Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen anyagok vannak a...

Milyen anyagok vannak a tápszerben, amitől sok anyuka veszélyesnek tartja?

Figyelt kérdés
Fel vagyok készülve, hogy leveszik a kérdésem, mert provokatívnak tűnik, de tényleg kíváncsi lennék, mitől irtóznak sokat tőle.
2012. febr. 29. 13:16
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
sokat=sokan
2012. febr. 29. 13:17
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne veszélyes a tápszer? tejpor meg vitaminok. Sok gyerek felnőtt rajta.
2012. febr. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én se értem sokam miért irtóznak a tápszertől.Én nem tudtam szoptatni a kislányom elejétől fogva tápszeres volt,semmi baja nem lett.1 éves koráig kapott tápszert,a náthán kívül nem volt más baja.Jövő héten vasárnap lesz 2éves gyönyörű kiscsaj.
2012. febr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném,hogy a tápszertől irtóznak, inkább az van,hogy az anyatej azért jobb. Ennyi!

Mondom ezt úgy,hogy szinte egy percig nem tudtam szoptatni a két és fél hónapos fiamat!

Én nem idegenkedtem tőle. Elfogadtam,hogy ha nincs tej, akkor nincs. Másét meg inkább nem!

2012. febr. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem senki sehol nem írt olayt hogy veszélyes a tápszer. Ezt benézted.
2012. febr. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A tápszer egy mesterséges anyag. Ezért ennek felszívodásához külömbözö segédanyagokat használnak, a tejpor is mesterséges. az emberi gyomor természetes dolgokra lett kitalálva, és pl a természetben nem marad mellékanyag egy vitamin felszívodása után a szerveztedbe.


amúgy lányom tápszeres volt, mert egy csepp tejem sem volt.

veszélyes biztos nem, de maga az emberi testnek jobbat tesz mindenböl a természetes.


pl már kimutatták, hogy rendszeres vitamint szedö embereknél (20-30 éve keresztül napi szinten) gyakrabban elöfordul rákos megbetegedés. még nem bizonyított, csak egy kimutatás, így pl a vitaminok mesterséges szedése folyamatosan nem a legjobb dolog.

2012. febr. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Egyetlen "veszélye" hogy a tejfehérje allergiás gyerek nem bírja. A hypoallergént sem. Mert minden tápszer tehéntej alapú, csak az előállítási eljárásban vannak különbségek, hogy a fehérjét hogyan bontják.
2012. febr. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
utolsónak:Novolac Allernova tápszer kifejezetten tejfehérje allergiás babáknak lett kifejlesztve.
2012. febr. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2012. febr. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Attól, hogy laktózmentes, még nem tejfehérje mentes sajnos.


Egyébként szerencsére én tudtam szoptatni, de egy kiflit nem ehettem meg ("tejes" kifli), mert attól is pár órán át fetrengett a babám, úgyhogy semmi nem lett volna jó neki, ha tápszer kellett volna, ami tehéntej alapú, az biztos...

2012. febr. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!