Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Jogász anyukák, hozzáértő...

SOS! Jogász anyukák, hozzáértők! Van bármiféle törvény GYESRŐL munkába való visszatérésről?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő:Jelenleg gyesen vagyok ikreimmel,2.5 évesek.Pedagógus vagyok,jövő szeptembertől szeretnék visszatérni dolgozni.A 3 év alatt összegyűlt szabadságaimat máj. 1 től kezdeném meg.A munkáltató viszont arra "kényszerít",hogy a szabadságaimat szept 1 től kezdjem meg,és majd csak januártól kezdjek dolgozni.Ezzel durván 320 E ft-tól esnék el.Van bármiféle törvény,ami megakadályozná őt ebben?
2012. márc. 2. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, de a jogszabály úgy írja, hogy ha bejelented a visszatérési szándékodat, akkor kötelesek visszavenni - azzal a dátummal, amikortól te szeretnéd.

Ha jól emlékszem, legalább 2 hónappal korábban kell bejelentened ezt (ha több mint 1 évet voltál otthon).

Viszont azért fontold meg, érdemes-e a munkáltatóddal összeveszni, már ha hosszabb ideig akarsz ott dolgozni, mert ha nem sikerül konszenzusra jutnotok, utána könnyen meg tudnak tőled szabadulni teljesen törvényesen, ha már nem lesz védettséged (gyerekek 3 éves kora után).

2012. márc. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kösz,már úgy tűnik,hogy megvan.

Tehát a munkáltatónak azonnal ki kell adnia a szabadságaimat.És köteles foglalkoztatni is.

Ha van hozzászólásotok,szívesen fogadnám.

2012. márc. 2. 22:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz teljes a válasz, csak az első válaszoló nem tudom kiszámolta-e, mindenesetre úgy tűnik hogy már 3 évesek lesznek a gyerekek mire visszamész (szept), így nem leszel már védett. Nem pont azért várnak vissza szeptembertől, mert ők is tudják? Így azonnal hivatkozhatnak mondjuk helyhiányra és :( Szóval még 3 éves kor alatt kérd vissza magad, akkor kötelesek visszavenni, és nehezebb tőled megszabadulniuk. De remélem nem ez a helyzet, csak nincs most pénze a sulinak, vagy valaki más akkor megy el szülni...
2012. márc. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves második!Pontosan erről van szó!Köszönöm a válaszod!Ezt a kiegészítést a védettségről én sem tudtam!

Köszönöm mindkettőtöknek!

2012. márc. 2. 23:59
 5/7 A kérdező kommentje:

A védettség ikreknél is 3 éves korukig van?A gyerekek amúgy októberiek (csak nagyjából írtam h 2.5 évesek,igazából ebben a hónapban lesznek azok.

Ennek fényében tudja vki,hogy ha januártól kezdek aktívan dolgozni(addig csak a szabadságaimat töltöm,akkor is felmondhat a munkáltató rendes felmondással?Vagy hogy is van ez?

2012. márc. 4. 12:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Én most úgy hallottam, hogy változtatni akartak, talán már meg is tették, hogy a szabadságot akár pénzben is megválthatja a munkáltató, mindenesetre most is úgy van a törvényekben, hogy nagy részéről (a szabinak) ő rendelkezik, hogy mikor. Ha te állami alkalmazott vagy, akkor a rád vonatkozó törvényt nézd meg,mert ugye az utóbbi 2 évben a Munka Törvénykönyve is és a közalkalmazottakra von. tv. is változott.

Elvileg, hogy mikortól menj vissza, nem kényszeríthet, de mindannyian tudjuk, hogy meg tudják oldani, max. kérheted, hogy segítsenek,hogy ne gyere ki rosszul a dologból. Azt hiszem a védettség is 1 hónapig érvényes, vagy lesz érvényes visszamenetel után. A kormánytisztviselők pl. indoklás nélkül elküldhetők. Nem tudom, hogy a pedagógusokra ez a tv vonatkozik -e, mert már én sem vagyok teljesen képben, állandóan változtatnak.

Addig írtam ezeket, amíg nem válaszol neked egy tuti jogász.

2012. márc. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ikreknél is 3 éves korig van a védettség.

Nekem is ikreim vannak.

2012. márc. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!