Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most allergiás lehet a...

Akkor most allergiás lehet a tejre, vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
19hónapos a fiam,3x próbáltam eddig neki tejet adni,és mindig apró pici piros pöttyös lett a hasán,vállán,más tünet nem volt,igy szüneteltettem mindig neki 3hónapig.Viszont,semmilyen tejtermékre nem allergiás,vagyis nem lesz pöttyös,se túró,se joghurt,semmi,és ha tejbegrizt csinálok a tejből,akkor sem.Ezt nem értem,hogy lehet hogy csak ha magába issza,akkor lesz pöttyös?Akkor most allergiás,vagy mi lehet?
2012. márc. 1. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:

ha a tejbegrízre nem allergiás akkor... hát nem tudom. furcsa.


mert a tejtermékre nem az, az teljesen normális, a tejallergiások nem allergiásak a tejtermékekre. de a tejbegrízre kéne, hogy pöttyösödjön ha allergiás.

még ilyet nem hallottam :)

milyen tápit/babatejet iszik?

2012. márc. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha allergiás a tejre, akkor allergiás a többi tejtermékre is, mindenre, amiben nyomokban is tejfehérje van. Az viszont már egy másik dolog, hogy ebben is van egyéni tolerancia, nekem is csak a tejtől lesz csalánkiütésem, a többi tejterméktől meg ekcémám, a tejföltől meg plusz hasmenés is. Az első válaszoló egy kicsit keveri a dolgot a tejcukorérzékenységgel, ami viszont NEM ALLERGIA.


A tejből nem ivott többet, mint amennyit te a tejbegrízbe tettél? Milyen tápszert eszik amúgy? Előfordulhat az is, hogy a tejben valami másra allergiás, nem a fehérjére, hanem valami adalékanyagra, véletlenül belekerült dologra, esetleg hormontartalmára reagál így. Ki tudja mi van a bolti tejekben.

2012. márc. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nestlé junior gyerekitalt iszik reggel-este,3-3dl-t ivott,de 2hete beteg volt,azóta alig akarja meginni,a reggelit ngyjából megissza,de van hogy meghagy kicsit,az estit szinte el sem fogadja.A tejből is ugyanennyit adtam neki,elsőre megitta,azzal nem volt gond,csak másnapra pöttyös lett,igy abbahagytam.3hónap múlva megint megpróbáltam,de ismét előjött,ezt 3x próbáltam meg,több tejet is próbáltam neki adni,2,8-3,5-et,de mindig pöttyös lett tőle.Nem tudom hogy mi lehet ez akkor,meddig lesz kiütéses tőle,mikor ihatja.
2012. márc. 1. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!