Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdjem el bevezetni a...

Hogyan kezdjem el bevezetni a darabos ételeket?

Figyelt kérdés
Kisfiam most 9 hónapos. Már egy ideje próbálkozom azzal, hogy nem turmixolom teljesen pépesre a kajáját, de ahogy megérzi, hogy egy picit nagyobb darab van a szájában elkezd öklendezni és visszajön az is, amit addig megevett :( Olvasom itt, hogy más ekkora babák már kenyérfalatkákat esznek sajttal, meg kiflivég, meg kölesgolyó stb. Sajnos az első gyerekem is dettó ugyan ilyen volt, neki kb 14 hónapos koráig turmixoltam, fuldoklott a darabostól. Gondoltam most okosabb leszek, és korábban kezdem bevezetni, de úgy látszik, ez se segít. Van valakinek hasonló öklendezős babája, vagy csak én vagyok "megáldva" két ilyen gyerkőccel?
2012. márc. 6. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a szervezete tudja mikor áll rá készen, ha öklendezik biztos nem . Olvass utána a BLV-nek:


"Kutatások bizonyítják, hogy a babák – ha hagyják őket szabadon választani – ösztönösen a testi szükségleteiknek megfelelő ételeket választják és esznek eleget. És nem fulladnak meg közben. Fontos, hogy tudjuk a fulladás és az öklendezés két külön dolog. Az előbbi veszélyes lehet, az utóbbi azonban egy normális reflex a szájba került nem kívánatos tárgytól való megszabadulás érdekében. Az 1 éves kor alatti gyermekeknél ez az öklendező reflex a szájhoz közelebb váltódik ki, így biztosítva, hogy amíg nem érett a baba, addig ne nyeljen le olyat amit nem kéne. Ebből következhet az is, hogy látszólag gyakrabban fulladnak a babák. Azonban ez nem más mint ez a szájhoz közel kiváltódó öklendező reflex, ami szerencsére veszélytelen."

2012. márc. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nagyon korán, 6 hósan kezdte, bevezetni neki,most 8 hós és már darabosan eszik mindent.(tejberizs,tört krumpli ilyesmik..)a 8 hós babakajákkal vezettem be,mert féltem,hogy én túl nagy darabokat hagynék benne. 1 hétig öklendezett szegény,de mindig bepróbálkoztam nála és 1 hét után simán megevett egy adagnyi kaját ebédre darabosan.most meg már pürésen nem eszik.mostanra már 2 foga van.(akkor még nem volt)Mondjuk ez a 2 fog sem számít semmit,max a leharapásban.
2012. márc. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is így kezdődött ahogy leírtad. Kenyérrel próbálkoztam először, védőnő tanácsára - öklendezés, majd hányás. Ez nem jött be, gondoltam akkor puha répa szeletekkel próbálkozok, hát ez sem jött be. Így szünetet hagytam. Majd fél hónap múlva megpróbáltam banánnal, na ezt ette. Erre felbuzdulva nem pürésítettem, hanem csak villával törtem össze neki a párolt zöldségeket, ezt nem ette. Megint szünet, persze a banánt továbbra is adtam neki. Majd darabos zabkásával próbálkoztam, imádja. Viszont azóta amióta elkezdtük darabosat is enni, össze vissza eszik, hol ezt akarja, hol azt, néha a pürés kell, néha a darabos, néha pedig az egybe banán.
2012. márc. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!