Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen cipőt vegyek kislányomn...

Milyen cipőt vegyek kislányomnak? És általában mennyi cipő, szandál kell egy szezonra? Gondolok itt pl nyárra kell egy magas szárú zárt, szandál stb?

Figyelt kérdés
Most 8,5 hónapos. Június elején lesz 1 éves. Nagyon ügyesen megy már, ha fogjuk a kezét és a járássegítővel is. Tavaszra, nyárra már kell neki cipő. mennyit nő szerintetek a lába addig? Vagy ezt nem lehet megállapítani mert minden babának máshogyan? Bocsi ha hülyeséget kérdezek, de nem értek hozzá. Most néztem neki kis cipőt, ami tetszik és jónak tűnik árban is. Azt olvasom sok helyen, hogy magas szárú kell, hogy tartsa a bokáját. Közben néztem olyan D.D.Step cipőt, ami nem magas szárú, pedig dicsérik ezt a márkát. Akkor?? Teljesen elveszek itt a sok információban :)
2012. febr. 29. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:

8 hónapos a kisfiam, június végén lesz 1 éves:)


Én D.D.Stepet vettem, de lehet elhamarkodott volt, mert még nem jár, csak álldogál kapaszkodva, egy-két lépést tesz.


Itt vannak a kérdéseim:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2012. febr. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja, 11,5 cm-es a kicsim lába, én 20-ast vettem neki, mert a 19-es -mérettábla alapján- éppen jó lenne neki. 1-2 hónap alatt nő (szerintem!:) fél cm-t, szóval tavasszal jó lesz. Bentre nem adok rá cipőt, addig meg csak szokja majd a babakocsiban, reményeim szerint pont belenő, mire kint is lépeget, vagy ha nem is, de pont a mérete lesz, és majd "biciklizünk" (tolom)


A kislányodnak mekkora lába van?

2012. febr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Na mégvalami (bocsi, hgy 3 válaszban írok), de most olvastam, hogy nem jó, ha túl sok cipője van a babának, jobb ha egyet hord, hogy alakuljon a lábához és "összeszokjanak". Mondjuk én mindenképp veszek neki mégegyet.


Tehát 2 zárt cipőt

és 2 szandált (ezt már tényleg csak akkor veszem meg, ha nagyon jó idő lesz).

2012. febr. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Megint én:)

Megtaláltam egy jegyzetet, miszerint január 1-jén 11cm volt a kisfiam lába, holnap március 1, és most 11,5 cm-t mértem.


Tehát az én "statisztikám" alapján 2 hónap alatt nő fél cm-t a láb. Legalábbis az én gyerekemé.

2012. febr. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy :)))) Köszönöm szépen a válaszokat :) Kicsikémnek olyan 11cm most a lába kb. Akkor mekkora cipőt kellene vennem neki? A 18-as az kicsi lenne nyáron?
2012. febr. 29. 16:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát így nem mernék tuti tippet mondani neked, csak a saját tapasztalatomat tudtam leírni. Meg márka függő is, hogy melyiknél mekkora pl a 18-as. És mindig az eredeti oldalon tájékozódj a méretekről, mert a D.D-t az egyik webáruház (már nem emlékszem, mert ezer oldalt átböngésztem cipő után) 1 teljes cm eltéréssel jelölte meg a belső talphosszat, szóval...
2012. febr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerinted ez milyen lenne nyárra?

[link]

Mondjuk csak 18-as méret van, az 11,2cm. De árban most ez nagyon jó és nagyon aranyos kislánynak.

2012. febr. 29. 18:07
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ennek mennyire hajlékony a talpa, de hallottam már a márkáról.

Ami biztos, hogy a 18-as tuti kicsi lenne. +0,7cm-t kell hozzáadni a mért lábhosszhoz (ez van a fél és 1 cm között),

bár ez a zárt cipőre vonatkozik.

(Ahogy olvastam:), mert nekünk is ez lesz az első cipőcske, holnap érkezik:))

2012. febr. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez a cipőmárka negyon jó, a fiamnak is volt ilyen cipője.


DE cipőt csak akkor vegyél neki, ha már szépen áll, lehetőleg a teljes talpán, és rá tudod próbálni, állás közben. Ugyanis a láb, ha rá ereszkedik a baba súlya kissé szétterül. Szerintem most korai nyári cipőt venni, mert minden gyereknek másként nő a lába. De ha ragaszkodsz a vásárláshoz, a talp hosszánál legalább 0,7-8 cm legyen hosszabb a cipő belső hossza.

Csak egy példa: a fiam 11 hósan 20-as cipőt hordott, azt követő nyáron 15-19 hónaposan 3 méretet nőtt a lába. Volt 21-22-23 szandija is, és mindegyiket kb 1 hónapig tudta hordani. 2 évesen 25-ös lába volt.

A lányom 15 hónaposan hordott 19 cipőt, most 2 éves és még mindig csak 22-es cipője van.

2012. febr. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Hasznosak, mert tényleg nem értek hozzá. Azért vennék most szandált, mert még vannak akciók és mégiscsak féláron lehetne jó minőségűt venni. Viszont a 18-as kicsinek tűnik. :( Még nem mértem meg a lábát a kislányomnak, de ügyesen áll, megy is már bútorok mellett,meg ha fogjuk a kezét. Tehát letudom mérni neki. Majd leállítom és körberajzolom a lábikóját és akkor ahhoz adjak hozzá 0,7-0,8cm? Vagy többet, hogy nyárra jó legyen?
2012. márc. 1. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!