Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szólít titeket a...

Hogyan szólít titeket a babátok vagy ti hogyan szólítjátok egymást előtte? Anya-Apa vagy Mama-Papa vagy Mama-Apa? Egyéb?

Figyelt kérdés
Kislányom most 1 éves megkülönböztet minket, a családtagokat, ha kérdezzük hol van apa mutatja stb. Mi párommal anyának és apának szólítjuk egymást ha a gyereknek beszélünk a másikról, és azt is szeretnénk ha ő is ezt tanulná meg. Végtelenül bosszant hogy jönnek rokonok, ismerősök és ezt nem tartják tiszteletben és azt mondják rám hogy mama, a gyereket megzavarva mert mi a mamát a nagyszülőkre használjuk. Így mikor engem szólítgatnak hogy mama nem is érti hogy most akkor mi van. Ti hogyan kezelnétek ezt a helyzetet? Másfelől a mama párja szerintem papa lenne, de az apjára meg azt mondják hogy apa, csak engem mamáznak mikor külön megkértem hogy ne tegyék mert mi nem ezt használjuk. Mit gondoltok erről?
2012. márc. 7. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
1x 1x belefér, a gyerek veletek van többet, többször hallja, hogy anya-apa mint a mama-apa párost. Ne foglalkozz vele. Kérd őket, mint már tetted is, ennél többet nem tehetsz.
2012. márc. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azon kívül, hogy megkéred őket, ne zavarják össze a gyereket, szerintem sem tehettek mást.

Tudom, hogy ritka, de nálunk a párommal mindkettőnk családjában az volt a szokás, hogy a szülők voltak a papa-mama, a nagyszülők pedig a nagypapa-nagymama, így mi is így tanítottuk a kisfiunknak. Most kétéves, és már eléggé bánom, mert most ott tartunk, hogy mi is papa-mama vagyunk, és a nagyszülők is, aztán totózhatunk, hogy épp kire gondol. De már késő átszoktatni.

2012. márc. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nálunk meg az a "szokás" hogy anya-apa, nagyszülőkre meg mama-papa, de jelenesetben anyósról van szó aki előszeretettel mamázik engem páromat apázza, őt magát meg a keresztnevén szólítattja a gyerekkel! Hiába mondom, nem érti meg amúgy meg nem lehet neki semmit szólni vagy ellenkezni mert az van amit ő akar, mindenki más idióta!Próbálok emiatt nem összeveszni vele, de annyira zavar hogy most már elkezd beszélni a gyerek és ezt tanulja meg, amit én nem is akarok.
2012. márc. 7. 09:56
 4/10 A kérdező kommentje:
Amúgy kedves második, szerintem nem ritka amit mondasz, én is hallottam sok helyen hogy így hívják magukat a szülők, ezzel nincs is semmi gond, csak akkor az apa helyett is papa lenne a helyes, így összekuszálva sehogy se jó.
2012. márc. 7. 09:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Nálunk egyébként pont fordítva van, anyós-após rendszeresen apának és anyának emleget minket a gyerek előtt, de nem úgy tűnik, mint akit ez megzavarna, még életében nem szólított bennünket így. :) Szóval szerintem nem kell ettől nagyon félned.

2012. márc. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Engem is úgy szoktattak régen, kedves Kérdező, hogy az anya-anya, a nagymama pedig a mama. Mivel egyik nagypapám sem élte meg a születésem, ezért papa nem volt, csak apa. Még kb. 1 éves lehettem mikor anyukámat rendszeresen mamáztam, szegény "agyvérzést" kapott már, de szerencsére magamtól átszoktam :D

A lányomat is úgy szoktatjuk, hogy én anya, az apja apa, neki már van 2 papa meg 2 mama is :) De szerintem ez így jó.

Meg fogja szokni, hogy úgy szólítson titeket, ahogy tanítjátok! Nem fogja befolyásolni, hogy mit mondanak neki a rokonok. Amitől még kiütést kapok már elnézést, amikor a szüleit valaki a keresztnevén szólítja. Ezt sosem bírnám megszokni, ha pl. a lányom engem Kingázzon...

2012. márc. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ő még nem szólít sehogy sem senkit. De mi úgy mondjuk neki, hogy anya-apa, mama-papa, dédike.
2012. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Apának és anyának hív minket a nagyobbik kislányunk,a kicsi meg még sehogy,mert 3 hetes.. :),de ő is így fog minket. :)

A nagyszülőket meg vagy sima mamának,vagy elé rakja a nevüket is,mert különben nem tudnánk,hogy kiről is van szó.. Tehát ha mondjuk mondja,hogy hívjuk fel a mamát,vagy jön hozzánk a mama,akkor rákérdezek,hogy melyik mama..? Majd válaszol,hogy monjuk a Marcsi mama,vagy Dorisz mama..:)

Egyébként 3 mamája és 3 papája van..tehát muszáj őket megkülönböztetni..(a szüleim elváltak,ha nem lenne egyértelmű :))


Azt meg hogy hogy kezelném...? Szerintem én megmondanám anyósnak,hogy a gyerek nem tudja,hogy kinek szólmikor "lemamáz" engem,mert én az anya vagyok...,úgyhogy így is emlegessen előtte...

Ja...és engem idegesítene,ha mamának hívna bárki is.....!

2012. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
apa anya.amikor valaki azt mondta rám hogy mama,akkor ki szoktam javítani,hogy a mama az a nagyi és nem én.én az anyja vagyok és az én anyukám és a férjem anyukája a mama,és a papa.egyébként fiam előszeretettel becéz engem,anyuci,anyuka,és sokszor a keresztnevemen szólít.szerintem ez még nekik normális dolog,mármint a becézgetés.de a mama,papa dolgot én nem engedem.
2012. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is rögtön kijavítom, amikor mondják hogy nézd mama stb akkor mindig kijavítom hogy anya!!, de mintha direkt meg se hallaná, vagy csak azért is mamázna, már annyira zavar! Amikor még 3 hónapos volt a gyerek nem zavartattam magam, mert úgy se tudta miről van szó, de most már szegénykém ott áll értetlenül és nem tudja kit is kellene néznie, mert hogy mama, (a nagymama) nincs is itt. Anyós meg ugye nem mama hanem Mari, de persze nekem nem engedi hogy tegezzem vagy a keresztnevén szólítsam, így meg tök hülyén jön ki az egész...
2012. márc. 7. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!