Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit mondjak a munkáltatómnak?...

Mit mondjak a munkáltatómnak? Mit tennétek ti a helyembe?

Figyelt kérdés

Szeretném beíratni bölcsibe a babám,szeptemberben kezdene, áprilisban kell jelentkezni, ehhez ugye vissza kell mennem dolgozni.Ezzel nincs gond, vissza is vesznek, azonban szeretnénk tesót is, de ha ezt megmondom nem fognak visszavenni, mert ugye át kell szervezni az irodán megint a munkafeladatokat, aki a helyemen ül el kell küldeni stb.

Mi van, ha nem jelentkezem a bölcsibe, és nem jön össze a tesó?

Mi van, ha összejön a tesó, a munkáltatóm meg számít rám, utána ha megint vissza akarok menni tuti talál vmi indokot miért nem kellek...


2012. márc. 1. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Jelentkezz a bölcsibe, legfeljebb visszamondod. Ez a legkisebb gond. Gondolom szeptemberben mennél vissza dolgozni. Dolgozzatok a babán és ha összejön, akkor még mindig lehet állományba visszamenni, szabikat kivenni, majd elmenni táppénzre, majd Tgyásra. Hogy ezt pontosan, hogy tudod megoldani, arról kérdezz meg egy könyvelőt, hogy hogyan jössz ki legjobban anyagilag. Ha ez az út járható, akkor eleve nem kell visszamenned a melóhelyedre. Ha mostanában esel teherbe, akkor olyan december-január környékén lenne baba. Attól is függ sok minden, hogy most milyen ellátást kapsz és meddig? Ezt nem írtad.
2012. márc. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

GYED-en vagyok júliusig.

A problémám az, hogy mit mondja a munkáltatómnak? Visszamegyek, fixen számíthat rám szeptembertől vagy, nem? A bizonytalan helyzeteket nem tudja kezelni. Nem nézné jó szemmel, ha visszamegyek, vagy szólok, hogy ok akkor szeptemberben munkára készen állok, aztán mégis tesó...

Megértem a munkáltatói szempontot is, de most nehéz helyzetben vagyok.

2012. márc. 1. 14:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha vissza mennél dolgozni,úgy tudtommal vissza állás előtt 30-60 nappal (nem tudom már pontosan!) vagy köteles szólni! Addig még simán össze hozhattok egy babót! :-)
2012. márc. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Figyelj! én is megértem a munkáltatói szempontokat, de ő is tudhatja, hogy ha egy gyerek jön, akkor jön, te nem vagy Isten, hogy meg tudd mondani, mikorra fogan meg! Ne aggódj ezen, ezt meg kell értenie.

Én azt csinálnám,hogy beíratnám a gyereket a bölcsibe, és azt mondanám a munkáltatónak, hogy számíthat rám szeptembertől. A többit nem mondanám, esetleg akkor lehet, hogy várnék a teherbe eséssel szept-októberig, akkor még mindig tudsz dolgozni neki 9-10 hónapot, akkor már nem szólhat egy szót sem. De igaza volt annak, aki a könyvelőt mondta, hogy kérdezd meg, hogy NEKTEK hogy jó anyagilag.

A SAJÁT előnyödet nézd először most, nem a munkáltatóét, azért a család fontosabb, mint a munkáltató. Hát, nézd, esetleg egy kis százalék esély van rá, hogy nem vesznek vissza, de vagy meg tudod ezen rándítani a vállad, és azt mondani, hogy majd akad valami más, vagy akkor esetleg, ha ilyen nagy érvágás lenne nektek ettől a munkáltatótól megválni, gondolkodjatok el, hogy vállalhatjátok e most a következő babát.

DE SZERINTEM KICSIT ELTÚLZOD AZ AGGÓDÁST EZEN, ENNÉL JOBBAN LESZ.RHATÁD! Ne félj!!!!

2012. márc. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. 60 nappal előbb vagy köteles szólni a munkáltatódnak, írásban, hogy visszamész. A GYED után jár a GYES is, ami alatt nem kötelező visszamenned, igaz ez rohadt kevés pénz. Ha most rágyúrtok a babára, akkor még van időd ezen gondolkodni. Erről egyenlőre ne beszélj a cégnek, mert ki tudja. Idővel jobban összeáll majd a kép. Az lenne ideális, ha júliusig összejönne a baba és az sok idő, mert bőven összejöhet. Akkor már nincs min nagyon gondolkodni:))) Szóval, hajrá:))
2012. márc. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!