Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogos-e a sértődésük, ha...

Jogos-e a sértődésük, ha szépen kérem, hogy jobban vigyázzanak a babára?

Figyelt kérdés
Legyen akár a lányom,akár a menyem ha szépen kérem ,hogy jobban vigyázzon a babára,mert már háromszor leesett a baba az ágyról és elmondom,hogy milyen következményei lehetnek,ha megsérül a baba és olyan helyen üti meg magát?Egyáltalán nem kioktatás céljából, hanem inkább figyelmeztetésből,mert nem csak a babák,de az anyukák is folyamatosan tanulnak és fedeznek fel újabb veszélyeket. Nálunk ezt rossz néven vette a menyem,mert azt mondta /nem nekem/,hogy figyelmetlennek tartom biztosan! Szabad ezért megsértődnie?

2012. febr. 28. 17:33
1 2
 11/13 sumergo ***** válasza:

Nézd, attól nem fog, vagy nem tud jobban vigyázni, ha te ezt mondogatod neki. Hiába kéred bárhogy. Ezek ösztönösen jönnek, vagy nem jönnek egy anya esetében, de te hiába mondod, annak csak az lesz a hatása, hogy megsértődik.

Egyrészt apró balesetek minden gyerkőccel történnek. Másrészt ha esetleg kicsit felelőtlenebb típus a menyed, akkor szerintem úgysem tudsz hatni rá, főleg ha csak annyit tudsz mondani, hogy jobban vigyázzon rá.

2012. febr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 sumergo ***** válasza:
Most olvastam a kommentedet, és látom, hogy megoldást is mondtál(tegye járókába). Akkor a második verzió az igaz, felelőtlen a menyed. :-(
2012. febr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet állást foglalni ilyen kérdésben! Nekem az anyósommal nagyon jó volt a kapcsolatom! Míg meg nem született a gyermekem! Na, akkor mindenben kioktatott, mindenben adta a "jó" tanácsokat, amik sokszor annyira egyértelműen hülye tanácsok voltak! Ha megfogadtam volna a tanácsait, akkor már 1 hónaposan hozzátáplálom almával, 4 hónaposan túró rudival akarta tömni, stb.! A gyerekemet én nevelem, meg a férjem, ő maradjon meg a nagymama szintjén! Bezzeg, ha itt van, és lenne dolgom, pl. mosogatás, stb., és lenne rá alkalma, hogy addig játszon a gyerekkel, akkor bekapcsolja a tévét, és filmet (igen, filmet, amit ő akar nézni) azt nézeti a gyerekkel, az ölébe veszi, és együtt tévéznek! Nem bír eljátszani a gyerekkel egyszerűen! Na, és ő ugye adja a tanácsait, ossza az észt, de ezt nem veszi észre saját magán! Mindenkinek azt mondja, hogy ő a tipikus jó anyós, mert nem szól bele semmibe! Pedig ez nem így van! Anyukám teljesen más! Ő mindig azt mondja, hogy egy anya ösztönből cselekszik! Ha kérek tanácsot, akkor ad, de nem szól semmibe bele! Látja, hogy szépen van nevelve a gyerkőc, életvidám, minden teljesen rendben! Ja, és anyósomat nem szereti a gyerekem, anyukámat meg imádja! SZerintem a gyerek is érzi, ki milyen ember! Anyósnál sír, rugdalózik, hogy tegye le! Úgyhogy az én anyósom olyan, aki tényleg mindenbe beleszól, és mégis azt állítja, hogy ő az az ember, aki nem szól bele senkibe! Úgyhogy ne várd szerintem itt anyukáktól, hogy csak a te leírásod alapján nyilvánítsanak véleményt!
2012. febr. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!