Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a hordozóken...

Mi a véleményetek a hordozókendőről?

Figyelt kérdés
Júniusra vagyok kiírva, és nem tudom, melyik célszerűbb a nagy melegben kényelem szempontjából: a hordozókendő, vagy a babakocsi?

2012. márc. 2. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Én babakocsi-párti vagyok.
2012. márc. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a hordozókendőre szavazok.
2012. márc. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen vegyél babakocsit. Amit most megveszel, még télen is fog kelleni. Ha kiülsz nyáron a parkba olvasgatni, míg a baba alszik, jó, ha nem izzadtok össze. Ha kapálózzon egy kicsit meg "napozzon" ő is. Ha mész vásárolni, nem te cipeled a cuccokat, hanem a babakocsi. A hordozókendőt én sokáig elleneztem, illetve fölöslegesnek találtam, így csak a második gyerkőcnél vettem végül, bár idegenkedtem tőle először. Aztán kiderült, hogy milyen jó is. Merthogy azzal lehet közlekedni, babakocsihurcibálás nélkül fagyizni. A házimunka is néha jobban megy, ha a gyerkőc nyűgös, folyton ölben akar lenni, de muszáj főzni meg gyorsan kiteregetni és már nem bírod idegekkel a bőgést. :) Bocsánat, ez kicsit kiábrándító, de van ilyen. Kirándulni is lehet így. Később, mikor már nem picibaba, hanem mondjuk tud már járni, akár 2-3 éves, akkor is hasznos lehet. Nyaraláskor vittük magunkkal és magunkra kötöttük, ha már nem bírta a városnézést, kirándulást. Ha pont alvásidő van, de még úton vagytok, múzeumban vagytok stb. stb., akkor csak beteszed és rajtad elalszik. Jó, nem mondom, egy idő után jobb, ha nem az anyuka cipekedik, de az apukák is szeretik ezt, mert a folytonos anyán lógás után ez egy kapcsolat nekik is.
2012. márc. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vegyesen. Eleinte inkább babakocsi, és néha jól jön a kendő is.
2012. márc. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és télen hordozókendősen elcsúszni és elesni a gyerekkel...na, azt nem kívánom senkinek. Szerintem vegyél mindkettőt. Ja, a kendő azért is jó még (ha babakocsival mész, vidd magaddal), mert tudsz úgy szoptatni, hogy közben nem látja ország-világ a melledet, nem érzed magad kényelmetlenül.

Szóval szerintem a kérdés nem úgy szól, hogy melyiket, hanem hogy a kocsi mellé vegyél-e kendőt. És igen, szerintem vegyél. :)

2012. márc. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha belefér a költségvetésbe, szerintem érdemes mindkettőt beszerezni. A babakocsi sok szempontból kényelmes, apa is tudja tologatni meg a nagyszülők, nincs az a veszély, hogy helytelenül használod, mint a hordozókendőt stb. Viszont rémálom vele a tömegközlekedés, a lépcsőzés, sőt, az enyém a posta ajtaján is alig fért be.

A másik, hogy sok baba egyszerűen utálja a babakocsit, de hogy a Tied is ilyen lesz-e, nem tudni előre.

Viszont ha a baba a szabadban szeret aludni, praktikusabb a kocsi: ha elszundított, leülsz egy padra egy parkban, és tudsz pl. olvasni.


Nekünk volt mindkettő (vagyis mei tai-t vettünk, az olyan 3 hónapos kortól használható), aztán mindig azt használtuk, amelyikhez kedvünk volt. Kivéve olyan 3-6 hónapos kora között, akkor sírt a kocsiban, így abban az időben csak hordoztam.

2012. márc. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy vegyesen. Eleinte hordozókendő-párti voltam (míg nem volt gyerekem), de a babakocsi szerintem elengedhetetlen. A hordozókendő vagy mei-tai inkább olyan 15 fok felett jó, hacsak nem oldod meg a téli viseletét. De a napi sétáltatásra a babakocsi jobb.Míg nagyon pici volt a lányom, magamra kötöttem és megnyugodott és elaludt.Volt, hogy 3 órát is. Most majd hogy kitavaszodik, már akkora, hogy a hátamra kötöm, onnan már nézegelődhet, és így lehet tömegközlekedni is, nem úgy, mint a babakocsival. Szóval mindkettőnek meg van az előnye.
2012. márc. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Tényleg jó ha van mindkettő. Aztán hogy kendő, mei-tai, kenguru, az más kérdés.

A kislányommal sajna akkor hagytuk abba a kendőzést, amikor második alkalommal hányt telibe mindkettőnket. Úgy látszik ő nem bírja a melegben összedörgölőzést... Gondoltam megírom, a Te babád is nyári lesz.

2012. márc. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
Mi babakocsit,használunk és ritkán kengurut,főleg azért,mert valahova kényelmesebb úgy menni, nem vagyok hordozókendő párti.
2012. márc. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a válaszokat! Babakocsit már vettünk, csak a kendőn gondolkozom, mert irreálisan magas az ára. Csak akkor veszek, ha sok pozitívum szól mellette. :)
2012. márc. 3. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!