Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 14. -én lesz 11 hós....

Kisfiam 14. -én lesz 11 hós. Elfogyott a fagyasztóból az anyatej, amiből csináltam neki a rizst, grízt,1-2 főzeléket. Használhatok már neki tejet? Egyébként még szopizik.

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Erről mindenki máshogy vélekedik. :) Én nem adnék, inkább vennék tápszert. De sokan mondják, hogy 1 évesen már rendes tehéntejet adnak, mert a gyerek nem fogadja el a tápszert (esetleg már nem is szopnak) és mégsincs semmi baja a babának. 16 hós a fiam, szopik, néha kap tápszert, mikor sétából hazajövünk és át van kicsit fagyva, kb. 1 dl-t iszik melegen, vagy még annyit sem. Tehéntejet is ivott már, mert mindenképpen meg kellett kóstolnia, hogy mi mit iszunk, de még csak néhány kortyot kap.
2010. jan. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Erre most többféle választ fogsz kapni.... A nagykönyv szerint 1 éves kor után szabad tejet adni a babának, azt is óvatosan bevezetve. Ha meg még szopizik, és van elég tejed, akkor miért nem adsz neki friss anyatejet a kajákhoz? Vagy csak a fagyasztott a jó?:)
2010. jan. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én inkább várnék még a tehéntejjel egy kicsit. Vagy fejjél le megint tejet vagy lehet kapni pl. rizstejet, amit ennyi idősen lehet adni. Ízre nem sok köze van a tejhez, de amúgy nem rossz. Esteleg tápszer..

De gyerekkorunkban más volt a szokás, akkor ennyi idősen már adtak nekünk, csak hígítva.

2010. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én laktózmentes tejet használok. Ebből nyugodt szívvel készítek neki pudingot, illetve tejbegrízt. Literes kiszerelésben megveszem, 2,5 decinként fagyasztom le. Az én fiam is szopik még igen sokszor.
2010. jan. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4., erre nem is gondoltam. Fejni már tudok annyit, hogy elég legyen pl. gríznek.
2010. jan. 4. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!