Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes babátok hányszor...

5 hetes babátok hányszor eszik 24 óra alatt és mennyit alkalmanként?

Figyelt kérdés
A lányom fele anyatejes fele tápis és alkalmanként simán megeszi a 130-at, amit én soknak találok a súlya olyan, 4400 g körül van. Van amikor elég a tejcsi akkor csak anyatejet kap, van hogy felesbe. Ja tudom ezt a testsúly kg*150-et...
2009. jún. 8. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 5 hetes. Szül. súlya 2,90. (koraszülött) Most 3,60. Nekem is kevés a tejem, így amikor kb 10 napos korára lefogyott 2,67-re, akkor elkezdtem tápot is adni. Így szépen gyarapszik. A védőnő szerint egyszeri adagja ne haladja meg a 70-90-et. Napi 7x-i étkezésnél. Általában tartjuk is, de volt, hogy ennél többet evett. Most napi átlag 600ml. Ha éhes, miért éheztessem. Azért már többen mondták, hogy óvatosan, mert a táp felfújja a babát. Hát nem tudom...

A te babád meg amúgy is nagyobb súlyú. És persze kérdés, hogy hányszor eszik egy nap?! És az enyém amúgy is 35. hétre született. Meg ha főleg anyatejes, akkor meg pláne nem sok. Ha aggódsz, kérdezd meg a védőnőt.

2009. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem mindig azt mondta a védőnő, hogy 80-90ml-nél többet ne adjak a picimnek, 5 hetesen. Aztán persze meg ordít mert nem lakott jól. A védőnőknek van egy táblázat, amibe le van bontva hogy x idős gyermeknek mennyit kell ennie. Csakhogy mi felnőttek sem eszünk mindig ugyanannyit,van hogy kevesebbet eszel, van hogy többet. Nekem 11 hetes a babám, ha napközben jobban jól lakik akkor este kevesebbet eszik, mégis végigalussza az éjszakát. Szóval gyerektől függ hogy mennyit eszik, ha nem kéri úgyis kiköpi a cumit, ha pedig sokat eszik akkor a felesleget kibukja.


Boldog babázást:)

2009. jún. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!