Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák szülei, ti a...

Kerria kérdése:

Tápszeres babák szülei, ti a tápszeres dobozon található napi gyakoriság és mennyiség szerint etetitek a babáitokat?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hónapos, szépen gyarapszik, viszont a dobozon feltüntetett adatnál kevesebbet eszik. Ennek ellenére eddig havonta 1 kg-ot gyarapodott. A doki szerint testsúly szorozva 0,12-vel (én 0,15-tel ismertem) a napi ideális mennyiség. Na akkor hogy is járok el helyesen? Köszi
2012. márc. 3. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem. A lányom nem egy gép, hogy "tömjem", amikor neki nem kell. Ő pontosan tudja, mi a jó neki. Ha nem kéri, nem adom.

Nem halt még bele (jelenleg 7,5 hónapos), hogy kimarad 1×-1× az ebéd vagy a tízórai esetleg. Bepótolta aznap, többet evett pl. uzsonnára vagy vacsorára.

Az ami pedig a doboz oldalára van írva ... oké, jól néz ki.

6 hónaposan a lányom vacsorára 240 ml tápszert evett, most pedig csak 200 ml-t kér.

2012. márc. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amíg hízik, nincs semmi baj! Úgy csináld, ahogy a babádnak jó!
2012. márc. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
az "ideális"t "átlagos"ra helyesbíteném. Ha szépen gyarapszik a babád és elégedett, akkor pont jól eteted. Fiam ált pont fordítva, többet akart enni és gyakrabban, hát nem 4óránként, hanem 3 óránként evett. Jó volt neki, nem fájt a hasa, nem hízott el, ennyi, ő így igényelte. Éjjel cserébe aludt :)
2012. márc. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem tömni szeretném én, félreértés ne essék... csupán eddig jóval az "ajánlott" mennyiség alatt evett, most pár napja meg még többet is kívánna. Emiatt vagyok kétségbeesett, hogy adhatok-e neki még... vagy ami a dobozon van az "szentírás".


Nem szeretném túletetni, vagy megtömni, emiatt aggódom, hogy most látványosan többet eszik.

2012. márc. 3. 17:38
 5/7 A kérdező kommentje:

De eddig tényleg kevesebbet evett, és azt hittem ez így normális, erre állt rá.


Viszont most két napja, többet is kér, nem sokkal ugyan, de nem értem...


Emiatt kérdeztem, hogy Ti aszerint etetitek-e.

Köszönöm azt az egyik hozzászólónak, hogy elmondta az ő kisfia többet evett, mert így akkor látom, nem vészes ez.


Igen, egyébként boldog baba, csak most elbizonytalanított. :)

2012. márc. 3. 17:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha három hónapos, és látványosan többet eszik, mint eddig, akkor az lehet hogy egy növekedési ugrástól van, kb 3 havonta lehet megfigyelni.

Adj neki annyit amennyit jónak látsz, ha kér még, kínáld meg, látni fogod, ha tényleg elég neki.

2012. márc. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm... adtam neki, bár félve... de nem bukta ki, és elégedetten elaludt, így sikeresnek tekintem az akciót. Ma már kevesebbet kért, így 2 nap volt aminél ugrást tapasztaltam.


Növekedési ugrás... lehet, ebben igazad van, erre nem gondoltam.

2012. márc. 4. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!