Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám tegnap és ma...

8 hónapos babám tegnap és ma szinte semmit nem evett. Tegnap 4 kanál főzeléket, +100 gramm tápszert, és az esti tápszerből is csak 120gr-ot. Valami baja van?

Figyelt kérdés
Ma 3 kanál főzelék, gyümölcs semmi, és kb 20 gr tápszer. Az esti tápszert megette mind a 210gr-ot. Mi lehet a baja? Csak nem kezdődő betegség jele ez?
2012. márc. 3. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vagy fogzás, vagy betegség előjele lehet igen, sajnos. De ezenkivül még sokmindenehet. Figyelgesd, lehet hogy csak egy "kósza" szeszély nála és rendeződik.
2012. márc. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*sok minden lehet- ezt akartam írni.
2012. márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen..nem tudom mást tenni, csak figyelem. A múltkori fogzásánál is kevesett evett, na de nem ennyire! Tegnap még nem aggódtam, gondoltam ilyen napja van, na de a mai nap azért már kicsit túlzás. És rengeteg folyadékot iszik. Éjjel is felébredt és "egyhúzásra" majdnem 2 decit ivott. Csak néztem mint a moziban.

De nem taknyos, nem levert. Mondjuk ma kicsit nyűgösebb volt. És feltűnt, hogy nem alszik 2 órát délután, hanem 1 óra után sírva ébred. Nyomogattam a fülét nem e fáj neki, mert néha odakapkod, és rázza a kis fejét csak annyira mint amikor nemet intessz a fejeddel) de nem fájlalta nyomásra. Torka sem piros...hát nem tudom. Para-mami vagyok, szóval ez nekem most kb. világvége hangulat:-(

Mindenestre köszönöm a gyors választ.

2012. márc. 3. 20:24
 4/11 anonim ***** válasza:

Fogzik, nálunk is ez volt, kend be az ínyét fogzás segítő géllel ami hűsíti, és utána enni fog. Ez a fogzás nagyon meg tudja viselni a babákat sajnos :(


11.hónapos baba mamája

2012. márc. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
bárcsak igazad lenne. Na van itthon Dologél,Dentinox,és gyógyszertári kutyulós. Holnap ezt fogom tenni. Köszi!:)
2012. márc. 3. 21:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én 13 hónapos lányom lassan 1,5 hete csinálja ezt.... :( Egész nap nem eszik meg egy normális étkezésre való adagot, hálistennek van rajta egy kis tartalék, így nem veszem annyira vészesen komolyan, mert látom, hogy 4 helyen is dudorodik az ínye... kínálgatom mindennel, valami majd csak lecsúszik...
2012. márc. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát sajnos a mai nap sem különbözik az előzőektől. Reggelire alig 100 gr tápszer. fél 9-kor megkínáltam sima tejpéppel, hátha...lement 5-6 kanálall, de utánna elfordította a fejét, és ha felé tartottam a kanalat akkor sírt.

Nem merem mondani, hogy biztos a foga, mert ugye a fogzásnak a legbiztosabb jele a fog, de eléggé be van dagadva elöl az ínye, ha kenem neki zsibbasztóval akkor elhallgat, de ma sírva ébredt, és egész délelőtt sírt. Elaltattam, de csak ölben tudott elaludni. Szóval 90%, hogy a foga, és nem pedig beteg.

2012. márc. 4. 09:19
 8/11 A kérdező kommentje:
Az alsó két foga is borzalmasan megkínozta...akkor taknyos is volt, köhögött is, olyan volt mint aki beteg, a dokinőnk nem jött rá, hogy fogzik, telenyomta szegényt antibiotikummal, aztán 4 hét kínszenvedés után kijött 1-1 nap különbséggel a 2 fogacska, és amikor kijött a második aznapra minden takony, köhögés "betegség" egy perc alatt elmúlt.
2012. márc. 4. 09:22
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem ezt csinálta most a fiam 6 napig ennyit evett,mint amennyit leírtál..mondjuk estére sem evett 210et csak 150et és minden kajánál 3-4 kanál valami.már bőgtem,sokszor ordítani tudtam volna.teljesen kétségbe estem.de neki,még a hasa is ment,ez is a fogzástól,már fogyott is,de egyik napról a másikra minden ok.ez is a fogtól volt nekünk.sajnos ilyen hullámokban jön rá a fogzás..
2012. márc. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt 4-5 ilyen nap, enni szinte semmit sem evett, csak némi tápot, de inni rengeteget ivott. Neki sem volt semmi "tünete", csak nem evett és éjjel rosszul aludt. Gondolom, hogy nálunk a foga volt, mert akkor nem bújt még ki a fogacskája, csak kb. rá egy hétre.
2012. márc. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!