Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos, több mint 8 kiló....

8 hónapos, több mint 8 kiló. Hordozó tanácsra lenne szükségem. Kendő mai tai stb?

Figyelt kérdés
Eddig egy sima baby björn hordozót használtunk, de elkezdett szűkössé válni, és egyébként is régóta kacérkodom valami kendő félével, de hátha sokat hordozó anyukák segítenek. Hêtvégén találkoztam egy anyukával akinek az egyszerű kendője nagyon tetszett...megkérdeztem az "bohém mama" volt..esetleg ismeri vki? Ki mit ajánlana? Mi nagyon sokat járunk kelünk/ utazunk, mert 2 országban élünk kb. felváltva...esetleg hha van valakinek kinőtt, az is érdekelne! Köszi!
2012. márc. 6. 19:38
 1/6 vespana ***** válasza:
0%
Szia ! Ebben nem nagyon tudok gyakorlati tanáccsal szolgálni mi egyszerű chicho márkájút használtunk nem túl sokáig , mert én nem éreztem biztonságosnak.Bár az én gyerekem egy évesen nyomott 8kilót.Én mindig és mindenhová a könnyű vázas sport babakocsit vittem egy mozdulattal esernyő méretűre lehet csukni és a vonatra és buszra is gond nélkül felraktam.Persze mindez az én magán véleményem , hallgass meg többek hozzászólását is és bátran hallgass a szívedre. :)
2012. márc. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

a bohém mama az egy babaerszény volt :) gugli!!


8kilós 8 hónapost már mindenképpen hátra "kellene" tenni , így neked is neki is kényelmesebb. Vagy kendő vagy Mei-Tai (pl Gremese) vagy SSc (pl Ergo Baby)(csatos hordozó ami olyan mint egy kenguru pl a Baby Björn csak ez megadja az ortopédialig helyes terpeszt és csípőtartást, amit a csodás kenguruk ugyebár nem)


elég sok lehetőséged van,kendő MT kötözős, SSC csatos


a babaerszény féloldalra terhel, hosszú távon nem kényelmes, vagy oldalakat cserélgetni kell

2012. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a fiamat 9 hónapos koráig hordoztam elől, akkorra már nagyon nehéz volt, megpróbáltam háton, de azt nem szerette, és én sem. Egyébként sima kendőnk van - nandu. Szóval szerintem próbálj meg egyet valakitől kölcsön kérni, mielőtt veszel valamit, mert nem biztos hogy szeretni fogja, akkor meg csak kidobott pénz.

Nekem mondták hogy már hamarabb hátra kellett volna kötnöm, hogy szeresse. Nem tudom, lehet itt rontottuk el.

Mindenesetre mi most egy profi túra hátizsákot vettünk. Abban csak az a rossz, hogy nem tud benne kényelmesen aludni. Viszont mi sokat kirándulunk és így a legkönnyebb őt cipelni.

2012. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekünk újszülöttként a kendő, 5 hós koruk után viszont a mei-tai volt praktikusabb. Mondjuk a kendőt (Nandu) is gond nélkül kötöm a hátamra, de a mei-tai sokkal egyszerűbb és abban még a férjem is simán hordozza a gyerekeket. A kendőt nem kötötte volna magára. :-))

Gremese MT-nk van, nagyon szeretjük és borzasztóan egyszerű a használata.

Én 5-6 hónaposan már a hátamon hordoztam őket, de a férjem nem érzi biztonságosnak, ha nem látja a gyereket így ő mindig elöl viszi. Nekem úgy már túl nehéz.

2012. márc. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Nagyon jó, hogy hordozol :)

Én az első napoktól kendőben hordoztam, kb 4 hónapos korig (akkor volt 6 kiló a lányom) elöl, aztán háton. A meitait, csatos hordozókat (SSC) már ülni tudó gyerekeknek ajánlanám, amíg egyedül nem ül (és esetleg áll fel), a kendő lehet a legjobb megoldás. Viszont hogyha korábban soha nem kendőztél (és hogy a gyermeked már 8 hónapos), nem biztos, hogy "beleszoka" a kendőbe, egyrészt annak furcsasága, másrészt pedig a kezdeti elkerülhetetlen bizonytalanságod miatt.


Amit ajánlanék:

meitai vagy kendős meitai - könnyű felvenni, könnyű hátra venni vele a gyereket (gremese, hajtka, hunbaba)

csatos hordozó (SSC, márkák: manduca, beco, gremese) még könnyebb használni, apukák is könnyen belejönnek

rövid távra:

karikás kendő - egy oldalra terhel, így hosszú menetelésre nem alkalmas, de ezt a legkönnyebb használni, a bohém mama erszényhez hasonló módon használható, de állíthaó a mérete

Míg az általad említett erszényből egy idő után újat kell venni, ha a lányod nő, más méret kell, ha kabátra veszed fel vagy beöltözteted a gyereket és más, ha jó idő van. Ehhez képest egy karikás kendő állítható méretű, minden helyzetben könnyen felkapható.


Ha kendőt szeretnél, akkor érdemes tanfolyamra menni és elsőre kölcsönözni, mert nem lehetsz bene biztos, hogy megszereti-e a gyerkőc és azért egy tényleg minőségi darab nem olcsó mulatság.


És ami a lényeg, hogy nem szabad spórolni, a bterán és a teszen sokan árulnak sk készítésű, de nem feltétlenül biztonságos hordozóeszközöket, sok esetben kényelmetlenek a babának, akik ezért nem szeretik a hordozást.



Én a mamami.hu fórumot ajánlanám neked, ott igazán kedvező áron, ipari méretekben megy a hordozó-kereskedés és még a használatban is segítenek ;)

2012. márc. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem csatos hordozóm van (Liliputi). Most 7 hónapos a kisfiam és közelebb van már a 9kg-hoz mint a 8-hoz, így már elég nehéz elöl hordozni. Hátra még csak itthon tettem de nem volt semmi gondja vele, rögtön megszokta (és élvezte, hogy bele tud kapaszkodni a hajamba :D)
2012. márc. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!