Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nap fürdetitek a...

Minden nap fürdetitek a babátokat?

Figyelt kérdés
Több embertől hallottam már, hogy csak minden másnap vagy van aki csak 3-4(!) naponta fürdeti a babáját. Az az elv, hogy a fekvéstől úgysem lesz koszos és a gyakori fürdés csak kiszárítaná a bőrét. Az arcát meg a popsiját áttörlik nedves törölközővel de ennyi... Ti hányszor fürdetitek egy héten?
2011. szept. 18. 21:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

minden nap

eddig csak párszor fordult elő h kimaradt

de akkor még pár hónapos volt és csak feküdt :-)

most h már mászik kell is mert minden kosz összeszed kint és bent is :-)))

2011. szept. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

igen, minden nap mind a mai napig, pedig anyám szerint már nem kéne.

19 hónapos

2011. szept. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Minden nap!!! Te jó ég, én ilyet még nem is hallottam. Az esti rituálé fontos. Tök mindegy, hogy nem koszos. Tudja, hogy fürcsi, evés és alcsi. A babakocsin kívül csak ilyenkor alszik el magától, és tuti a fürdés miatt. Hogy már tudja, hogy az fog következni.
2011. szept. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Két hónapos kora óta igen.

Addig csak kétnaponta, mert úgy van ahogy írtad, nem lesz koszos, kiszárad a bőre stb.

Nálunk mondjuk a legnagyobb 'ellen-motiváció' az volt, hogy egyszerűen annyira utált fürdeni a fiam, hogy összepisilte-kakálta magát félelmében, amikor bele akartam tenni a vízbe.

Most 21 hónapos, alig lehet kiimádkozni még akkor is, ha már az összes víz lefolyt.

2011. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%

Mi is mindennap fürdünk apával, hát a gyerkőc is.

Nem félórát áztatom a vízben, van hogy nagyon fáradt és állva fürdünk, de mindennap. Főleg h. homokozóba, játszira is megyünk!

2011. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%

Minden nap. "Csak" hét hetes, de már most "érzékeli" a rendszert, fürdés-evés-alvás.

Egyébként ahogy a felnőtteknek jól esik a fürdés, szerintem a babák ugyanúgy jól érzik magukat tőle...

2011. szept. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

minden nap, persze, általában 2x is, kaki után lezuhanyozom :)

lassan két éves, eddig egyszer maradt ki a fürdés mert olyan helyen aludtunk ahol nem volt meleg víz és hideg volt.

2011. szept. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap, ez hozzátartozik az esti rituáléhoz. 15 hónapos.
2011. szept. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
53%

Minden nap furdetem a lanyom.19 honapos es 1 kezemen meg tudom szamolni hanyszor maradt ki a furdes.

Nem szarad ki a bore, mert testmeleg vizben furdik es furdetokremmel.Gyonyoru a bore, mondom, ugy, hogy kozmetikus vagyok es tudom milyen egy szep bor :)

2011. szept. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
35%

Én nem vagyok a rituálék embere, meg rendszer se nagyon van az életembe, ergo a gyerekeimében sem, ill. annyi, hogy reggel felkelünk, este meg időben lefekszünk.

A 2 éves fiú gyerekemet kb. másnaponta fürdettük, de mióta homokozik, stb...tényleg muszáj majd' minden nap.

A kislányommal ezt már nem játszom el, őt csak akkor nem fürdetjük, ha aznap nincs kaka. Félek, hogy a nunijában marad kaka, így nem merek kockáztatni. Amúgy tőlünk nyugatra kifejezetten nem tanácsolják a naponta való fürdetést.

2011. szept. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!