Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Antibiotikumot kell szednem,...

Antibiotikumot kell szednem, de szoptatok, milyen hatása lesz a babámra (2 hós)? Lesz valami érzékelhető tünet amit ennek kell majd tulajdonítanom?

Figyelt kérdés

Ilyesmire gondolok,hogy aluszékonyság, vagy étvágytalanság, vagy hasonló...

Csak hogy ne lepődjek meg,nincsen tapasztalatom.


A baba 2 hónapos.


2012. márc. 6. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:

A dokid tudta, hogy szoptatsz? Gondolom ennek tudatában írt fel olyan antibiotikumot, ami nem káros a babára nézve.

Nem hiszem, hogy bármi jele kéne legyen.

Jobbulást!

2012. márc. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen,tudja,azzal kezdtem amikor beléptem hozzá.
2012. márc. 7. 00:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor biztos olyat írt fel, amit szoptatás alatt lehet szedni. Én amikor terhes voltam, akkor kellett szednem antibiotikumot, maripen extrát kaptam, ami nem volt ártalmas a magzatra. de ezen kívül vannak még más gyógyszerek is. Az orvosod biztos tudja, de ha nem vagy biztos az orvosodban, akkor kérdezd meg a nőgyógyászodat. vagy a www.orvostudakozo.hu -n van egy nagyon jó nődöki, akinek fel lehet tenni a kérdéseidet, és nagyon segítőkészen, hamar válaszol. (dr Hamvas Ferenc)
2012. márc. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nőgyógyászt?

Akkor lehet hogy inkább a gyerekorvost.


De egyébként nem az volt a kérdés, hogy az adott antibiotikummot szedhetem-e, hanem az hogy amikor valaki antibiotikumot szed a babájára milyen hatással van?

2012. márc. 7. 07:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg hasmenése lehet a babádnak is az antibiotikumtól. Más nem valószínű.
2012. márc. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha olyan gyógyszert írt fel az orvosod, ami nem ártalmas a babaára nézve, akkor nem lesz tőle semmi baja a babának. persze egyéni eltérések mindig vannak. És igen a gyerekorvost is megkérdezheted. Szívesen fog válaszolni! :D
2012. márc. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én mellgyulladásra szedtem antibiotikumot 6 hetesen. A doki azt javasolta, hogy ne csak én, hanem a picúr is kapjon mellette probiotikumot (pont a hasmenés miatt, illetve, hogy ne gombásodjon el egyikünk sem). A protexine-t ajánlotta, felnőtteknek való kapszula. Széttöröd a kapszulát, a benne lévő port feloldod pici anyatejben és úgy adod be (én gyógyszertári fecskendővel csináltam). Ez így tök macerás volt, ezért vettem inkább Biogaia Babyt, abból napi 1x5 csepp kell.

Egyébként azért a felnőttek kapszulását mondta (rákérdeztem), mert a csecsemős verzió egy nagy tasak por, nem igazán tudsz anyatejes babánál mit kezdeni vele, mert nem cumisüvegből eszik, amiben fel lehetne oldani. A kapszulában viszont kevés van, ezért sokkal kevesebb folyadékkal is feloldódik (de akkor már célszerű anyatejben oldani szerintem).

Normaflore-t is lehet amúgy, az kis műanyag üvegcse, azt is be tudod könnyen adni, nem olyan nagy adag. (Abból is napi egy elég).

Igazsághoz hozzátartozik, hogy a doki szerint a Protexine a legjobb, azért mert abban több jótékony baktériumtörzs van, míg a Normaflore-ban csak egy, és ahogy néztem a Biogaiaban is.

2012. márc. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7. vagyok újra. És azt javasolta, hogy ne csak addig szedjük a probiotikumot, ameddig az antibiotikumot szedtem, hanem tovább, legalább 2 hétig.
2012. márc. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 7. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!