Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti szeretek vendégség...

Anyukák! Ti szeretek vendégségbe, családtagokhoz mászkálni a babátokkal? Én nem és a férjem családja ezt nem akarja elfogadni.3 hónapos a babám és 2x voltunk náluk vidéken és nem érezte magát jól a kisfiunk, tiszta nyűg volt. Mi tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem túl szegények és idősek jöhetnének Ők is.

-a mai benzinárak mellett nem várható el és a baba kora miatt se -


nincs bajom a rokonainkkal amúgy szóval ez nem kitétel de tiszteletben kell tartaniuk a gyereket is.

Próbáljátok megbeszélni és továbbra is úgy gondolom hogy úgy illene hogy egyszer Ti mentek aztán legközelebb ők jönnének.

2011. máj. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretek menni, a férjem pedig gyakran menne a szüleihez rokonokhoz a babával!

Megértem, hogy szereti őket ezért szoktunk menni, de mostanában telt be a pohár ugyanis hozzánk viszont senki nem jön, mindenki elvárja, hogy mi ugráljunk mindenhova! Úgyhogy most nem megyünk várunk...

2011. máj. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Èn szerttem ennyi idösen is bárhova bárkihez menni.

nekem jó kislányom volt. leraktam magam mellé és simán elvolt, elnézelödött. söt szeret is máshova menni, ott csak néz nagy szemekkel, és keres magának játszani valót. (7 hós)

szerintem te azért nem szereted mert neked rengeteg plussz munka, a gyerek nyügös végig, így neked nincs egy perc nyugalmad sem.

nem hinném hogy havonta 1 alkalom akkora dolog lenne.

de ahogy írták ök is mehetnek hozzátok.

én simán megmondanám hogy a gyerek nyügös máshol és így ök jöjjenek.


kérdés hogy te mennyire akarod. lehet te nem akarod a férjed családját.

2011. máj. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mond meg hogy mi a helyzet és ha nagyobb lesz, majd többet viszitek!

Először nekem is nagyon nehéz volt megértetnem az anyósommal hogy mért nem viszem, ide - oda a kislányomat! Meg akkor mikor nekik tetszik!Állandóan fintorgott minden válaszomra! Most már megérti hogy úgy van minden ahogy a férjem és én mondjuk nem úgy ahogy ő akarja! Én mindig a lányom érdekeit nézem! Te is tedd ezt!Jó babázást! :)

21 hós lány anyukája!

2011. máj. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Két gyerek van, nekem már az is nyűg, hogy összepakoljam őket. Ráadásul anyósoméknál kevés a hely, így mi is zavarjuk őket, ők is zavarnak minket, tiszta diliház az egész, mikor ott vagyunk. De muszáj menni, mert mégiscsak ők a nagyszülők, és alapvetően rendesek. Persze más kérdés, hogy ennyi erővel ők is jöhetnének hozzánk.
2011. máj. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az első 2-3 hónapban inkább hozzánk jöttek, azóta majdnem minden héten megyünk valamelyik (kisgyerekes) barátunkhoz vagy a tőlünk 15 km-re lakó nagymamához. Most 9 hónapos a kisfiam, és nagyon jól viseli a környezetváltozást, az ismerős vagy új arcokat. A nagymamánál egyszer kényszerűségből 3 hetet laktunk, amikor 6 hónapos volt, azóta az a második otthona, van ott kiságya is, amiben jól alszik. Azóta is töltöttünk ott pár hétvégét.

Én úgy vagyok vele, hogy még ha nincs is nagyon kedvem cuccolni és utazni a babával, akkor is megyünk, hogy ne felejtse el a nagymamát (ő nehezen tudna hozzánk jönni) és a többi családtagot, barátot. Persze lehet, hogy nem minden baba viseli ilyen jól a látogatásokat, ebben az esetben lehet, hogy én sem vinném ilyen gyakran.

A helyedben kompromisszumot keresnék, egyszer jöjjenek ők látogatóba, egyszer menjetek ti, olyan gyakorisággal, ami neked is megfelel.

2011. máj. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretek elmenni vele, mert olyankor kedves, jól nevelt gyerek. :) Mindig talál valami újdonságot, új arcok veszik körül, és nem nyűgösködik, mint ha mondjuk otthon lennénk.

Előfordult már az is, hogy nyűgös volt, nem akart aludni, elmentünk egy barátnőmhöz. Ott elnézelődött egy órát a kincsem, hazafelé a kocsiban meg már aludt is. :)

2011. máj. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
20 hónapos a fiam.Egy hónapos volt,amikor először mentünk Dédszülőkhöz,aki 35 km-re laknak.Azóta is megyünk két hetente.Az én szüleimhez heti egy két alkalommal megyünk egész napra.Mindkét helyet megszokta,alszik ott,bár csak babakocsiban,de alszik.Én azt mondom,hogy kell nekik a környezetváltozás,kellenek az ingerek,hogy fejlődjenek,kellenek az emberek,hogy ne csak mindig két embert lásson.Én nem akarok debilt nevelni a gyerekemből,aki egész nap csak engem lát,meg este és hétvégén az apját.Nagyon szereti a rokonokat,és a gyerekeket is.Van egy fél évvel idősebb Uncsitesó,nagyon szeretik egymást,együtt játszanak,rosszalkodnak.Tehát én azon az elven vagyok,hogy a gyerek fejlődése szempontjából kell a változatosság.Vannak hasonló korú baba ismerősök,hetente többször találkozunk,ha jó idő van minden nap játszóterezünk akár kétszer is a fentiek miatt.
2011. máj. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mi nem nagyon szoktunk, de ha megyünk akkor úgy hogy a férjem bepakolja a kocsiba a cuccokat,a 15 éves lányom vigyáz a tesóira( 5 hónapos és 19 hónapos) , én pakolom a kicsik cuccát, utána még fél óra mire a nagylányom elkészül, addigra a kicsik tiszta zizik lesznek.Úgyhogy jobban szeretjük ha jönnek hozzánk, minthogy mi menjünk valahova és ezt általában mindenki megérti.Szerintem inkább mondd nekik hogy menjenek ők, ha tudnak, ha nem , akkor meg sajnálod.

30.N

2011. máj. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát az attól függ. Mi anyukámmal lakunk, mert szüleim elváltak. Apámékhoz ha megyünk, ami 1 utcányira van tőlünk, ott jól érzi magát kislányom. Semmi gond nem volt az elején se és most sem. Viszont anyósék tőlünk 20 km-re laknak. Ott lakik párom 2 nagyapja is. Tehát a dédik. Mikor hazahoztuk a babánkat a kórházból 2 hét után jöttek anyósék, de csak úgy hogy el kellett értük menni kocsival és haza is kellett vinni őket. Mert ugye buszra nem lehet ülni. :) Utána mi nekünk kellett menni, de hát kislányom 10 perc után üvöltésbe tört ki, így el is jöttünk. Következő alkalom ugyanígy, mentünk 10 perc után jöttünk. Ott mindig vigasztalhatatlan volt babám. Persze anyós csak pofákat vágott, meg mindig kivették a kezemből stb. Én mindig a baba érdekeit néztem, és ha neki nem tetszett akkor felálltam és közöltem hogy most megyünk. Azért hozzáteszem október közepén született, így novemberben már ugye overallt adtam rá. Nos mentünk anyósékhoz, levetkőztetni, 10 perc múlva fel. Ugyanabban a faluban a 2 dédihez, ott is le és fel öltöztetni. Egyszerűen utáltam menni. De ezzel most is így vagyok. Csak olyan helyre szeretek babámmal menni, ahol ő is jól érzi magát. Jaaa és anyósék azóta sem jöttek el, csak akkor az egyszer és már 7 hós lesz babám. De ha már 2 hétig nem megyünk akkor megjegyzik hogy régen látták az unokájukat. Én meg már csak azért se megyek sűrűbben, max 2-3 hetente :)
2011. máj. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!