Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Altatási gondom van. A kisfiam...

Altatási gondom van. A kisfiam 1 éves. Eddig a kezemben aludt, én azt az elvet vallottam, h jelez majd, ha neki ez már nem jó. De nem így lett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
a karomban már nem tud elaludni, csak dobálja magát. ha a kiságyba teszem, csak sír és sír. most 2 óra hiszti után aludt el. persze majdnem végig zokogott. hiába símogatom, énekelek, nem használ. fel akar állni, és nem tud elaludni. de a kezemben sem. akkor hogyan tovább?
2009. jún. 9. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyanez volt, van! Én most szigorú anya lettem, mert nem megy másként, csak ha beteszem az ágyba, mondom, hogy most pihenned kell, megsimogatom és kijövök. Persze nagyon sír, már amikor a redőnyt húzzuk együtt már akkor elkezdi. kb. 4-8 percig sír, kiabál, aztán alszik. Azelőtt volt 30-20 perc is. Azért folyamodtam ehhez, mert már sehogy nem akart aludni. Se kézbe, se kocsiba, se ringatva, énekelve, simogatva. Sehogy! Sajnos tudom, hogy ez nem szép dolog, de pihennie kell és nem szabad engednem neki, mert akkor ccsak rosszabb lesz. Az elején még a szobában maradtam, de az csak rosszabb volt, én is láttam, hogy hogy szenved és ő sem értette, h miért nem veszem ki. Remélem, hogy egy idő után már sírás és kiabálás nélkül is elalszik, de addig ez van. Nekem is szörnyű hallgatni, kiszívja az erőmet a sírása, de ha nem pihen még rosszabb. Meg kell próbálnod erőssnek lenni. Biztos megtanulja, hogy aludni kell, és hogy aludni jó!!!! :-)
2009. jún. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

hát most én is pont ezen vagyok. próbálom, h 1edül aludjon... csak hát most 2 óra volt... de a min. az 1. így az egész nap csak etetés és altatás van szinte. én is szigorú vagyok épp, mert tudom, h máshogy nem lehet sajna...

köszi a segítséget!

2009. jún. 9. 15:15
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk 3 napig volt csak sírás a 4 napon hang nélkül aludt el. Az elég rossz volt. de megtanulta, hogy egyedül kell elaludnia! és Sikerült! Kitartás!

Együtt engedjük le a redőnyt, adok egy puszit a fejére mondom, hogy jó éjszakát és lerakom, majd becsukom az ajtót. és így alszik el.

2009. jún. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi!

remélem nálunk sem fog hónapokig tartani ez az állapot. há bevált, akkor próbálok erős maradni...

2009. jún. 9. 15:17
 5/12 anonim ***** válasza:

Néha én is besokallok, de ilyenkor mindig beleképzelem magamat a helyébe.

Szóval, szerintem bízz magadban és ha már eddig képes voltál a gyerekedre hangolódni, akkor most se add föl. Találd meg a megoldást, hogyan tud sírás nélkül elaludni. Mi(14hós a lányom) például együtt lefekszünk a nagyágyra és ha elaludt kijövök a szobából.

Nem tudom altatás előtt mit csináltok. De nem lehet, hogy az a baj, hogy túlpörög, hogy nem tud ellazulni. Esetleg próbáld meg, hogy alvás előtt már besötétített szobában könyvet nézegettek s aztán fekteted csak le.

Itt egy fórum, ahol "sírni nem hagyó anyukák" praktikáit olvashatod nappali alvásnehézségekkel kapcsolatban: [link]

2009. jún. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Segítek figyej! Egyéniséged töl is függ !Töbnaprol szol most ez a te feladatod. Mindig ugyanazokat a szavakat használd ugyan azokat a mozdulatokat mindgi finom hangon kedvesen mert most mutatnod kell hogy ez a kiságy kedves hely biztonságot nyujt. Nem tévesztesz! Férjed belekell hogy egyezzen csak ugy fog menni!Legfontosabb hogy este és nappal is egyedül aludjon el, esti mese bucsu után. Nem fog rögtön sikerülni , sírni fog víssza mész csak szoval nyugtatod röviden beszélsz neki , kimész és ujbol be. Semmi puszi ölelés csak kedves rövid beszéd . Ez így megy éjjel nappal. Mutatod hogy biztonsságba van semmi csunya beszéd te vagy a példaképe! Én már büszke vagyok magunkra nagyon jó alvo lett a gyerekem!Kítartás! kb. 2 hét de nem minden nap fog sokáig sírni változo.Nappal kezd !
2009. jún. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A kendőt próbáltad már? Ekkora nagy culát hátra érdemes kötni, de a tapasztalat szerint könnyen elalszik benne. Bár letenni nem mindig egyszerű. Viszont háton sokkal könnyebb, mint karban. Hajrá, kitartás!
2009. jún. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a segítséget. átrendeztük a szobát, h a kiságy közelebb legyen a mi ágyunkhoz és próbálom nem kivenni... remélem este már kicsit könnyebb lesz. mégegyszer köszönöm mindenkinek, sokat segítettetek:)
2009. jún. 9. 18:25
 9/12 A kérdező kommentje:

hátha vki visszanéz:

besötétítettem és éjjeli lámpát gyújtottam. a mi ágyunkba feküdt, meséltem, énekeltem, aztán mikor sírt, mert álmos volt, betettem a kiságyba és símogattam. ott pedig szépen sírás nélkül elaludt.

szerintetek ez így jó lesz?

2009. jún. 9. 20:24
 10/12 anonim ***** válasza:

Szuper!

Ügyes vagy! Csak így tovább! Lehet már holnap nem így lesz, de aztán legközelebb megint ügyesen elalszik! Megtanulja, vagyis megtanítod! Ügyi vagy!


Az első voltam!

2009. jún. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!