Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket lehet adni egy 4 hónapos...

Miket lehet adni egy 4 hónapos babának enni anyatejen és tápszeren kívül?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 hónapos múlott 10 napja. Eddig almát adtam neki, de nagyon nem ízlik.... Először 4 napig adtam, majd 4 napot kihagytam. Ma úja adtam neki, de nem kell. Néha olyan mintha öklendezne tőle annyira nem ízlik neki. (Az alma édes és pempős).

Mivel lehet még próbálkozni egy ilyen korú picurnál?

Ti adtatok esetleg neki teát? Én eddig csak anyatejet és 10 napja tápszert (nem volt már elég a tejci). Lehet gyümölcslevet adni? Ha igen, milyet és hogyan készítitek, vagy veszitek valahol?

A védőnővel nem akarok erről beszélni, mert nem nagyon érti a dolgát, azért kérdezek itt. (Tápszer helyett is tejpépet íratott fel....)


2012. febr. 29. 18:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Próbáld ki úgy, hogy egy kicsit megfőzöd az almát és úgy turmixolod, az én babám eleinte csak így ette, nyersen nem. Ennek ellenére a Hipp almalét nagyon szerette, azt adhatsz neki vagy kóstolhat már őszibarackot is. Ha a barackot megeszi, keverd almával(mindig egy picit többet tegyél bele).
2012. febr. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az nem baj, hogy tápszer helyett tejpépet íratott. Adhatod neki nyugodtan, laktatóbb és tejalapú. Ha az alma nem kell neki, ne erőltesd. Adhatsz répát, őszibarackot, krumplit. Nem kell 4 napig egyfolytában, főleg ha nem ízlik neki. Ha majd eszik rendesen, akkor adhatsz neki teát vagy vizet, esetleg gyümölcs levet bár én azzal ilyen picinek sosem itattam.
2012. febr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A tejpéppel az a gondom, hogy azt este nem szívesen adok neki lefekvés előtt. Akkor jobb, ha szopi után még kiegészítem tápszerrel, úgy biztosan jól lakik.


Köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 29. 18:25
 4/16 anonim ***** válasza:
Lehet őszibarackot,répát,almát,sütőtököt,krumplit,meggyet.én adtam banánt is,meg gesztenyét..ezeket sorban.2-3 napig kóstoltattam egy dolgot.
2012. febr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Elég radikális leállítani az anyatejről is,szerintem pihentetned kéne még egy hónapot,míg rááll egyáltalán a tápszerre.Szerintem korai 4 hónaposan szilárddal etetni a csecsemőket.Ne sürgesd.
2012. febr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Még ennyit szerettem volna.: [link]
2012. febr. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki tejpépet is nyugodtan, vagy sinlac pépet, ezekkel megismertetheted a kanalat a babóval. :)

Én 4 hósan almát (megpárolva), őszibarackot adtam, aztán répát és sütőtököt, krumplit. Ezek közül bármelyiket próbálhatod. Nálunk a sütőtök volt a kedvenc.

Én ekkor kezdtem el neki teát, vizet adni. Almalé, baracklé is mehet természetesen, bár én azt sose adtam.

Illetve a glutén bevezetését is ajánlják mostanság már 4 hótól. (én ugyan csak 5 hótól adtam gabonapépet, később kekszet tettem a gyümibe)

2012. febr. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszadó.

Nem szeretném leállítani az anyatejről, sőt... Nagyon bántott, hogy már nem elég a tejem. Viszont nem akarom, hogy éhes maradjon, ezért fordultam a védőnőhöz tápszerért. Ő akkor tejpépet iratot (amit már az előbb írtam) és azt mondta, hogy próbáljak almát adni neki....

Szóval az anyatej marad! :)

A többit meg ő tanácsolta.

2012. febr. 29. 18:34
 9/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 5. válaszoló!
2012. febr. 29. 18:35
 10/16 anonim ***** válasza:
Kérdező!5ös,nem 4es.:)
2012. febr. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!