Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5hónapos a kislányom nem...

3,5hónapos a kislányom nem korai még elkezdenem a kóstoltatást?

Figyelt kérdés
Szerdán mondta a védőnő hogy kezdjem el mivel csak tápszeres és vezessem be az almát első nap 3-4kanállal aztán másnap fél almát!Én elkezdtem 2napig kapott 3-4kanállal nem igazán ízlik neki és a hasát is megfogta:Nem lesz baja tőle?
2012. márc. 3. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Ha megfogta a hasát, akkor kicsit állj le vele.

De már főzeléket is adhatsz neki nyugodtan.

Én is 3,5 hónaposan kezdtem. Az enyémek is tápszeresek voltak.

Nekem a gyerekorvos mondta, hogy 4 hónaposan el kell kezdeni!

2012. márc. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 4 hónaposan kezdtem. Szerintem nem siesd el, fél alma az nagyon sok! 5 hónaposak múltünk de még most sem eszik meg fél almát....ha a baba nem igényli, akkor hagyd későbbre. Ez az én véleményem. Te ismered legjobban a babád! A hozzátáplálást 4 és 6 hónap között kell elkezdeni, semmikép előbb!De vannak kivételek, pl. ha a babád nem eszi a tápszert...de neked kell döntened! Az ilyen kicsikél 2 hét is nagyon sokat számít.
2012. márc. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Esetleg őszibarackkal próbálkozhatsz, az kicsit meghajtja

De várhatsz is 2-3 hetet.

2012. márc. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ennyi idős, és mi is elkezdtük a kóstoltatást mert nem igazán eszi a tápszert, de mi csak a gyümölcsléig jutottunk mert úgy tűnik még nincs rá felkészülve a kis pocija. Az almalétől semmi baja sem lett, de az őszilé meghajtotta és nyálkásabb emésztetlenebb lett a széklete mint volt (azt mondta a védőnő kis változás természetes, de ez már azért határeset, úgyhogy a rostos gyümölcsöket mindenképpen toljuk el és próbáljam a zöldségeket és esetleg az almát de nagyon lassan inkább próbáljuk kivárni a 4 hónapot és próbáljam belediktálni a tápszert vagy max hipoallergén péppel próbálkozzak).
2012. márc. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De igen, korai (és a babádnál biztos jel, hogy nem fogadja el, megfogja a hasát). Bőven elég 5-6 hónapos kor körül elkezdeni.

[link]

2012. márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

bírom az ilyen linkeket...én tudok olyat linkelni, ahol rizses-húsos recept van 4 hónapos babáknak...na erről ennyit.Az interneten az ember azt talál meg amit akar.


Kedves kérdező!Szerintem nem csinálod rosszul, a miatt ne aggódj, hogy nem ízlik neki, hiszen eddig csak tápszert kapott, annak meg azért mű íze van.Meg kell szoknia.Én fiam csak anyatejes volt, 4 hónaposan kezdtem almával, és nagyon szerette, de azért, mert az anyatejnek más íze van.Ő például soha nem fogadta el sem a tápszert sem a tejpépet.

Az ő hasát is megfogta, mondjuk én ennek örültem, mert addig kegyetlenül fosott a tejtől:)

De mit jelent hogy megfogta a hasát??Hogy erőlködve kakil, vagy hogy kakil, csak keményebb?Mert az nem baj, ez úgyis változik.

Esetleg a barackot is megpróbálhatod, az kicsit lazító, ha megkóstoltattad, akkor keverheted a kettőt.

2012. márc. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem adtam neki sokat csak 4kiskanállal a krumplis almából (üveges)és 2napig kapta ma már nem.

2hónapos koráig anyatejesek voltunk aztán már nem tudtam szoptatni igy egy hónapja csak tápszeres.Én is korainak tartottam mert eszi a tápszert és minden étkezésnél 160-at eszik 5* egy nap és szépen fejlődött tőle szerintem leállok vele és várok amíg betölti a 4hónapos kort félek hogy többet ártok mint segítek ezzel.

Onnan tudom hogy megfogta neki a pociját hogy mindig 3* kakil egy nap és tegnap hajnal óta csak ma kakilt késő délután miután adtam neki kamilla teát pici cukorral.És keményebb és sötétebb is volt a széklete.

2012. márc. 3. 21:54
 8/8 A kérdező kommentje:

Azóta 5hónaposak múltunk és hála az egyik válaszolónak kipróbáltam az őszibarackot mindenbe raktam egy felet így most már mindent megeszik, még husit is kapott,igaz most a tápszert nem nagyon akarja annyira megszokta a kanalat hogy azt is azzal enné.Meg hát a tejpép finomabb,de muszáj a tápszert is kapnia ezért reggel és este azt kapja kicsit sokáig tart mert megszakításokkal eszi meg de szépen fejlődik már 69cm és 6830gr.

Köszönöm a tanácsokat!:)

2012. máj. 1. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!