Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos fiam csak cicin...

8 hónapos fiam csak cicin hajlandó elaludni! Hogy tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
Már 2hónaposan megtalálta a hüvelykujját és azt szopizta alvás előtt és ha felkelt akkor is visszaaltatta magát, de jött a fogzási fájdalom éjszaka sokszor felkelt sírva kimerültségembe magamhoz vettem és szopival tudtam csak megnyugtatni, volt, hogy így aludtunk el együtt, a vége az lett, hogy rászokott és csakis anyával cicin hajlandó elaludni. Minden rossz szokást mi alakítunk ki, egyébként nem is zavar, de volt már, hogy délután leszaladtam a boltba, közben felkelt a baba és addig ordított apának kitartóan amíg haza nem értem:-)
2008. ápr. 10. 08:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

Ne szoktasd le! Az anyatejben fájdalomcsillapító, nyugtató és minden egyéb van. Nem kell leszoktatnod. 6 évesen már nem lesz ez:) Sokan ellene vanna, de engem nem érdekel. Az én 2 hónapos kislányom is majdnem mindig a cicimen alszik el. Kitartás!!!

[link]

2008. ápr. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem se szoktasd le, ráérsz ezzel, ha már nem szopizik, akkor már úgysem lesz cici. Igazságtalan lenne vele szemben, ha az általad kialakított és egyébként mindkettőtöknek megfelelő rendszert felrúgnád. Biztos vagyok benne, hogy pár év múlva még hiányozni is fognak ezek az összebújós hónapok.
2008. ápr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

Hát én vagyok a könyörtelen és kegyetlen anyuka, aki a kiságyába szoktatta a gyermekét.

Ha cicin alszik el, akkor amikor felébred álmából akkor is a cicit fogja keresni - ergó nem fog tudni egyedül hosszabbat aludni, hacsak nincs ott anya cicije. :(

Ennek hosszútávon van hatása. Az anyatej: fontos, de altató!

Az altatásnak az a trükkje, hogy ébren kell lerakni.

Nálunk is volt ilyen, és ha cicin aludt el a drágám, akkor fel is ébredt éjszaka, és kezdtük a cirkuszt. 5 hónapig alig alutdtunk, mert nem tudtuk mit kéne csinálni.

Etetés után ébren kell lerakni, biztosítani kell róla, hogy anya megvan, szeretni, nem megy messzire, csak a másik szobába, és vigyáz rá.

Mivel (ahogy mi is felnőttek) felébrend álmából néha néha (éjszkánként 3x-8x) azt az állapotot keresi ahogy elaludt, ha nem azt találja, akkor felébred és kérni fogja vissza ana cicijét, apa ringatását stb.

nekünk bevállt. Azóta egyedül alszik el, éjjel 11-12 órát alszik, nappal 2,5-3 órát egyhuzamban.

ha érdekel még infó akkor tudod küldeni.

sok sikert.

2008. ápr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ez az utolsó válasz, az Aludj jól, gyermekem szerint van, ugye? Én is alkalmaztam az első két gyerekemnél, aztán a harmadiknál nem jött be. Érdekes módon ő is cicin alszik el, de beteszem az ágyába, és alszik reggelig, nem ébred fel, kivéve, ha beteg. Most lesz 1 éves.
2008. ápr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%
Én egyetértek az utolsó előttivel. Én is szépen megtanítottam a fiamat egyedül elaludni, már öt hónapos és sosincs hiszti a lefekvéssel. Pláne jó volt ez, ha arra gondolok, hogy kéthetente egyszer be kell mennem suliba (leveleős), és olyankor csak este nyolcra érek haza, fél kettőkor indulok otthonról. Hát szép is lenne, ha az alatt az idő alatt nem tudna elaludni a gyerek.
2008. ápr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

Sziasztok!

Én nem olvastam az aludj jól gyermekem,sőt nem könyvből nevelek gyereket,de szerintem is a legjobb mindenkinek,ha megtanítjuk a gyerekünket egyedül elaludni.Sok álmatlan éjszakától mentjük meg a családot.Én a 3-ik babát várom,és az első kettő az első naptól a saját szobájába,a saját ágyában alszik.És láss csodát,nem lelkibeteg egyik sem,mint ahogy azt mostanában túldrámázzák.Sírni nem hagytam soha őket,nem is tenném,szerintem is a legfontosabb,hogy a kicsi biztonságba érezze magát,tudja,hogy szertjük,bízhat bennünk,nincs magára hagyva.Ha közelségre vágyik azt is megkapja,szóval minden igénye legyen kielégítve,de szerintem következetesen kell gyereket nevelni,ez az ő érdeke is.Meg kell tanulnia,hogy mindennek megvan a maga ideje,ez később is így lesz.

2008. ápr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11%

A második válaszoló vagyok. Megkövetem magam, mert teljesen félreértettem a kérdésed, a saját példámból indultam ki, de ahogy most elolvastam a válaszokat rájöttem, hogy hülyeséget írtam. Én csak az esti altatásra gondoltam, nem a napközbenire. Nappal nálunk is magától elalszik, beteszem a kiságyba és szépen durmol, csak az esti szopinál alszik el cicin és velem. Erről a nappali dologról én is azt javasolom, hogy próbáld meg leszoktatni, mert így nem tudsz majd tőle mozdulni és lehet, hogy még hónapokig szoptatni fogod.

Biztos most páran felmordulnak, de nem próbáltad még a cumit?

2008. ápr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%
Kváncsi vagyok, hogy ki mit tesz a gyermekével, ha nappali etetésnél elalszik. Felrázzátok, hogy ébren legyen letéve?? A cumitól nem szopizik majd rendesen. A cumi az mami pótlék én nem szeretném pótolni magam semmivel, nem azért szültem...
2008. ápr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%
ja és még annyi, hogy ez a "tanuljon meg egyedül elaludni" nézet, már kövület. Gondolom egyikőtök sem jár márványfarmerban:)
2008. ápr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Érdekesek a vélemények!

kár, hogy nem lehet tudni ki milyen tapasztalatok után beszél.

ugyanis, ha még nem volt dolgod rossz alvó gyerekkel, hogy is tudnád, hogyan kell helyrebillenteni a rendet!

A cumitól nem lesz rosszabb a szopási technikája! (szeritnem még a cumisüvegtől sem- ott is csupán elkényelmesedik általában, mert a cumisüvegból jobban jön a tej általában mint a ciciből ) A cumiból nem jön semmi! ha egy cumitól romolhatna a szopási technika,akkor a hüvelyk ujjától is, vagy a pelus sarkától is romolhatna! márpedig ez nincs így. és a legtöbb gyerek talál magának valamit amit lehet szopizni amikor nincs kéznél mami.

Én az aludj jól gyermekem módszert alkalmaztam, és pont úgy történt minden, ahogy le volt írva! gondolom nem kis "kutató munka" van a könyv hátterében. Vessetek meg, ikább tudatosan és következetesen csinálom a gyereknevelést is. minthogy új módsezreket próbájak kitalálni amik vagy bejönnek vagy nem! Ha gond van, általában nem szakemberhez fordultok? Hát ha a védőnő, és a gyerekorvos nem ért hozzá, van a piacon számtalan gyermekpszichológus aki igen, általában könyveket is jelentetnek meg :)

szerintem érdemes ezeket forgatni, akkor is, ha nincs gond!


8-9 hónapos korban már szeparizációs félelmei vannak a babáknak. ilyenkor kezd bennük tudatosulni,hogy Mami és ők két külön ember. de még nem tudják, hogy ha mamai kimegy a szobából, akkor is megvan. Amit nem látnak, az nincs számukra. Ezért kell tudatosítani bennük, hogy Mami és Papi akkor is szereti őket, amikor nincsenek velük, és vissza fognak térni!

Ha idejében szoktatod másokhoz a babát (nagyszülők, nagynénik, nagybácsik, babysitterek stb) hamarabb fogja biztonságban érezni magát másoknál is mint a szülőknél. Ez nem jelenti azt, hogy a baba a mamit és a papit helyettesíti másokkal!! Továbbra is mami az első az életébn, és hozzá fog ragaszkodni a legjobban. Azt kell a babával megértetni, hogy vissza fogsz jönni. és vigyázol rá, akkor is, ha éppen a másik szobában vagy.


Ezt kezdheted nappali "tréninggel". ha pl van járókátok, vagy ott tudod hagyni a szobában egy 5-10 percre egyedül, úgy hogy megbeszéled vele, hogy most te kimész egy kicsit, de mindjárt visszajössz. Kezdheted 1-2 perccel, és figyeld a reakcióit. Nagyon fog örülni neked amikor visszamész. idővel ki fogja bírni, ha lemosogatsz, vagy ha megfőzöl, és ő el lesz a játékaival. ugyanígy szoktathatod idegenekhez.

ha meg van mindennek a ritmusa (etetésnek, altatásnak, játéknak, egyedüllétnek, olvasásnak stb) akkor nem veszi majd zokon amikor (akár naponta fix időben) egyedül lesz hagyva egy fél órára.

Az én fiam, amikor 1 éves volt kb. sokszor megcsinálta,hogy kihagyta a délelőtti alvást, de a kiságyába volt lerakva, és tudta, hogy most pihenő idő van, ha nem akart aludni akár egy órát is eljátszott az ágyában egyedül. aztán mintha aludt volna ment tovább a nap.

Szerintem a rendszerességben, és s következetességben van a kulcs.

Csak ajnlani tudom az Aludj jól gyermekem c. könyvet altatáshoz, mind nappalra, mint éjszakai altatára.

Nálunk 2 nap alatt megtanulta, hogy hogyan kell egyedül elaludni, és onnantól este is nappal is ugyanolyan könnyen ment.

2008. ápr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!