Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 (lassan) 6 hónaposan még...

5 (lassan) 6 hónaposan még mindig nem fordul hasra, ha hasra teszem,2-3 percig elvan, majd nyűglődni kezd? Másnak is volt ilyen? Hogyan fejlődött "tovább"? Mikor kezdett forogni, kúszni, mászni?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy máshogy fejlődnek a gyerekek, de ilyet egyik gyermekemnél sem tapasztaltam!

Pár hete többször oldalra fordult,úgy volt egy ideig,majd vissza fordult a hátára, 2-3x hasra is fordult,azóta azonban semmi! Ha hasra teszem,egy ideig elvan,majd ordít. A hátán nagyszerűen elvan,úgy közlekedik a szobában- ami nagyon aranyos dolog,de ezt nem nevezhetem kúszásnak!



2012. márc. 1. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. márc. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!H a hátán annyira jól érzi magát miért fordulna hasra? :) Kislányom is 6hós elmúlt amikor igazából elkezdett rendszeresen forgolódni, sőt előtte hátról hasra 1ő sosem. A Tied viszont már csinálta...tudja, de nem akarja. Utána egyébként 7,5hósan kúszni - 8,5-9 hósan mászni kezdett, nem volt egy éves amikor elindult. 4-5métereket ment egyedül. Már 17 hós és minden oké :) Szóval tuti semmi gond,ne aggódj :)
2012. márc. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam utált hason lenni, pedig kellett volna állítólag, hogy tartsa magát meg ilyesmi... de úgy üvöltött, hogy iszony. Hagytam, nem hasaztunk. Most 8 hónapos, négykézláb gyorsabb, mint én, és kapaszkodva mászik. Magyarul erős, izmos, nem maradt le semmiről a hasonfekvés hiánya miatt.
2012. márc. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3 gyerkőc anyukája vagyok. Nekem a középső babám volt ilyen. Minden nap pár perccel tovább próbáltam őt úgy hagyni, de nagyon nem szerette. Majd amikor már tud ülni, jobban el lesz, addig így csak kínlódik. Ebből tanulva, a 3. babánkat bizony hason altattam, annak ellenére, hogy nem javasolják. Inkább egy szobába maradtunk és figyeltem rá. Bár ő már pár hetesen magától a hasára fordult, ami még számomra is hihetetlen volt. Így szeretett lenni. Most sem csinálnám másképp. A hason alvós és tevékenykedős babák szerintem sokkal jobban elvannak, mert többet látnak a világból és ringatva el tudják altatni magukat. Aztán ébredés után már ismét jól eltölti az időt hason nézelődve. Nekem a hason fekvős két gyerekem, sokkal gyorsabb ütemben is fejődött a mozgás terén. Már 10 hónaposan jártak, még a háton fekvős csak 13 hósan indult el. Bár ez habitus kérdése is lehet. Ne izgulj, mindennek eljön a maga ideje! Jó babázást!
2012. márc. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Nekem is 3 gyermekem van,az első hamar átfordult,még nem volt 4 hónapos amikor forgott,5 hónaposan kúszott,7 volt amikor mászott,8 amikor kapaszkodva felállt,9 amikor kapaszkodva lépegetett.

A második ritka lusta volt,Ő abszolút semmit nem csinált,nagyon soká fordult át,már a 7. hónap végénél voltunk,amikor először átfordult,9 amikor mászott... Nem aggódtam,nyugodtan vártam. De itt van ez a csöppség,aki

pár hete megmutatta,hogy Ő ezt is tudja,és azóta semmi. A hátán tényleg nagyon jól elközlekedik,a szobát "bejárja" így! :-) Nagyon édes,ahogy rúgja magát,ahogy a fenekét egyik pillanatból a másikra a feje helyére teszi... de ezeket 2 hónapos kora óta csinálja- csak akkor nem ennyire sokszor :-)


Várok még további tapasztalatokat!

2012. márc. 1. 15:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 5 hónapos múlt, átfordul, de nem tudja mit csinál és persze szünetekkel, volt hogy egy hétig nem fordult, pedig előtte egy órán át csinálta, tehát tudja, csak olyanja volt. Ülni nagyon szeret segítséggel persze, ha nem fogom, előrebukik a lábaira, d emár próbálja visszanyomni magát, hogy egyenes háttal üljön, persze nem működik. Ha nagyon el akar érni valamit akkor háton és hason is a tengelye körül forog. Mi eddig jutottunk a mozgásban!
2012. márc. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!