Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Örökbefogadott kisfiamnak ma...

Örökbefogadott kisfiamnak ma az oviban azt mondta az egyik kisfiú, hogy "Neked nincs is igazi anyukád, neked anyukád nem is igazi", szólnál az oviba emiatt?

Figyelt kérdés

A kisfiam tud az örökbefogadásról,idáig nem is foglalkoztatta ,ma viszont nagyon indulatosan,mérgesen jött haza délben és az oviból,mire nagy nehezen kibökte,hogy őt ma felidegesítették nagyon,mert ezt mondták neki,csúfolták ezzel,mert nem tudtak meegyezni a játékokon.

Mondtam neki,hogy de hiszen tudja,hogy én vagyok az igazi,ki más lenne ...úgy magyaráztam neki,hogy tudja,van neki keresztanyukája az sem az igazi és az ő esetében a vér szerinti anyuka sem az igazi anyuka,hanem én vagyok az igazi az örökbefogadó anyuka,mert énrám számíthat,bennem bízhat,én nevelem.

Nem tudom jól mondtam e neki.


2012. márc. 7. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Óvónéniknek azért megemlíteném, hogy figyeljenek oda a gyerekekre. Talán még beszélgetnek is a csoporttal a családokról ebből az apropóból kifolyólag. Úgy értem, hogy elbeszélgetnek róla, hogy van akinek elváltak a szülei, vagy nincs apa, vagy nincs anya...stb és hogy a családok mennyire különbözőek lehetnek, de mindig az a lényeg, hogy szeressék egymást és összetartsanak, stb. Ebből a gyerekek is tanulnak sokat.
2012. márc. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz dolog ez... sajnálom...


Két nevelt lányom van. Illetve már csak 1, mert a másik kiröpült. Kicsi koruktól nevelem őket, mindketten az első pillanattól tudták -persze a saját szintjükön- hogy nem vagyok a vér szerinti anyjuk. Eleinte úgy mondogattam nekik, hogy nem az én hasamból születtek, hanem a szívemben születtek és kaptam őket ajándékba, hogy nekik is legyen igazi anyukájuk. Tehát igen, szerintem tökéletes ahogy mondtad neki :)


A kérdésedre pedig a válaszom, hogy igen, szerintem szólj az óvónőnek, figyeljen oda kicsit. Sajnos az évek során még sokszor fogja hallani ezt a kisfiad... azt kell erősíteni benne, hogy ezáltal ő sokkal több, mint a többi gyerek.

Sok sikert.

2012. márc. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól magyaráztad és nagyon jól tetted, hogy tud róla, az egész örökbefogadásról. Sajnos ilyen incidensek biztos lesznek még.

Én az óvónéniknek megemlíteném, hogy figyeljenek rájuk és ha ez továbbra is fenn áll, folyamatosan csúfolják-e miatt, megkérdezném a kisfiadtól, hogy ki az, és a szülőkkel beszélnék.

2012. márc. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kell vhogy felvértezni őket az efféle beszólásokra. Azzal, hogy őszinte vagy vele, és 100%ban biztos benne hogy szereted, már szinte mindent megtettél. De azért ne fogd fel túl drámaian, szerintem, végül is a Te gyerekednek ezek szerint nemcsak 1 hanem három anyukája is van :) egy életet adó, egy örökbefogadó és egy keresztanyukája is :)
2012. márc. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól magyaráztad el neki. Az óvónőnek jelezheted, mert az nem baj, ha a csoportban elmagyarázzák, hogy azok a gyerekek is megértsék akiket a vér szerinti anyjuk nevel (több kevesebb sikerrel). Persze ilyesmivel mindig találkozni fog, de az őszinteséged sokat segít, hogy megtanulja kezelni ezeket a helyzeteket. Esetleg mesélhetsz neki arról, hogy a többi gyerek azért csúfolja, mert nem érti, hogy neki miért van ilyen sok anyukája. Egyébként valószínű, hogy a kisgyerek felnőttek elejtett megjegyzéseit hallotta és mivel nem érti (mert előtte beszéltek róla, de nem magyarázták el neki) ezért ezt szűrte le és mérgében fölhasználta.
2012. márc. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Teljes mértékben egyetértek az előttem szólókkal. Nagyon helyesen magyaráztad a dolgokat. A nővéremnek is örökbefogadott az egyik gyermeke (az orvosok azt mondták rá, hogy meddő, ezért örökbe fogadtak egy lánykát, de később mégis teherbe esett), és a másik pedig vér szerinti kislány, a korkülönbség csak 2 év közöttük, és egyszer azt vágta a kisebb a tesója fejéhez: "Te nem is vagy a családunk tagja, mert nem Anya az a Anyukád, ő csak az enyém!" - persze otthon se tabu az adoptálás, a kislány is tud róla, de ez annyira rosszul esett neki, hogy napokig nem beszélt senkivel. Akkor magyaráztam el neki a nővéremmel és a férjével, hogy ez nem igaz, a családunk tagja ő, és Anyu az Anyja, mert ő az, aki neveli, szereti, gondoskodik róla, nem más. Rá tud támaszkodni, ő az Őrangyala. Akkor megbékélt a helyzettel, és azóta leperegnek róla a gonoszkodó megjegyzések. Ez volt úgy 3 éve.


Azért említsd meg az óvónőnek, és ha majd iskolába megy, beszélj az osztályfőnökkel is! A kicsi gyerekek kegyetlenek tudnak lenni sajnos...

2012. aug. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!