Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autósülésre hol lehet varratni...

Autósülésre hol lehet varratni huzatot?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Varrónőknél, de sajna nem mindegyik vállalja el, mert szivacsos az anyag :( sajna én eddig nem jártam sikerrel, pedig csupasz a székünk.
2012. márc. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én magam varrtam. Vettem a méteráruboltban vastag közbélést (flíz, kabátbélés) olyan anyagot, ami tetszett és centis gumit. Egy régi lepedőből csináltam előbb egy prototípust, az után legyártottam az újat. Egész jó lett.

De nagyon sokan foglalkoznak olyannal, hogy ha elküldöd a régi üléshuzatot, akkor ők szétbontják és az eredeti "tömőanyagra" rávarrják az új huzatot. 5-6eFt körül láttam ilyet kb. fél éve. De ha megvan a régi, akkor ezt te is meg tudod csinálni (persze, ha van varrógéped, türelmed, időd...)

2012. márc. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szóval csak szétbontom, és rávarrom az új anyagot a szivacs betétjére? Ilyen "egyszerű" lenne?

Hát akkor bepróbálkozom vele. Találtam közben egy helyet ahol csinálnak, de 7000 a huzat + postaköltség 2000. 12000-ért meg már új ülést veszek, szóval annyira nem éri meg.

2012. márc. 2. 11:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ennyire egyszerű :)

A bonyolult benne az, hogy nagyon figyelni kell, hogy jól bontsd szét (ne az anyagot vágd) és, hogy strapabíró anyaggal vond be. Az anyagot előtte mindenképpen avasd be, nehogy az első mosásnál derüljön ki, hogy jócskán összemegy.

Vagy a másik alternatíva (én ezt egy téli megoldásnak csináltam polár anyaggal), hogy megpróbálod levenni bontás nélkül a szabásmintáját és csak egy levehető plusz huzatot csinálsz az ülésre. Ezt akár patenttal lehet az eredeti huzathoz rögzíteni (kevesebb vele a macera).

2012. márc. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!