, hogy ne lássa; és amikor utazunk, újdonság legyen:-)

Nekünk ez abszolút beválik. Illetve én szoktam könyvet, rágcsálnivalót is vinni az útra, ezekkel is le lehet kötni egy ideig.


Természetesen ezek mellett is van nyűglődés és előfordul, hogy meg kell állnunk, de azért egész jól szokta bírni ezeket a 3 órákat:-)

2012. febr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek szerint nincs teljes megoldás .... ahogy apukám mondta, mikor kicsik voltunk: jó lenne egy on/off gomb :-)
2012. márc. 1. 12:12
 6/6 anonim ***** válasza:
A fenistil cseppnek van álmosító hatása és nem veszélyes, terheseknek is adnak antihisztamint, ha nagyon szükséges. Az én 10 kilós babámnak 7 cseppet kell kapnia és alszik mint a tej egy órán belül.
2012. márc. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!