Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szólítjátok egymást a...

Hogy szólítjátok egymást a párotokkal mióta szülők lettetek?

Figyelt kérdés
Annyira szöget ütött a fejemben amit egyszer ezen az oldalon olvastam, hogy mikor megszületik a baba anya és apa lesznek egymásnak a szülők. És hogy ez nem jó. Nektek mi a véleményetek erről? Nem megy ki a fejemből pedig már rég olvastam de mindig eszembe jut, mi a férjemmel sokszor azt mondjuk egymásnak hogy anya/apa a lányunk előtt.
2009. nov. 19. 13:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Miért ne lenne jó??

Még nem vagyok anyuka, szeretnénk már babát, de tuti anyának/apának fogjuk hívni egymást.Mert akkor a pici is így fog hívni minket.Férjem unok öccse sokszor a nevükön szólítja a szüleit, mert ők is sokszor úgy hívják egymást...nekem ez olyan idegen, nem esne jól ha a picim a nevemen szólítana és nem úgy hogy anya.

Szüleim még mindig anyának/apának hívják egymást, pedig a legkisebb tesóm már 11 éves, én 25 vagyok...nekem ez a normális.

2009. nov. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Ha csak neki szólok, akor Pötyi vagy Pötyike, ha a gyerekek előtt beszélek róla, akkor apuci. Mi így szoktuk meg. (Én nagyon nem szeretem az apa/anya szavakat, olyan rideg, inkább apu/anyu vagy becézve.)
2009. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is teljesen normalis anyanak es apanak szolitani egymast.
2009. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
A gyerek előtt persze, hogy anya, apa. A baj az, ha kettesben is anyucizzák, apucizzák egymást. Hiszen nő és férfi maradunk, nemcsak szülők! És ezt nem szabad/na/ elfelejteni...
2009. nov. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy addig.

A párom mindeféle becenevekkel illet (mosz a Zsuzsi, Zuszska van soron, mert amásodik nevem zsuzsanna)

Én a nevén szólítom.

Néah szokta monsani, hogy anya vagy anyus erre én, hogy nmem vagyok az anyád, van nevem.

Amúgy 2 gyerekunk van, ha a nagyobbnak neki mondok valami, akkor az apját apának hívom.

2009. nov. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Húú már megijedtem hogy csak mi szólítjuk egymást így, igaz csak a gyerek előtt. De attól még nekem ugyanúgy férfi marad, nem az apát látom benne, mert többször olvastam hogy azért baj.
2009. nov. 19. 13:49
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi is anya/apa vagyunk meg sárkány és kruncájz ill csubakka de ez csak vicc amugy ugyanaz mint régen.Szerintem se rossz ha egymást anyának/apának szólitjuk....söt én már nagyon vártam h úgy legyek szólitva h anya
2009. nov. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a válaszaitokat :))
2009. nov. 19. 13:49
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek az előttem válaszolóval. A babó előtt persze hogy anya, apa lesz, hisz a gyerkőccel beszélünk, de ha csak egymással, akkor nem szertém, ha így szólítana a párom, én sem fogom őt apázni. Van nekem saját apám, neki meg saját anyukája. Most, ha mamus-oz, akkor én vissza papus-ozom, de ezt is csak akkor szoktuk, amikor a babóhoz beszélünk a pocakban.


Én különben is félek attól, hogy szülés után nehogy bennem is csak az anyát lássa a párom, erről már beszéltünk is, mert neki a felesége vagyok, és nem utolsósorban nő.

2009. nov. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
a 13:41-es az előző, akivel egyetértek, bocsi. Azóta jöttek kommentek :o)
2009. nov. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!