Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Akiknek vesemedence...

Anyukák! Akiknek vesemedence tágulattal születtek gyermekei, azoknak szemük duzzadt, be van dagadva?

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 14:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem. Nem vettem ilyet észre sem születésekor sem utána. Neki már rendbe jött, 3 éves lesz a nyáron.
2012. márc. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mikor múlt el nálatok?A fiam 15 hónapos és még mindig van és elég nagy:(40mmes is volt az egyik
2012. márc. 1. 14:43
 3/13 anonim ***** válasza:
Mármint az anyukáknak van beduzzadva vagy a gyereknek? Mert nekem nem volt, lányomnak sem mondanám, bár neki eleve olyan mintha picit táskás lenne a szeme, de neki ilyen, nincs bedagadva. Férjemnek is picit olyan. Még nem hallottam erről az összefüggésről. Lányom amúgy fél éves korára kinőtte és nem is okozott semmilyen panaszt.
2012. márc. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A gyermekek szemére gondoltam,bocsi,ha nem egyértelmű.

A fiam szeme is táskás,valószínűleg ő is az apukájától örökölte,de azt is mondták nekem,hogy a veseproblémásoknál is szokott ilyen lenni.Igazából mikor megszületett be volt dagadva az egyik szeme,nem is tudta kinyitni napokig,azt mondták a kórházban,hogy biztos a szülés miatt van.Na de azóta már eltelt 15 hónap és most is 2 napja bedagadt ugyanaz a szeme.A szemhéja meg a szeme alatt is.Kisebbnek látszik ez a szeme,mint a másik.Hívtam a házi orvost,kérdeztem a nephrológián,de senki nem ad rá kielégítő választ,engem meg nagyon aggaszt ez a dolog,mert csak úgy magától nem dagad be egy szem.

2012. márc. 1. 14:53
 5/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Nekünk a 2 éves kontrollon már alig volt látható. Gyógyultnak nyilvánították.

2012. márc. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves első! Volt ekkora a tágulatotok,mint a miénk?

a gyermeked sok folyadékot fogyasztott?

2012. márc. 1. 15:00
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak akkor volt dagadt a szeme amikor antibiotikumozták,akkor nagyon beteg volt.A vesemedence tágulat miatt volt egy húgyúti gyulladása.

Most 1 éves,legutóbb 3 hónaposan nézték a veséjét akkor már alig volt tágulat.2 hónap múlva megyünk és ha ismét jó lesz nem kell többet menni.

Nézik a kicsi vizeletét?A fiamét hetente nézték.

Egyébként nagyon kevés folyadékot ivott akkoriban.Mennyi idős a babád?

2012. márc. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Persze,havonta nézik a vizeletét,még nem volt hála istennek vele gond,beteg sem volt.Most 15 hónapos
2012. márc. 1. 15:15
 9/13 anonim ***** válasza:

Esetleg izotopos vizsgálaton nem voltatok? Az az amikor azt nézik, hogy milyen a működése a vesének.


Egyébként azt tudom, hogy felnöttnél, ha a szemnél van duzzanat az tényleg veseproblémára utal, de csecsemőnél nem tudom. Ha lábnál, vagyis alullévő testtájon (fekvő betegnél pl. fenéken) van oedema akkor szívproblémára utal.


Amúgy ha ilyen nagy a tágulata és nem múlik, nem mondták hogy mitől lehet? Nincsen VUR-ja? Bár akkor szerintem lett volna már húgyúti fertőzése is.


Az a gond, hogy erre a nefrológus tudna igazán válaszolni. (A miénk mondjuk eléggé szarik mindenkire, még a háziorvosomnak se szimpi).


Amúgy a fiamnak nincs tágulata, csak sorozatosan voltak húgyúti fertőzései, és a bal veséje kissé csökkentebb működésű, ezt az izotopos vizsgálatból tudjuk.

2012. márc. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen,voltunk izotópos vizsgálaton,állítólag semmi komoly.Várjuk,hogy kinője.Egyszer nagyobb,máskor kisebb a tágulat.A nephrológusunk nagyon jó,nincs vele gond.
2012. márc. 1. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!