Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki megtanította a babáját az...

Aki megtanította a babáját az Aludj jól gyermekemmel aludni, azoknak az éjszakái is jobbak lettek?

Figyelt kérdés

Már megőrülök, annyit éjszakázom egy éves fiammal! Először azt hittem hogy a foga, ezért adtam neki Nurofen kúpot, de így is óránként ébredt és alig tudtam visszaaltatni! Amikor elbólintott, kijöttem a szobájából, de mintha radarja lenne, már ki is pattantak a szemei és addig sírt míg vissza nem mentem! Ez így ment órákon át! Talán ha 2-3 órát aludtam az éjjel.... azt is részletekben! Szóval szeretném már megtanítani rá, hogy nélkülem is el tudjon aludni! Ha van valami jó ötletetek, ami nálatok már bevált, kérlek írjatok!

Köszi


2010. jan. 28. 07:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne menj be hozzá,akármennyire is sír.Néhány éjszaka nagyon rossz lesz,de utána fog aludni.Ha mindig bemégy vissza altatni,akkor minden éjszakád ilyen lesz.Nappal ne hagyd sokat aludni.Este egyen laktató vacsorát.Ne legyen meleg a szobájában.
2010. jan. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát sajnos ma éjjel, amikor egy órán belül már a harmadszor sírt fel, akkor fél órát hagytam sírni, de mert egyszerűen nem láttam más megoldást! Tudom, sokan elítélnek ezért, de ez egyszerűen már nem állapot! Sajnos az a baj, hogy panelban lakunk és olyan iszonyú erővel sír, hogy tuti nem alszanak a felettünk lakók.... az meg hogy mit gondolhatnak.... De ha így meg tovább muszáj lesz... :(

Az az igazság, amikor kisebb volt, már volt ilyen időszakunk, akkor hagytam sírni pár éjjel, persze azért megetetni átmentem, de ha tudtam hogy nem éhes, tiszta a pelus, nem fáj semmije,akkor nem rohantam át hozzá. Akkor le is szokott az éjjeli kelésről, csak egyszer kelt fel enni és akkor is simán visszaaludt! Aztán időközben elszúrtam a dolgokat, megint nagyon "magamhoz" szoktattam így megint visszaérkeztünk a kiindulópontra.

2010. jan. 28. 07:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezen csak te segíthetsz. Ahogy írtad is, elszúrtad. Ne menj be hozzá. Én is gyötrődtem annyit sírt, de apa ment be helyettem minden alkalommal éjjel. 1 éves volt akkor a fiam. Lassan rájött hogy bármit is tesz engem nem kaphat meg. Pár éjszaka után aludt mint a bunda. Azóta sincs gond vele, most 20 hós.
2010. jan. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is az Apukás módszer vált be.

Lehet szólnod kéne a szomszédoknak, hogy bírják ki ezt a 2-3 éjszakát a saját érdekükben, mert utána garantáltan csönd lesz :)

1 éves volt a kisfiunk, mi úgy csináltuk, hogy a férjem ment be hozzá éjjel, nem hagytuk, hogy egyedül sírjon! Én szigorúan az ajtó másik oldalán bőgicséltem és nem mentem be. Első éjjel 2x 2 órát sírt az Apja vállán, második éjjel 2x fél órát, harmadik éjjel 1x fél órát és a 4. éjjelt végigaludta. Azóta átalussza az éjszakákat!! Érdemes belevágni és végigcsinálni! Sok sikert!

2010. jan. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!