Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vezessem már be a napi 2...

Vezessem már be a napi 2 főzeléket ennyi anyatej mellett, tényleg?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kislányom, anyatejes. A tej mennyisége állandóan változó, hol több-hol kevesebb, most épp az utóbbi. De a kislányom elvan vele. Hiába kínálnám a másik cicimet is, eltol, nem kell már neki, de hallom, érzem, hogy nem sokat kortyol. Már bevezettem neki a déli főzeléket, délután gyümölcsöt kap, este tejpépet, és hogy meglegyen a napi minimum tejmennyiség, állandóan szoptatnám, lassan már annyiszor eszik, mint újszülött korában, még ha keveseket is a szopiból. Szilárd után egyébként mindig elutasítja.

Ma említettem a gyerekorvosnak, azt mondta, bevezethetem neki délután a 2. főzeléket is, a reggeli-esti szopi elég, legyen meg napi 3-4 dl tej. Hát, gőzöm sincs, de egész nap talán eszik ennyit tejből+tápszer alapú tejpéppel, a többi a zöldség-gyümölcs. Viszont tényleg elég lenne a reggel-este szoptatás? Akkor viszont kellene neki vagy 200 ml-t innia egyszerre, annyit tuti nem szopizik ki.

Már arra is gondoltam, hogy megkínálom tápszerrel, mert a fagyasztóból kivett tejet sem itta meg szívesen, de az is lehet, hogy az állandó "tömésemtől" nem éhes...


Ti mit csinálnátok? A "6 hónapig csak anyatej"- elvűektől köszönöm, nem kérek szidalmat.


2012. febr. 28. 20:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy hetente kb. 10 dkg-ot hízik, előfordul, hogy átaludja az éjszakát, de inkább 1-2 alkalommal kel, olyankor párat kortyol, és alszik tovább.

(Korábban szinte mindig 5-6 óráig aludt estétől.)

2012. febr. 28. 20:48
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én 6 hónaposan kevésnek tartom, hogy reggel meg este szopizzon csak. 9 hónapos lassan a fiam, de még mindig napi 3* szopik, mert a 2-őt kevésnek tartom. Persze ezt mindenki maga dönti el. Ha elvan, fejlődik, jó kedvű akkor nem hiszem, hogy gond lenne. Hogy ne szopizzon olyan sűrűn, cici után próbáld megkínálni, vagy esetleg evések közt adj neki rágcsálnivalót.
2012. febr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, azt is lehetne, hogy először szopi, és aztán szilárd, de ezt sem akarom, élvezettel eszik. Lehet olyan, hogy jobban tetszik már neki a kanalazás?

Egyébként nem nyűgös, vidám, kiegyensúlyozott.

Már arra is gondoltam, hogy cumisüvegből adom neki, nagyobb mennyiséget, hogy megkönnyítsem a dolgát, így viszont az enyém nem lenne könnyű...

2012. febr. 28. 20:54
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem tudok túl nagy okosságot mondani. Esetleg, hogy kivárod, amíg megéhezik, vagy csak kínálod és eszik? Talán ez lehet az oka. Nekem egyébként a gyerekorvos ebédre és vacsorára ajánlotta a főzeléket. Szóval reggel tápszer (nekem nem volt tejem), tízóraira tejpép vagy gyümölcs, ebédre főzelék, uzsonnára tejpép vagy gyümölcs (attól függően, mit kapott tízóraira) vacsorára főzelék, alvás előtt pedig kínáljam meg tápszerrel. Mondjuk nekem napközben már teát, gyümölcslét, vizet ivott, nem tudtam anyatejjel kínálni, de lehet, hogy a te esetedben ha kevés is, de tömény, laktató a tej, azért nem kér annyit... Ennél többet és okosabbat sajnos nem tudok írni. :) De megnyugtatlak, ez az evés macera még egy darabig eltart, minden kornak megvannak a maga "szépségei" :D
2012. febr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy tudok okosat írni.... Annak ellenére, hogy a második gyermekemet próbálom a saját elképzeléseim (az általam jónak vélt módszer) szerint etetni, valahogy nem megy, ami az első gyermekemmel jól működött, az most NEM!!!

Hát, én pont egy ilyen "6 hónapig csak anyatejes" anyuka vagyok, kislányomat ennek megfelelően szoptattam, majd ahogy a "nagykönyvben" meg van írva, folytattam....

Gondoltam, a kisfiammal is így teszek...de köszöni szépen, ő nem így gondolja. Egyszerűen olyan szintű érdeklődést mutat az ételek iránt, nem bírtam ki, adtam neki almalevet (ja, 4 és fél hónapos) nyeli, kéri, remeg érte, egy csöpp nem megy mellé, élvezettel "issza". Védőnő "rosszallóan" megjegyezte, korai ez még, nem kéne....hát lehet....lehet, hogy hamarabb fogok szopikat kiváltani. Nem tudom, csak azt látom, hogy a kisfiam nagyobb érdeklődést mutat az ételek iránt, mint a cici+szopi iránt. És ha 6 hónaposan már csak reggel és este szopizik, akkor nem tudok mit csinálni.

Lehet, hamarosan mi is abban a cipőben járunk, mint Ti :)

Hogy mit tennék? Azt hiszem, napközben többször cicire tenném, még akkor is, ha csak "iszik egyet" szerintem az is sokat számít. Lehet, ezekből a kortyolgatásokból meg lenne a napi szükséges. Vagy, esetleg újra kedvet kap hozzá :)

2012. febr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hm, hát igen, tényleg jó dolog ez az aggódás.

A doktornő tanácsa szerint nálunk is így lenne, hogy

reggeli: szopi

tízórai: gyümölcs

ebéd: főzelék

Délután: nem mondta, de tejpépet gondolnék

vacsora: főzelék

este: szopi

Csak nem fér a fejembe, hogy jön így ki az a 400-500 ml? Másnak annyi a teje, hogy ez 2-3 szopásból megvan?

2012. febr. 28. 21:06
 7/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam 8 hónapos koráig 3-szor tápit szopizott, a tízórai, ebéd és uzsonna volt akkor még kiváltva, pedig már régóta hozzátápláltam. Én személy szerint örültem annak, hogy azért még szopizik, mert fogzáskor volt, hogy kanalasat el sem fogadott, szinte egész nap csak szopizni akart. Ha szépen fejlődik kislányod, nyugodt, akkor szerintem nem kellene még egy étkezést kiváltani, de nyilván ezt Te jobban látod babódon, hogy mit igényel. A fagyasztott tejet inkább a főzelékekbe, tejpépbe használd el, lefagyasztott tejet kisfiam sem fogadta el anno. Azt, hogy éjszaka mostanában felkel, az éhségen kívül okozhatja fogzás ill. mozgásfejlődés, ha elfogadja a cumit, és nem nyűgösködik kajcsiért, akkor nem az éhség ébreszti fel. Nem kezdett el valamit mostanában csinálni? Forgás/kúszás/mászás/stb? Nem attól ébred meg? Fogzásnál meg vannak homeós dolgok (Chamomilla, Viburcol), gélek (Dentinox, Baby Orajel), borostyánlánc, hűthető rágókák. Ennyi jutott hirtelen eszembe.
2012. febr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én a helyedben bíznék a gyermekben: lehet, hogy tényleg a tukmálás szélén állsz (barátainknál ebből lett később az, hogy szinte szaladnak a kanállal a gyerek után).

Én szerencsére (ebből a szempontból legalábbis) falun lakom, nem méregették a szoptatásokat, csak egyszer mikor kb 8 vagy 10 hónapos volt a kisfiam és a védőnővel megnéztük pusztán kíváncsiságból szopi előtt és szopi után a súlyát. Összesen 80 grammot szopott. Én elsőre nem kapcsoltam és mire leesett volna a tantusz, a védőnő már hozzá is tette rutinosan: hát ha neki ennyi is elég...! :)

Nem tudom, ha ez nem soron kívüli szopizás lett volna, milyen mennyiséget mertünk volna, de tény, hogy nem szopizott eszeveszett mennyiségeket. Tényleg elég volt neki ez a "kevés" is, hiszen 7 hónaposan még azt mondta a gyerekorvos és védőnő is, hogy mivel jó húsban van a baba, nem feltétlenül kell elkezdeni hozzátáplálni - csak pár hét múlva, ha itt lesznek az igazi friss gyümölcsök és két hónap múlva (ősszel) majd a főzelékfélékkel. És közben tényleg nem szopizott mennyiségre sokat, csak lassú az anyagcseréje és minden grammját felhasználta, alig-alig volt kimeneti mennyiség. :D


Aztán - mivel bizonytalan voltam - elolvastam a WHO ajánlást. (A gyerekorvosok sajnos kevesen követik.) Ott azt írták, hogy egy éves korig ne is hagyjak el egyetlen szopit sem és minimum két éves korig szoptassam.

A reggel-esti szopi bevezetésével kifejezetten lecsökkent a mennyiség (mert kereslet-kínálat elven működik) így örülök, hogy azt - a WHO ajánlás miatt - későbbre hagytam. Én a helyedben így tennék: szoptatnám még napközben is.


Nálunk amúgy nem volt délutáni főzelék-féle. Én azt vezettem be napszakokra, amit egyébként is ettünk: reggelire gyümölcsös gabonapépeket, mert amúgy is kásákat és müzlit reggelizünk gyümölccsel, ebédre főzelékféléket, mert az szokott lenni az ebéd. Így nem volt nagy váltás, amikor már harapni is tudott meg rágni, hogy ugyanaz fogadta ízvilágban - csak darabosabb.


Ami így újraolvasva nálatok elgondolkodtató: az esti tejpép után egész délig nem lesz olyan éhes, hogy ne lenne elég az anyatej? Akkor az nem lehet neki kevés, táplálónak kell lennie!

2012. febr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm eddig mindenkinek!

A kedves 8.-nak: tejpépet kap vacsorára, de persze van szopi még elalvás előtt, éjjel is, ahogy ő kéri, illetve ébredés után, reggel, ami 8-9 körül van. Eztán jön a déli főzelék.


Hát, azt hiszem, maradok úgy, ahogyan most vagyok. Még nem vezetem be. Inkább próbálom minél gyakrabban mellre tenni továbbra is.

De várom a továbbiakban is a véleményeket! :-)

2012. febr. 28. 21:26
 10/13 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Mi 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Akkora érdeklődést mutatott a fiam az új ízek iránt, hogy 3 hét alatt 2 étkezés lett kiváltva, meg is ijedtem, hogy ha ilyen ütemben haladunk, mi lesz majd a szopival?! Aztán ahogy ismerte meg az ízeket, úgy lankadt a lelkesedése. Mindent szívesen eszik, de szívesen szopik is még. Már csak reggel, meg este adnék neki cicit (éjjel 1* kel) de mivel nem iszik napközben semmit, nem merem kiváltani, nehogy túl kevés folyadékhoz jusson.
2012. febr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!