Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos kislányom még...

9 hónapos kislányom még mindig csak cicin hajlandó elaludni. Nappal is, este is, és éjszaka is. Hogyan tudnám erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 14. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyok a 7 hónapos kisfiammal. Viszont ha este sokáig játszunk vele, azaz egy kicsit kifárasztjuk és egyébként jól is lakik a szoptatással (vagy előtte a vacsorával) akkor - ha cicin is - egy-két perc alatt álomba szenderül, és mélyebben elalszik. Utána könnyebb becsempészni a kiságyába. Tehát mi egy kicsit "elfárasztjuk" esténként, persze óvatosan. A nappali cicin alvással sajnos én sem tudok még mit kezdeni.
2008. nov. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ugyanigy vagyunk 8.5 hós kisfiammal

a védőnő szerint megszokás valahogy le kell állitani a szopiról

2008. nov. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kislányom 9 hós szintén és ugyanez a helyzet. dehogy kell leállítani a szopit, jézusom...

Majd, ha elég érett lesz, elalszik magától.

2008. nov. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia,

A kicsajszim 15 hónapos és ugyanígy alszik.

Közben várjuk a kistesót is, de én egyenlőre csak az éjszaki cicilésről szeretném leszoktatni. Ötletem sincs hogyan. Azt is csak azért szeretném, mert, ha már nagy lesz a hasam, akkor nem fogom tudni szoptatni, olyan cicipióca a csaj, hogy tuti nem fog elapadni a tejem..:))


Tehát, ha nem muszáj ne szoktasd le a cicirő, hisz ez olyan jó, megnyugvás nekik..:))

2008. nov. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Nálunk ugyanez a helyzet.A lányom 10 hónapos,ö is csak cicin alszik el este.napközben a babakocsiban.Èjjel kb 4x 5x kel,e´s csak cicivel alszik vissza.Próbáltam leszoktetni az álom szopirol,de nem megy,mert a cumit eldobja,és a teát is.Csak sír,amíg meg nem kapja.szopizik kicsit,és már alszik is.

Enek az a hátránya,hogy már kivagyok a nem alvástól.

I`rhatna valaki jó ötletet.

2008. nov. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én lánykám is 10 hós, és ő is cicifüggő. Imád szopizni és én imádom szoptatni, amikor simogat, odabújik, félálomban ha kiesik a szájából keresi csukott szemmel, aztán rányammog... Elmondhatatlanul jó érzés anyának lenni!Én nem akarom róla leszoktatni, szerintem szüksége van rá és Rám! Így csak mi létezünk ilyenkor, gyönyörködöm benne. És olyan jó érzés amikor nyöszög érte, ha kérdezem tőle, hogy "cici, kérsz cicit?". Egyből mászik hozzám és bújik a mellemhez és mosolyog, simogat. Imádom. Mostanában pedig rengeteget hízeleg, csak úgy játék közben gondol egyet és odafekszik a lábamra a kezemre...

Nekem személy szerint hiányozna ha nem aludna el a cicimen, mert képes lennék órák hosszat gyönyörködni benne, amikor a karomban alszik, félig nyitott szájjal és szuszizik édesdeden. Na jó elég az áradozásból!


Leszoktatni úgy tudod, hogy szerintem az estinél próbálkozz előszőr, tehát hogy szoptatod és mikor már úgy gondolod, hogy jóllakott, de félálomban alszik már, leveszed a melledről és beteszed a kiságyba. Ha felsír, akkor visszateszed cicire, megint be az ágyba és így tovább. Egy barátnőmnél ez bevált. Igaz előszőr játszottak kb 1 órácskát mire elaludt a csöppség, de úgy egy hét alatt, már magától is elaludt, ha betette az ágyba a kicsit. Szerintem egy próbát megér, hátha tényleg bejön nálatok is. :)

2008. nov. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!