Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3ésfél hónapos babám kapaszkod...

3ésfél hónapos babám kapaszkodva felhúzza magát és felül. Nem korai ez még? Állandóan ülni szeretne.

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
De, nagyon korai. Semmiképp ne segíts neki, a gerincének nagyon megterhelő. Minden baba ezt csinálja, ne aggódj. Kerülni kell azokat a helyzeteket, amikor fel tudja magát húzni.
2012. márc. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem segítek neki, inkább visszafektetem.
2012. márc. 6. 12:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy mindent amit a baba csinál az jó neki, ha nem a szülő erőlteti. Ha a babád felhúzza magát az azért van, mert elég erős. De én se hagynám még egy darabig ülni, mert tényleg veszélyes lehet a gerincre. Nagyon ügyes a babócád!
2012. márc. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Most tuti le fognak pontozni.

Nekem a babám 4 hónaposan ült. Szintén, mint a tiéd felhúzta magát. Én soha nem erőltettem neki. Kizárólag ezért szeretett a kiságyában is lenni, amúgy ordított benne. De bárhol, bármibe megkapaszkodott és felhúzta magát. Mivel én nem segítettem neki nem is akadályoztam meg. Ők tudják szerintem mikor minek van itt az ideje. Amikor elfáradt úgy is lefeküdt (ált 2-3 percig bírta) aztán egyre ügyesebb, erősebb lett, egyre tovább ült. 5,5 hónaposan 20-25 perceket üldögélt. A védőnő is közölte, hogy ezt még nem szabad, erre mondtam én, hogy tudom, de mit csináljak, kötözzem le? Erre azt válaszolta, hogy azt azért nem kéne, de engedni sem.

Szerintetek mit kellett volna csinálnom? Ja amúgy 5 hónaposan hasizomból is felhúzta magát. Na akkor már végképp nem tudtam vele mit csinálni.

Ő mozgástéren mindent előbb csinált, erős masszív gyerek.

Tehát nekem a véleményem, hogy ha ő csinálja akkor hagyd, de Te semmiképp ne segíts neki!

2012. márc. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nagyon ügyes kisbabád van.:) az nem baj ha magától csinálja,csak erőltetni nem szabad.
2012. márc. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ha magától csinálja akkor nem baj.


viszont ha valamiben megkapaszkodik és úgy hzza fel magát akkor nem segítség nélkül ül fel, így hát nem is egyedül csinálja, tehát ár a gerincének.


amúgy a babák felülni négykézlábból szoktak, szerintem ez még csak a reflex :) ne tedd döntött ülésbe

2012. márc. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kíváncsicska ***** válasza:
Az én lányom is ennyi idős és igen szeretne felülni.Pláne mikora hasamon van és fel van húzva a térdem hogy megtámasszam.Szabályosan erölködik hogy felülne.Én odaadom neki a kezem és amennyire felhúzza magát hagyom.Nem erőltetem csak engedem hogy csinálja.
2012. márc. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!