Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Nyilvános" szoptatás: miért...

"Nyilvános" szoptatás: miért kell megalázni az anyukát? Így vállaljunk gyereket, gyerekeket?

Figyelt kérdés

Bankban voltam ma, volt ott egy másik anyuka is a kisbabájával. Elég sokat vártunk mindketten, valami leállás volt. Ő odament a biztonsági őrhöz, hogy szeretne valahová elvonulni szoptatni, ha lehet. Erre a biztonsági őr emelt hangon elmondta, hogy mehet a WC-re vagy haza. A nő még mindig udvariasan elmondta, hogy ha már 2 órája vár, elintézné, amiért jött. Erre egy ügyfél is "nekiesett", hogy minek kell idejönnie, maradjon otthon a kölykével....

Hogy lehetnek ilyen bunkók az emberek?

Tudom, hogy volt már ilyen kérdés, de nagyon fel vagyok háborodva! Nem gondolom úgy, hogy bárhol elő kéne kapni a cicinket, de miért nem lehet normálisan reagálni egy ilyen kérdésre? Biztos van valami iroda, ahová be tudott volna menni. Vagy a gyerek 1,5-2 éves koráig ne menjünk sehová?


2012. márc. 1. 18:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Elvileg vannak ilyen szervezetek, akikhez ilyen esetekben lehet fordulni, és segítenek annyiban, hogy jó nagy port kavarnak az eset körül, hogy igenis szégyenlje magát a cég, és az őr is. Ilyet nem lehet csinálni. Jogod van ott szoptatni, ahol akarsz, azaz ott kapod elő a cicit, ahol akarod. Természetesen, mi anyukák nem fogjuk kapkodni elő, csak ha muszáj. Igazad van, az eset felháborító.
2012. márc. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Én ma csak a szomszédba mentem át, és pont akkor éhezett meg a kicsi, pedig nemrég evett előtte. Kértem és kaptam engedélyt, szopizott a szomszédasszony előtt, aki olvadozott, milyen szép is ez. Igaz, én több ember előtt nem mernék már, de ha a gyerek éhes, akkor nem bír vele az Isten sem, annak enni kell!!! Nem tudom, miért bunkók olyannal, aki még tekintettel is lett volna másokra, és helyet kért, nem lógatta szanaszét a mellét. Nem értem, miért ilyenek, nem és nem...
2012. márc. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Hihetetlen milyen emberek vannak. Sajnos ez Magyarország. Alig van néhány hely ahol szoptatási, pelenkázási lehetőség van, pedig szerintem ez alap lenne. Nagyon el vagyunk maradva ilyen dolgokban (is).

Én például egyik nap babakocsival (újszülött babakocsi van vagy 15 kiló) próbáltam a buszra felszállni. Kértem segítséget, de csak elfordították a fejüket. Addig kellett ott állnom, amíg jött valaki segített. Nem vagyok egy gyenge nő, de tényleg rohadt nehéz az a babakocsi.

Sajnos ez van iszonyatosan bunkók, figyelmetlenek az emberek, sz@arnak egymásra...elég elkeserítő.

2012. márc. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos sem a hivatalok sem más intézmények sincsenek felkészülve arra, hogy legyen hova elvonulni szoptatni. Ugyanez a helyzet a rendelő intézetekben is. A baj az, hogy akik nem gondolnak bele,lazán bezavarják az anyukát a WC-be szoptatni. Pedig én sem ott uzsonnázok. Ma már elvárható lenne,hogy felkészüljenek ilyen helyzetekre. Normális banknál van játszósarok és szoptatós/pelenkázós szoba is. Az én nőgyógyászom magánrendelőjében szintén van pelenkázó helység. Mindig elszomorít, hogy milyen kevés empátia van némelyekben.
2012. márc. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Szegény anyuka! Ő lett a célpontja két ideges és bunkó embernek. Kulturáltan, normális hangnemben is el lehetett volna mondani, hogy nincs ilyen lehetőség.

Sajnos, ilyen világot élünk, semmi empátia, semmi megértés mások iránt. :(

2012. márc. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

Valóban felháborító, aki meg beszólt, hogy maradjon otthon a KÖLYKÉVEL!, hát nem semmi paraszt lehetett. Egyáltalán minek kellett beszólnia?! Azt meg, hogy ki se mozduljon otthonról az, akinek gyereke van, elég nehéz megoldani, hiszen még a gyermek anyakönyvéért is úgy kell bemenni a hivatalba, nem is beszélve a többi papír elintézéséről...És akkor még a mindennapos intéznivalókat meg sem említettem...


Bár mit szóljak én, amikor a védőnői központban voltam babámmal az 1. hós státuszon (kis külön szobák voltak ott a babáknak), megéhezett babóm, így elkezdtem szoptatni, közben beszélgettünk a védőnőmmel. Kopogtatás nélkül bejött a másik védőnő, még csak nem is köszönt mikor meglátott engem, majd beinvitált 2 munkásembert, hogy akkor ez az a szoba, ahol majd 1 hónap! múlva kellene az átalakításokat csinálni, azok meg bambán néztek hol engem, ahogy szoptatok, hol a falat, már lángvörösek voltak, a védőnőm kérdezett rá, hogy meddig beszélnek még a semmiről, hisz én meg szoptatnék. Erre a másik "védőnő", hogy jaaaa, nem is vette észre (jé, erre bezzeg nem terjedt ki a látása), de még gyorsan azt elmondaná a munkásoknak, hogy...és ekkor vette észre, hogy a munkások már rég kihátráltak zavarukban...nagy dúlva-fúlva elhagyta a szobát, de még odavetette, hogy nem itt kéne szoptatnom...Nah, ha egy "védőnő" ennyire bunkó, akkor egy átlag embertől mi várható el?!

2012. márc. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%
Úristen, ezek nagyon durva sztorik. Szégyellhetik magukat.
2012. márc. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 xStefix ***** válasza:
95%

Talán az lehet némi """mentség""", hogy ha férfiak voltak, főleg, ha gyerektelenek, mert akkor fogalmuk sincs arról, hogyan is működik ez.

De abszolút egyetértek, még ez sem jogosít fel senkit a bunkóságra. Szomorú. :(

2012. márc. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
hát, én ilyen esetben írnék a bank e-mailjére egy panaszlevelet, leírva, hogy melyik fiók, hány órakor stb.
2012. márc. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

A másik ügyfél olyan 40 körüli lehetett, öltönyös, ő is ideges volt hogy sokat kellett várni. Ami nem mentség.

A nő elment. Én meg ültem ott, mint a hülye az alvó öt hónaposommal. Kezdtem gondolkodni, hogy ha 10-15 percen belül nem hívnak be, akkor bizony nekem is kell indulnom.

Eddig is elég sokat csalódtam a társadalom hozzáállásában, de ez volt a legdurvább.

2012. márc. 1. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!