Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák hogyan tudnék több...

Anyukák hogyan tudnék több időt a gyermekemmel tölteni? Hogy vegyem rá apát, hogy ő is foglalkozzon többet a gyerekkel? Nektek mennyit segít a férjetek? Mennyit vagytok a gyerekkel? Hogyan osztjátok be az időtöket?

Figyelt kérdés

Sajnos az van, hogy nagyon elkényeztettem apát, és semmiben sem segít, és még a gyerekkel sem igazán foglalkozik. Reggel elmegy dolgozni, 5-körül jön haza, és az az első hogy leül a gép elé, és fürdetésig fel sem áll onnan. Ha kérem hogy legyen a gyerekkel, akkor felveszi az ölébe, és ülnek együtt a gép előtt.

Soha nem jutna eszébe, hogy kiviszi a gyereket az udvarra játszani, vagy elmennek sétálni. Úgy érzem nem tud vele mit kezdeni. Nagyon sokszor megbeszéltük már, hogy foglalkozzon vele többet. Ha valamit szeretne neki tanítani, és ha 2 perc után nem csinálja a gyerek, akkor azzal az érvel, hogy nem érdekli otthagyja és megy vissza a géphez.

Ezek után nem kell mondani, hogy a háztartási munkában sem segít. Sem egy ruha kiterítés, semmi.

És pont emiatt érzem rossz anyának magam, mert nem jut annyi idő a kisfiamra. És úgy érzem én vagyok a hibás, amiért még nem beszél a kisfiam, és kicsit le van maradva a társaitól.

22 hónapos


2011. márc. 9. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Ülj le

írd fel egy papírlapra hogy a nap folyamán neked mikor mit kell csinálni -én a kicsit - 2.5 évest is be szoktam vonni így ez is együtt töltött idő ügyességét is fejleszti pl. a teregetés a csipeszadogatás a ruhák levétele kosárba rakása...


főzni is lehet együtt adogathat önthet formázhat szórhat stb.


nyilván lassabban megy de ha az a cél hogy Te ne robot legyél és a kicsivel is legyen időd akkor ez jó megoldás lehet.


apa:

mondd meg hogy mostantól vége mindennek és új időszámítás van... amig te mosogatsz pl. a vacsi után v. befejezed a vacsorát addig adj nekik 1 óra játékidőt ezt ki kell használnia lehet bírkózni mesét olvasni de tv és számítógép ilyenkor ne legyen!!!


adj ultimátumot érvelj okosan!!!

2011. márc. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az lemaradt hogy a lapra felírás azért kell hogy tudja neked mennyi mindent csinálnod kell - ami nem kötelesség -


és mondd meg neki hogy a szemétlevitel meg pár más amit még akar napi melót azt vállalja át!!

2011. márc. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. ki fogom próbálni, és beszélek vele. csak sajnos sokszor leültünk már és mégsem változik a helyzet:(
2011. márc. 9. 08:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindenbe bevonom a lányaimat. 1 éves és 3 éves. Közben mondókázunk :-D

Az, hogy nem beszél 22 hónaposan egyáltalán nem gond. Én is aggódtam emiatt, 2,5 évesen még semmit nem mondott, míg az unokatesója már 2 évesen folyékonyan beszélt. Most mindkettő 3 éves, és az én kislányom semmiben sincs lemaradva az unokatesótól, sőt lehet, hogy kevésbé selypes :-D


Apuka, hát igen. Be kell vonni. Nálunk is volt ilyen probléma. Egyszerűen elmentem otthonról 1 órára (pl vásárolni, fodrászhoz stb) és addig kénytelen volt velük foglalkozni. Ha látja, hogy úgyis ottvagy és figyelsz a gyerekre, akkor otthagyhatja, hiszen te ugrásra készen ott vagy. A másik, amit a férjem mondott utólag, hogy mindig attól félt, hogy én megszólom, hogy rosszul csinálja. Ha nem voltam ott, akkor nem feszengett ettől.

2011. márc. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk szóról szóra ugyanez a helyzet.Csak még pluszben terhes vagyok(38 hetes).

Elkényeztettem, kiszolgáltam...most nem segít semmit.

A nem beszélésről...nekünk lányunk van, 26 hónapos koráig semmit sem beszélt, aztán egy hónap alatt annyit fejlődött, hogy mondatokban beszél.Ilyeneket mond:" nem hiszem, hogy jó", "nem így gondoltam"...szóval nyugodj meg, csak idő kérdése.

2011. márc. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ezért mondtam hogy adj neki ultimátumot ne csak vagdalkozás legyen meg üres igéretek....


olyan meg szerintem nincs hogy nem tud vele foglalkozni meg nem ért hozzá mert ez butaság és előre gyártott magyarázat csak hogy ne is kelljen megpróbálni.


teregetni az én férjem se tereget de Ő viszi le a szemetet

porszívózik hétvégén olyan bútortologatós porszívózás ez.

fúr farag ha kell

függönyt rak fel és szed le

vásárlásnál is ő a domináns pakol pl. mert kismama vagyok. szóval nincs egy szavam se mert jó férj és jó apa..

2011. márc. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém csak akkor csinál valamit, ha mondom.

Próbáld megkérni erre-arra.

És télleg hagyd ott a gyereket vele huzamosabb időre, valami 'fontos' dolog miatt.

Az enyém már ha 5 percet az ölében van a gyerek a gép előtt odamegyek és elveszem tőle, megmondtam neki, hogy ezt nem engedem és a fiamnak sem tesz jót. Mert ugye nem mesét néznek vagy valami hanem kattintgat, olvasgat. Gondolhatod milyen jól érzi magát a gyerek közben...

2011. márc. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tegnap elbeszélgettem apával. Remélem változni fog a helyzet. Köszönöm mindenki válaszát
2011. márc. 10. 12:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Hogy alakultak nálatok a dolgok? Változott az évek alatt? Sajnos nálunk is ugyan ez a helyzet :(

2013. okt. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!