Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran fürdetitek a...

Milyen gyakran fürdetitek a babátokat?

Figyelt kérdés

Én minden este fürdetem a picikémet, de egy másik kismama, akivel múltkor az utcán futottam össze beszélgetés közben említette, hogy minden másnap fürdet. Egy cikket is olvastam, hogy nem egészséges a napi pancsolás.

Szerintetek? Ti hogy csináljátok?


2012. márc. 5. 18:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

Én is naponta fürdetek, a napirend miatt.

Mit takar az, hogy nem egészséges? Mi baja lesz tőle a gyereknek?

2012. márc. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Én minden nap fürdetem, ez a napi rutin része, imádja a lányom.

Viszont tesóm kisfia ekcémás, neki nem javasolta a doki a minden napos fürdést.

2012. márc. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt írja a cikk, hogy jobban kiszárad a babák bőre, pirosodhat a popsijuk. Főként a fürdetőket nem ajánlja. Helyette pár csepp olíva olajat ír.
2012. márc. 5. 18:44
 4/17 anonim ***** válasza:
30%

Gondolom Kiskegyed vagy valami hasonló minőségű magazin írt ilyet.


Én is naponta fürdetem, van, hogy 2szer is. Nem száraz a bőre. Jó minőségű fürdetőt és testápolót kell venni.

2012. márc. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Az origon olvastam. :)


[link]

2012. márc. 5. 19:07
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

Már régóta benne van a köztudatban,.h nem kell minden nap fürdetni a babákat. Én is minden másnap fürdetem. :) Külföldön pl Svédországban heti 2-3 fürdetés az ajánlás. De sok más fejlett országban is hasonló a hozzáállás. Különben 3 éve a nagyot még naponta fürdettem. Mivel most két gyerekkel kell megbírkóznom (a 3 évessel szó szerint pedig régen Ő is szívesen fürdött) így csak a nagy fürdik naponta mert neki már fontos. Ja és hozzátartozik,h. minden este egyedül vagyok itthon, nincs aki segítsen. De be is vált ez a rendszer, szép a babám bőre, teljesen makulátlan.

3 éves és 6 hetes anyuka

2012. márc. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
én is minden nap fürdettem a kisfiam, és hallottam róla h vannak országok ahol 3-4 naponta fürdetik. aztán szegénykét műteni kellet, azt mondta az orvos "kerüljük" a fürdést, 2 hétig legalább. ezért abban az időszakban én is csak 2-3 naponta fürdettem, és igaz h előtte se volt gond a bőrével, de ettől valahogy "babásabb" puhább finomabb lett neki! azóta én is csak 2 naponta fürdetem! ez szerintem olyan dolog h nem kell hozzá szakvélemény ( persze vannak kivételek) csináld ahogy te jobbnak látod!
2012. márc. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

19.11-es vagyok.

Azt elfelejtettem,h. semmivel sem kenem, nem olajozom, semmit sem csinálok a bőrével csak a gyógyszertári fürdetőt feloldom a vízben és abba teszem bele. A múltkor megdícsérte a dokinéni is,h. Milyen szép a bőre az egész testén, arcán sehol egy kiütés se egy kiszáradt hajlat. A nagyomnak volt szárazság bár azt már nem tudom meg,h naponkénti fürdetéstől volt-e vagy sem.

2012. márc. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 sumergo ***** válasza:
65%

A lányomnak is gyönyörű a bőre, mindig megdicsérik, pedig naponta fürdetem. Szerintem ez is inkább adottság.

Már csak azért is fürdetem minden nap, mert a popsiját azért csak vízzel lehet alaposan megtisztítani, most akkor vizes ruhával szórakozzak? Akkor inkább fürdés minden nap. Meg aztán lehet, hogy aludni sem lenne hajlandó, mert nagyon szeret fürdeni, már fél órával fürdetés előtt menni akar, hisztizik. Ha csak beviszem a fürdőbe, már megnyugszik, persze ha fürdés nélkül kiviszem, akkor újra hiszti van. Szerintem nem is árt, ha megszokja, hogy a napot fürdéssel fejezzük be. A haját is minden másnap megmosom, nem azért, mert koszos, hanem azért, hogy megszokja, ne sírjon a hajmosás miatt. Szerintem fontos a rendszeresség. Ha megszokja, hogy hol fürdünk, hol nem, az még később visszaüthet, mert majd ezer dolog lesz neki, ami fontosabb a fürdésnél. Aztán majd győzöd megmagyarázni, hogy akkor miért nem kellett, most meg igen. :-)

2012. márc. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%
Erre én csak azt tudom mondani amit már mondtam is,h. a 3 évesem minden nap fürdött és szerette is nagyon de kb. 1 éve küzdelem az egész. És ez nam csak nálunk van így de majd tapasztalni fogod. Én azt tanultam meg az Ő példáján,h. mindig azt nézem ami most a legjobb, legegyszerűbb mert később úgysem fog számítani az,h. Mennyit fáradoztam valamivel ha a gyerek már másképp gondolja. És másképp fogja gondolni...csakazérti! Majd emlékezz erre vissza pár év múlva.
2012. márc. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!