Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az, amit másképp csináltál/...

Mi az, amit másképp csináltál/csinálnál a második gyerekednél? Bármilyen téma érdekel, szoptatás, altatás, hozzátáplálás, de akár nagyobb babákkal kapcsolatos témák is!

Figyelt kérdés
2012. febr. 24. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos én ott rontottam el, hogy terhesség alatt sok tejterméket ettem(szinte csak azt kivántam), és azt mondták valószínű ettől lett hasfájós a baba(6 hónapos koráig egész nap sírt).

A másik soha többé nem szülnék baba-mama barát kórházban. Egyszerűen szörnyű 5 nap volt mindkettőnknek, megszenvedtük. Éheztették a babábat, mert várták, hogy legyen tejem, szoptassam és ő meg egész nap csak ordított. A tejem persze nem indult be.

2012. febr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amit másképpen csináltam az az elaltatás. A nagynál ugyan 4.5 éves, de még mindig ott kell ülni az ágya szélén, amíg el nem alszik. A kicsinél erre figyeltem, így most vele annyi a teendő, hogy beteszem az ágyba és kijövök.

Aztán a hozzátáplálást nem siettettem annyira. Most ennyi jut eszembe hirtelen.

2012. febr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

- szoptatás: szoptatási tanácsadó segítségét is bevetném (kevés tejem volt. csak így tudnék nyugodt lenni, ha szakmai véleményt is hallanék)

- egyből mosható pelusoznánk

más nem nagyon van, csak apróságok

2012. febr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom még csak 4 és fél hónapos úgyhogy egyenlőre MÉG nem sok mindent rontottam el vele. Egy dolgot viszont tuti hogy máshogy fogok csinálni a második gyerkőcömnél: születésétől fogva nagyon sokat altatnám hason. Én külföldön szültem és amikor jött a védőnő látogatni minket(kb. 6-7napos volt a babám és épp amikor jött hason aludt) azt mondta ejnye-ejnye ilyen kicsi babát még nem fektetünk hasra....! Aztán azután nem is igazán fektettem hasra, akkor jöttem rá hogy ez elrontottam amikor már 3 hónapos volt és hasra téve, nem emelte a fejét, sőt ordított ha így tettem le. Remélem ez lesz a legnagyobb problémánk a nevelése során!!!
2012. febr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igazából nem tudatosan csináltam másként a 2.-nál, hanem azért, mert eleve több gondom volt, hiszen volt még egy nagyobb gyermekem is. A cumisüvegeket fertőtleníteni csak másnaponta tudom már, a cumit nem fogadja el, többet van hason. Meg az 1.-vel volt, hogy 20 percet is sétáltam, hogy böfizzen, a 2.-at leteszem böfi nélkül is (ha mégis feszíti a kis hasát, szól, felveszem, böfizik és tehetem le ismét). Lazább vagyok a 2.-al.
2012. febr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

-Mindenképp megtanítanám,hogy enni az etetőszékben KELL!!!És nem járnék úgy mint most,hogy üldözöm a kajával :(

-lenne kitartásom,erőm,hogy márpedig aludni éjszaka a saját ágyában KELL!(és nem lenne az mint most,hogy max éjfélig alszik ott és utána addig üvölt,hogy vegyem ki,míg csak feladom,és jön át hozzánk,4 hónapig minden áldott éjszaka megpróbáltam ott tartani a helyén ,de 4 hónap után feladtam)

2012. febr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem nem fogok annyit parázni az elején, hogy "jaj mennyit evett, jaj alszik pedig ennie kéne, jaj fent van pedig aludnia kéne":)

A másik az altatás, igyekszem majd megtanítani, hogy egyedül az ágyában aludjon el.16 hónapos kisfiam az ölemben alszik el,nem kell ringatni meg semmi, de az ágyában nem tud elaludni.

Ja és még 1...ha már nem szopizik éjjel, akkor onnantól semmi kincsért nem fogom már éjjel szoptatni:)Fiammal úgy volt, hogy 4 hónaposan tök könnyen leszoktattam az éjjeli cicizésről, aztán 7 hónaposan mikor elkezdett jönni a foga elég nyugtalanul aludt éjjel, én okos meg megszoptattam, mert annyian mondják, hogy az milyen jó, fájdalomcsillapító meg hasonlók...na onnantól kínlódás volt szinte minden éjszaka mert amint megébredt addig sírt míg meg nem szoptattam, ha fájt a foga, ha nem.Mostanában kezdenek jobbak lenni az éjszakák, mert már csak este szoptatom.

2012. febr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem tudom :) talán nem fogom úgy túl aggódni a dologokat :) vagy csak megpróbálom :)
2012. márc. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!