Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan intézhetném el a...

Hogyan intézhetném el a bevásárlást a két gyermekemmel?

Figyelt kérdés
A nagyobbik gyermekem 2 éves, a kisebbik 2 hónapos.Szabályosan reszketek, mikor el kell mennünk bevásárolni, mert a nagyobbik lányom nem tud viselkedni boltban.Elszaladgál mellőlem, mindent megfogdos.Ha rászólok, akkor földre vágja magát és hisztizik.Korábban megoldottam úgy, hogy beraktam a babakocsiba,de most ugye abban a kisebbik fekszik...Amúgy az utcán sétálás közben is ez a jellemző, nem akarja megfogni a kezem, és elszaladgál mellőlem.Mit tanácsoltok, hogyan nevelhetném meg?Köszönöm!
2012. márc. 5. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Megnevelni elvonásokkal és érzelmekkel lehet,PL:nem szabad anyának ez fáj nagyon rossz ha így viselkedsz,vagy 1-alkalomnál 1-kedves játékot elveszel fél napra."Ez eltart kb 1hétig de megéri és erősnek kell lenni hiába könyörög,és ha hisztizik a játékért ne is figyelj rá.


A bevásárláshoz sétához vegyél a babakocsidra testvér fellépőt úgy tudom nem drága főleg a használt,legalább ha el is fárad nem fog hisztizni mert majd te tolod és boltban szinte mindig a kezeid közt van.

2012. márc. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Vegyél gyerek pórázt és nem viccből mondom.
2012. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Testvérfellépő és póráz segíthet szerintem is.

Amíg nem volt gyerekem nekem is furcsa volt a póráz. Csodálkoztam, hogy hogyan képes valaki ráadni a gyerekre. Hát mostmár inkább azt gondolom, hogy nézzék furcsa szemmel, minthogy elszaladjon a gyerek és elcsapja egy autó. Az én fiam még nem jár, de ha ilyen "elszaladgálós" lesz és mi is tervezünk hamarosan másik babát is, kapni fog pórázt. A hisztire nem tudok tanácsot adni.

2012. márc. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk pont ugyanígy van!

1. hétvégén megpróbálok megvenni minden fontosabb dolgot,(nagybevásárlás) amikor a férjem is velünk van, így könnyű.

2. ha valamit elfelejtettem, vagy kell még hét közben néhány dolog, este megyek boltba, mikor a férjem hazaér.

3. délután úgy megyünk sétálni, hogy addigra érünk le, mire a férjem jön, így egybe letudjuk a délutáni sétát (nem mellékesen, együtt) és ha kell valami, boltba is elsétálunk.

Hármasban nem megyünk - egyszer voltunk - SOHA TÖBBET!!!!

2012. márc. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A pórázt kipróbáltuk, mert én is vettem, de ki tud bújni belőle, ahogy a babakocsi biztonsági övéből is.Veszünk testvérfellépőt is, de félek az se lesz megoldás, mert leszáll róla és kész...Próbálkozok jobban majd az érzelmeire is hatni, hát remélem annak lesz eredménye:)
2012. márc. 5. 09:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg bevonni a vásárlásba.

PL: Segíts anyának hozz 2 csokit, lisztet, tejet stb...így fogdoshatja legálisan a dolgokat és még élvezni is fogja a vásárlást és ha ügyes lesz és nem rohangál el, megjutalmazhatod.

2012. márc. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Ne vedd sértésnek, mert őszintén nem annak szánom,de erre előre kellett volna gondolni.

Szóval úgy kellett volna alakítani/nevelni,hogy ne viselkedjen így, KÖVETKEZETESEN!

Egész kis korától kezdve.

Most már nem hiszem hogy tudsz tenni bármit is, vagy ha igen, az hosszú időbe fog telni.


(Nekem egy 3 hó múlva 3 éves lányom és egy 2 hós fiam van).


Fix, áthághatatlan szabályok vannak nálunk bevásárláskor egészen pici korától fogva.


-anya kezét el nem engedjük, ha mégis muszáj, akkor a lába körül maradunk

- nem kiabálunk,nem feleselünk és nem nyúlunk semmihez a polcon, mert akokor 1. legközelebb nem jöhet, 2. nem kap semmi meglepetést (nem szokott mindig kapni, még mielőtt megszól valaki)


Ezeket következetesen, minden alkalommal betartottuk, így már ezt szokta meg.


Persze ő most épp dackorszakos, tehát időnként megpróbálkozik azért hisztivel, de ilyenkor egy a fontos: ne engedj az elveidből csak azért, hoyg esetleg csendesebb legyen vagy ne csináljon hisztit. Ha hisztizik, akkor csinálja, ne figyelj rá oda, hagyd ott, és mondd hogy legközelebb újságoshoz kell menned de oda nem mehet veled, emiatt.

És valóban, amikor otthoh lesz a párod, vagy lesz segítsged, menj el egyedül vagy a kicsivel, 10 percre, és mikor visszaérsz, mondd el neki,hoyg ő most azért nem mehetett, mert pl délelőtt hisztizett a boltban.


KÖVETKEZETES LEGYÉL, és többször legyen olyan,hogy amit megigérsz büntetésnek, azt meg is teszed, be is tartod, és aztán elmondod neki,hogy ez MI MIATT volt. Soha ne fenyegesd olyan büntetéssel amit képtelen vagy betartani.


El fog tartani egy darabig,de szerintem nincsen más megoldás.És mivel utólagos nevelésről van szó, nem is biztos hoyg működni fog.


Sok sikert és kitartást kívánok.

2012. márc. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nagyobbnak vehetnél egy kis kosarat,amit minden vásárláskor vihet magával a boltba és az apróbb dolgokat pakolhatná ő a kis kosarába,megkérhetnéd,hogy segítsen.Így örülne,hogy feladatot kap,lefoglalná,hozzányúlhatna a termékekhez,de mégsem céltalanul fogdosná.
2012. márc. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kicsit hátadra hordozókendőben/ mei taiban/ SSCben, nagyot babakocsiba. Vagy fordítva. Annyira egyszerűűűű;)!!!
2012. márc. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!