Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam most lesz 19 hónapos,...

Kisfiam most lesz 19 hónapos, és magától abbahagyta a szopizást három hete. Babatejet kap cumisüvegből. Lefekvés előtt előfordul, hogy még az 5dl sem elég neki. (Ezt már a fürdés közben elkezdi inni) Mennyi a normális mennyiség?

Figyelt kérdés

2012. febr. 25. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Az 5 dl nagyon sok,főleg este nehogy kitáguljon a pocója mert akkor elhizhat.és késöbbb sem jó ha azt szokja meg hogy este kell sokat enni.szerintem a fele elég lenne.Az enyém 18 hónapos,én már nem adok neki semmi ilyesmit.kap vacsorát 7 óra felé utána vizet és 8 kor alszik.
2012. febr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a cicit pótolja ezzel? Most is többször sírdogált, hogy menjek be. Ilyenkor befekszünk a kuckójába, összebújunk és még iszik babatejet.
2012. febr. 25. 20:55
 3/5 anonim ***** válasza:

5 dl???? Ez rengeteg! Ennyit biztos nem szopizott esténként.

Az én fiam iszonyat jó evő, néha még vissza is kell fognom, de babatejből soha nem iszik meg 2 dl-nél többet. Egy ekkora gyereknek elégnek kell lenni ennyinek, max 2,5 dl, ha mellette napközben rendesen eszik. Fürdés közben ne adj neki mást csak vizet, a 2,5 dl babatej maradjon az összebújás idejére. Mi is így csináljuk. Az én fiam is igényli az esti összebújást, ő is szopizott még 2 hónapja este. Mikor mondom neki, hogy megyünk aludni, fogja a kispárnáját, amin régen szopizott, bevackolja magát az ágyunkra én mellé bújok, megissza a tejet és utána megy az ágyikójába.

2012. febr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fél liter tej az ha jól emlékszem a napi adag egészen 2 éves korig. Ha többet nem iszik nap közben, akkor szerintem nincs ezzel semmi baj. Az én babám pl elég rossz evő, de este termel rendesen. Én nem fogom elvenni tőle az ételt ilyenkor, mert akkor alig enne :S Szerintem, ők még elég jól tudják, hogy mi kell nekik.


Kicsit off: nagyon érdekelne, hogy hogyan hagyta abba a szopizást. 18 hónapos a kislányom, de semmi jelét nem látom, sőt.. Hogy voltak a fokozatok nálatok? Vagy egyik napról a másikra hány szopiról állt le?

köszi :)

2012. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

megihat 5 decit mondjuk, baja nem lesz, de ennek tényleg oka kell, hogy legyen.

pl. nem vacsizik eleget.

de mondjuk én arra gondolnék, hogy nem jó a módszer. nyilván a cicit pótolja most a cumisüveg. a fürdőkádba is szoptattad? :) szóval ezt nem igazán kéne... :) fektesd le ölelgesd meg és úgy add neki a tejet. fürdés közben meg ha szomjas, igyon vizet

2012. febr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!