Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvárható egy lassan 17hós...

Elvárható egy lassan 17hós gyerektől hogy "össze pakoljon" maga után amit szétdobál?

Figyelt kérdés

Állandóan dobálja,hozza-viszi a lakásban a játékait,meg amit talál és szana-szét van mindig minden,hiába pakolok állandóan.

Mindent meg ért de hiába mondom hogy rakja a helyére,vagy vegye fel a földről mint aki nem is hallja.


2012. márc. 7. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:

gondolom, gyerektől függ.

lányom 1,5 éves kora óta vissza is pakol, ha kérem és ha olyan kedve van.


napirendként késő délután mindig mondom neki, hogy most rakjunk rendet, és nagyon lelekesen segít benne.

2012. márc. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pakoljatok ossze egyutt. :-) a gyereket nem csak szoval, hanem peldamutatassal is kell nevelni. Egyebkent igen, fizikailag kepes mar ra es meg is erti, mit kell csinalni.
2012. márc. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
kedvétől függ, de gyakran elpakolja a játékait. AZt sikerült elérni nála, hogy a poharat és a cumit mindig az asztalra rakja, ezt már nem dobálja szét. Egyébként nem várható el, 15 évesen elvárnánk majd, de akkor sem fogja. :)))
2012. márc. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt már én is elértem hogy a cumit,cumisüveget az asztalra rakja,de sajnos egyenlőre ennyi,pedig próbálok vele együtt pakolni,de ő inkább csak szét pakol.
2012. márc. 7. 12:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor pakolja el, ha együtt csináljuk.De szerintem ez egy folyamat, amit meg kell tanulniuk....mindig mondom neki minek hol a helye, hova tesszük.

Viszont nem hinném, hogy mikor nagyobb lesz egyből, 1 szóra rendet fog tenni maga után:)

2012. márc. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az unokanővérem akkor másfél éves kisfia elpakolt az én 6 éves unokaöcsém után, én meg néztem, mint a borjú az új kapura.

Az én lányom 14 hónapos, szétpakolni azt tud és ha megkérem éás olyan kedve van akkor össze is pakol, már amennyire egy ekkora gyerek képes rá.Mondjuk úgy, hogy inkább majdnem mindent egy helyre rak és nincs szanaszét.Ha van időm, akkor nemcsak megkérem, hogy pakoljon össze, hanem segítek is neki és így sokkal szívesebben csinálja.Más kérdés, hogy fél óra múlva megint hirosimára hasonlít a terep ahol éppen játszik :)

Szerintem ez tanítható dolog, de rengeteg kompromisszumot, szigort, következetességet igényel.De igenis megéri a fáradozást!

Én pl ha már 17 hós lenne a gyerekem, nem engedném, hogy elővegyen méásik játékot, amíg az aktuális áldozat nincs a helyén.Ennyi.És akkor megtanulhatja, hogy miért is kell összepakolni.

Van a családban egy kisfiú, 28 hónapos.Na ő csak szétpakolni tud mindenhol, össze nem hajlandó, se együtt se egyedül.Nálunk is pakol folyton, a lányom pite hozzá képest.De őt nem is szoktatta az anyja abszolút az összepakoláshoz.Csak mikor kupit csinál a gyerek, megjegyzi:ezért pakoltam én össze?-És megy a dolgára.Azzal a kissráccal már nem fog sokra menni összepakolás terén.

2012. márc. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ügyesen a cumisüveget, poharat a polcra teszi. A fiókokból rendszerint kipakol(fedő, szűrő,fakanál), ha kedve van ügyesen visszapakol egyedül is, de van hogy együtt csináljuk. Arra is volt már példa,hogy pakoltam a mosogatógépből megkértem rakja a fedőt a helyére és ügyesen oda vitte.

16 hónapos lesz.


Egyébként az együtt pakolással indultunk mi is,aztán már néha önállóan is megy neki

2012. márc. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is peldamutatassal jobban megy.Kisfiam is(16hos)mindenben "segit" nekem,foleg pakolni:).Ez sztem minen baba maniaja.Mindig segit osszepakolni,ha en nekifogok,adogatja nekem a jatekait,es mondja,h: "et is "es "oda",mert mindennek tudja,h hol a helye.Nem butak ok,csak neha csinaljak :D.

Amikor setalni megyunk,vagy csak az udvarra,akkor en elotte mindig osszepakoltam a lakasban,meg amig kisebb volt,es most amikor mondom,hogy megyunk ki setalni,akkor az elso dolga,hogy szedi ossze a jatekait.Magam is meglepodtem rajta...nagyon cuki :)

2012. márc. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!