Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valószínűleg huzatot kapott a...

Induska kérdése:

Valószínűleg huzatot kapott a babám szeme, vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Fél éves a kislányom, és tegnap ki kellett vinnem a nagy szélben :( A szélvédő meg tönkrement. Próbáltam óvni, de ezek szerint nem nagyon ment. Most az egyik szemének a fehérje része (az is "csak " az egyik oldalon tiszta rózsaszín. Kamillázzam? Meddig várjak, ha nem múlik?
2012. márc. 1. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kamillát semmiképp ne rakj rá. Ezt a szemorvos és a gyerekorvos is szigorúan tiltja nálunk.

Ha nem vakargatja, és szemmel láthatóan nem zavarja, "csak" piros, akkor én várnék egy napot, és ha nem javul, vagy szemmel láthatólag romlik, akkor vinném orvoshoz.

Lehet, hogy kötőhártya gyulladás lesz belőle (amitől nem kell rettegni, ha az, akkor megfelelő szemcseppel hamar gyógyul! Nekünk sokszor volt), de lehet, hogy legyőzi szépen.

2012. márc. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Nálunk meg pont ajánlották a kamillázást...

Valószínűleg elviszem dokihoz, úgysem lennék nyugodt, ha nem látná. Legalább most szépen süt a Nap.

A nagyobbiknak pár hete volt kötőhártya gyulladása.

Mindig van valami..

2012. márc. 1. 09:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Na most utána néztem, mert már engem is érdekelt, hogy kamilla igen vagy nem, mert gyerek koromban persze anyám is azzal mosta a szemem...


Ezt a cikket találtam:

[link]


Továbbá férjem (biokémikus) azt mondja, hogy a kamilla azért is bajos, mert nem tudni honnan való. Könnyen megtermő növény, úton-útfélen megél, viszont a nehézfémeket (ólmot) könnyen felhalmozza, így a nem megfelelő helyről származó kamilla még bajt is okozhat...


De persze ezt mindenkinek magának kell eldönteni...

2012. márc. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Végül arra jutottam, hogy a férjem megy csak el, elmondja a tüneteket, és meglátjuk, behív-e minket péntekre. (Úgyis kell tápszert iratni). Azért nem viszem első körben, mert félek, hogy sok influenzás gyerek lenne a rendelőben :(

2012. márc. 1. 09:46
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy Herbáriás kamillánk van itthon, de passzolom, hogy az honnan lett begyűjtve..
2012. márc. 1. 09:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószínűnek tartom, hogy amit gyógyszertárban árulnak, az megbízhatóbb. Ha kell, én is ott szoktam venni. :o)
2012. márc. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak is huzatot kapott a szeme 2-3 hónapos korában,gyógyszertárban vettem kamillát,1 nap 2x átkentem a szemét textilpelusba áztatott kamillával,másnapra elmúlt!

Nálunk mindenki ezt ajánlja!

2012. márc. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi ugyan igy jártunk.

Én gyógyszertári kamillás vízzel mosogattam és másnapra jobban lett a babám szeme.

Kamilla kérdés:

Amikor a babámmal hazajöttünk a kórházból,ugye kijön a védőnő és az orvos is.

Akkor a doktor azt mondta,ha esetleg váladékozna az újszülöttem szeme,kammillás vízzel tisztogassam....

Erre ,amikor huzatot kapott szegénykém,vagyis a széltől becsipásodott,felhivtam ugyanezt a dokit,hogy akkor mit is csináljak,akkor azt mondta ne mossal kemillával,mert allergizálhat:DDD na szegény "hülye" anyuka akkor most ilyenkor mit csináljon.Újszülöttnek moshatom a félévesemnek nem...

Én azzal mostam és azóta is volt egyszer ,akkor is azzal mostam ,gyakorlatilag másnapra rendben volt!

Mindenki maga dönti el..vagy függ a "betegség" súlyosságától is.

Jobbulást kivánok!

2012. márc. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!