Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy van ez a szoptatás...

Hogy van ez a szoptatás mellett tiltott gyümölcs, zöldség dolog?

Figyelt kérdés

Sok mindenről hallom, hogy nem szabad (eper, málna, banán, cseresznye, paprika, paradicsom, hüvelyes, "k" betűs...stb.)

Egyáltalán nem vagy csak mértékkel?

Pl: heti egyszer lehet enni valamelyikből egy kisebb adagot?


2009. jún. 8. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell annyira drasztikusan felfogni a dolgot! A lányom 15 hónapos és mindent ettem, amit megkivántam. Legyen az káposzta, bab vagy most épp eper.

Semmi baja a kicsinek pedig naponta kb. 4-szer még szopizik.

2009. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha hasfájós a babád, akkor kell ezekre odafigyelni.

Ha nem hasfájós a babás, ehetsz nyugodtan mindenből amennyit akarsz.

Megettem szombaton 1 kg cseresznyét, semmi baja nem volt tőle. Vasárnap epershaket készítettem, úgyszint semmi gond nem lett tőle.

Zöldbabot káposztát bármit ehetek ihatok nem hasfájós.

Ha hasjfájós a babád akkor kell rá odafigyelni. Eszel belőle egy keveset, s figyeld a babát van-e tőle valami baja, húzza-e a lábát, netán kiütéses lett tőle.

Próbálkozni kell az ételekkel, minden baba másképp reagál rá.

2009. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igazán csak a babán múlik, hogy mit ehetsz , hogy mitől fáj a hasa.Én fahéjjas gabonapelyhet és bolonait sem ehettem,viszont a tiltott K -betüsekből ettem káposzasalit, attól nem volt baja.Sajnos ki kell tapasztalni.Banánt, babot, karfiolt nem is próbáltam enni még.Majd ha már nem szoptatok:))
2009. jún. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy mindenből lehet, csak mértékkel, ill. epret és málnát inkább ne, mert azok allergizálhatnak, bár nem bizonyított... Ha azt veszed észre, hogy valamitől fájna a baba hasa, akkor azt egy darabig ne edd. Kislányomnak pl akkor fáj a pocakja, ha cseresznyét eszem, teljesen mindegy hogy csak pár szemről van szó, vagy többről. És a szénsavas dolgoktól.

Jó babázást:)

2009. jún. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én is mindenből ettem mértékkel. Ha valami tiltólistásat eszel, figyelt a babádat, hogy nem reagál-e rosszul rá (felfúvódás, hasfájás, stb.). Ha minden rendben, akkor nyugodtan eheted az említett dolgokat.
2009. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem van egy táblázatom h mit lehet és mit nem, ha küldesz privit elküldöm. de igazuk van az anyukáknak, ez attól függ h fájós e babapocak!
2009. jún. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!