Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket lehet adni egy 4 hónapos...

Miket lehet adni egy 4 hónapos babának enni anyatejen és tápszeren kívül?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 hónapos múlott 10 napja. Eddig almát adtam neki, de nagyon nem ízlik.... Először 4 napig adtam, majd 4 napot kihagytam. Ma úja adtam neki, de nem kell. Néha olyan mintha öklendezne tőle annyira nem ízlik neki. (Az alma édes és pempős).

Mivel lehet még próbálkozni egy ilyen korú picurnál?

Ti adtatok esetleg neki teát? Én eddig csak anyatejet és 10 napja tápszert (nem volt már elég a tejci). Lehet gyümölcslevet adni? Ha igen, milyet és hogyan készítitek, vagy veszitek valahol?

A védőnővel nem akarok erről beszélni, mert nem nagyon érti a dolgát, azért kérdezek itt. (Tápszer helyett is tejpépet íratott fel....)


2012. febr. 29. 18:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Nem megsérteni akartalak,én meg 3 hónapig tudtam szoptatni a csimotámat,félreértesz. De én többször adtam neki tápszert,mint anyatejet,így kihúztuk majd egy fél évig.
2012. febr. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha még inkább szoptatnád mint tápszereznéd vagy hozzá táplálnád akkor javaslom hogy keress fel egy szoptatási tanácsadót! Több hónapnyi szopi kihagyás után is vissza lehet hozni a tejet annyira amennyi a babádnak kell. viszont arra készülj fel, hogy nem egyszerű, az is lehet hogy az elején félóránként kell cicit adni a babódnak. Ha szeretnél szoptatni ne add fel, simán le tudjátok tenni a tápszert és a szilárd kaja is még bőven ráér. Észre fogd venni, hogy a babádat érdekli a szilárd kaja, és el fogja fogadni, ha már megérett rá.

Itt érdemes körülnézned:

[link]

Sajnos ha a gyerekorvoson vagy a védőnőn múlt volna már rég nem tudnék szoptatni! :S

Barátnőm ajánlotta, hogy forduljak tanácsadóhoz és nem bántam meg. A 8 hós lányomnak még bőven elég tejet tudok adni úgy hogy mellette hozzátáplálom és sohasem volt szükségünk tápszerre.

2012. febr. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös. :) Nem sértettél meg. :) Köszönöm a tanácsot neked is.


A szoptatási tanácsadás ingyenes, vagy pénzbe kerül?


Köszönöm.

2012. febr. 29. 19:55
 14/16 anonim ***** válasza:

Attól függetlenül, hogy te lehülyézed a védőnődet, azért kedves dolog volt tőle, hogy helyetted elment az orvoshoz, íratott fel pótlást (amúgy az is lehet, hogy az orvos ötlete volt a tejpép) és még el is vitte neked a receptet.


Te biztos belehaltál volna, ha felmész tanácsadásra, mi? Pedig, akkor legalább jót írathattál volna.


Amúgy nem kell eröltetni az almát. Adhatsz helyette: répát, krumplit, rizst, sütötököt, őszibarackot, biobanánt, céklát, gesztenyét, sinlacot, tejpépet.

2012. febr. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

12-es vagyok.

A szoptatási tanácsadók úgy tudom ingyen dolgoznak. Legalábbis akivel Én konzultálni szoktam az ingyen segít. De nyugodtan keresd föl amelyik szimpatikus neked a 12-es hszben megadott linken található listából és kérdezz rá. :)

2012. márc. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Kedves 14-es!


A paraszt megjegyzéseidhez nem fűznék hozzá semmit. Örülj, hogy neked jó védőnőd van.

2012. márc. 5. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!