Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha valakinek allergias a...

Ha valakinek allergias a babaja a tejre, akkor az a HA tapszerre is allergias? Az anyatejre is allergias?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
A HA az nem elég ilyenkor. Spéci tápszer kell. Nekünk épp Sinlac. Az anyatejnél nem tudom, hogy elég-e ha az anya tejmentesed étkezik, vagy így is úgy is kizárt, de azt, hiszem, hogy anyatej is kizárt ebben az esetben.
2011. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tejallergiás baba ehet anyatejet , de anyukának nagyon szigorúan kell tartani a tejfehérjementes étrendet! Semmit nem ehet amit majd a baba sem. szóval tekintsd ugy mintha te lennél tejallergiás.

HA tápszer ilyenkor már nem elég, speciális tápszer kell, ami a fehérjéket hidrolizált formában tartalmazza.

2011. febr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

A tejallergia és a laktózintolerancia (tejcukorérzékenység) nem ugyanaz a betegség! Egészen más a kezelése és a diéta is.

2011. febr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, konkrétan a kérdésre válaszolva, igen a HA tápszerre is allergiás, és az anyatejre is ha az tartalmaz tejfehérjét, ami ugye attól függ anyuka mit eszik. Szóval nem konkrétan az anyatejre allergiás hanem az anyatejben lévő tejfehérjére ha anyuka olyan ételt fogyasztott.
2011. febr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na még egy mondat:) A tejallergiát a tejfehérjeallergiásokra mondjuk. A tejcukorérzékenyekre nem azt mondjuk hogy tejallergiás. A kettő nem uyganaz. Szóval ki kell deríteni, de mivel te tejallergiát írtál, egyértelmű volt nekem h tejfehérjét nem bírja a baba.
2011. febr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kosoznom a valaszokat! babamnak adtam Humana tapszert, es tejpepet simat, es ekcemas lett a pofikaja. Lecsereltem neki Beba HA tapszerre, es elmult 2 nap alatt. Akkor lehet csak a Humana tapszerre allergias? Mikor este Milupat jo ejt sima tapszert kapott anno akkor semmilyen tunete nem volt. Lehetseges lenne, hogy a humana tapszerre allergias?
2011. febr. 7. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!