Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik még 1 évesen...

Miért nem alszik még 1 évesen sem? Segítségetekre lenne szükségem, jó tanácsokra akik hasonlóan kínlódtak és megoldódott.

Figyelt kérdés
Az elejétől rossz alvó volt a kisfiam hasfájás,szeparációs szorongás stb.Külön szobába aludt,közvetlen a mienk mellett,de 7 hónapos kora körül áttettük a kiságyat a mi ágyunk mellé mert már borzalmas volt átrohangálni egy éjszaka 7-8.Felkel nyöszörög,sírdogál,feláll a kiságyba és ha nem ülök fel és fektetem vissza akkor jön az ordítás.Próbáltam sírni hagyni,de annyira behergelte magát,hogy utána nem lehetett megnyugtatni fél éjszakán keresztül.Mit tehetnék már nagyon unom!?
2012. febr. 19. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Lányom hasonló képen volt! Semmit nem lehet tenni! Lehet próbálkozni azzal,hogy az esti rutint megvariálod,később teszed a lefekvést,de nálunk egyik sem vált be! Feladtam,hagytam mellettünk aludni,kicsivel jobb lett!

Majd saját szobát kapott a nővérével,de csak a nővére aludt édesen. Lassan közeledtünk a 2. évhez, előtte 1 hónappal volt,hogy nem kellett átmennem sokszor,csak 1-2,max 3x, akkor már könnyen vissza is aludt. Az esti elalváskor volt nehézkes még,mert mellette kellett feküdni,ameddig el nem aludt,ami kezdett nehézkessé válni,mert közben Hármaskával kerekedtem. Amint betöltötte a kettőt,már nem kellettem este az elalváshoz,de éjjel még mindig át kellett menni egy-egy alkalommal,ami egyre ritkult. Két hónap múlva pedig már mindenki aludt egész éjjel!


Sok sikert! és Sok kitartást!! Tudom,nehéz!!

2012. febr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :).
2012. febr. 19. 09:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyik kisfiam (1 éves) nekem is folyton felébred, és kizárólag akkor alszik vissza, ha mellé bújok.

Minden este megágyazok magamnak is a gyerekszoba padlóján egy szivacson, és ha felsír, akkor átmegyek, kiveszem a kiságyból, és mindketten lefekszünk a földre a szivacsra (nincs hideg), ott, mellettem azonnal visszaalszik. Utána lehetőleg visszateszem az ágyába, de ez csak akkor működik, ha mélyen visszaaludt. Ha nem, akkor vagy ott marad a szivacson reggelig, vagy én is ott alszom el vele.

Én is utálom ezt a helyzetet, az állandó mászkálást, meg apjuk sem szeret nélkülem aludni, de nem tudtam mást kitalálni. Mindig attól félek, hogy majd a tesó is ilyen szep. szorongásos, felébredős lesz, akkor aztán végem.

2012. febr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tóth Bernadett2 ***** válasza:

Sziasztok! Pont most akartam ilyen kérdést feltenni elkeseredésemben. A fiam 1 éves szintén, mindig 3szor kelt este, de szopi után visszaaludt szépen. kb 2-3 hónapja már nem. Én is magunk mellé vettem mert nagyon sokszor rohangáltam át, és őt is csak úgy lehet visszatenni a kiságyba ha mélyen vissza alszik.

Sajna mellettünk is felébred sokszor, kb 4 napja tart, fél óránként-óránként felsír, forgolódik. Lehet h a foga jön, de annyira mondjuk nem sír. 8kor fektetem, de negyed 10-kor már sír. :( NAgyon ki vagyok... Nappal sem tudok aludni mert fél órát alszik kb mostanság. Ja, é 2 hónapos terhes vagyok... ALUDNI AKAROK! :)

Bocs h nincs megoldásom, sem jó tanácsom, de hátha vmi mond hasznosat.

2012. febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!Az én lányom is ilyen volt, ha csak két-három alkalommal kelt éjjel, akkor már az jó volt. Keserves időszak volt. Nálunk akkor javult a helyzet, amikor jobb lett az étvágya, többet evett nappal, így a tápszert már nem kérte éjjel, de azért ébredt párszor. Alapból velem aludt, így az sem lehetett megoldás, hogy magam mellé veszem. Mindig kerestük az ébredés okát, nappal is rosszul aludt, fölsírt, vissza kellett altatni. aztán amikor áttört a 16. foga is, akkor jött a "csoda", végig aludta az éjszakát. másfél éves volt akkor. most 22 hós, és jön a maradék négy foga, szokta álmában mondogatni hogy foga,foga és kicsit sírdogál, de messze nem olyan szörnyű a helyzet, mint pár hónappal ezelőtt.

Annyira ugyan az a helyzet nálatok,ami nálunk volt, az elején hasfájás...stb. minden egyezik, csak kitartást tudok kívánni!!

2012. febr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!