Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tud egyedül kakilni...

Miért nem tud egyedül kakilni a 4 hónapos kislányom? Van, hogy sikerül magától, de többnyire csak szélcsőre jön. Más babájánál is volt így?

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Anyatejes?Próbáltál már édeskömény teát adni neki?A szélcső nem a legjobb választás.Ellustulnak a nyomóizmok és minden kakilás nagyon nehezen és fájdalmasan lesz!Gyerekorvos mit tanácsol?
2012. márc. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy már megszokta a szélcsövet.
2012. márc. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ha anyatejes akkor elképzelhető, hogy nem is kell kakilnia csak te erőlteted. anyatejes babáknál normális ha 10 naponta kakil. nem lehet, hogy erről van szó?


vagy ha nem akkor nyilván megszokta, hogy segítesz neki és újra és újra egy kis nyügi után el is éri. és ezt végtelenségig lehet csinálni, de inkább abba kéne hagynod a segítést. tudom, nehéz, enyém is nehezen kakilt, végül 1 hét laevolac kúra megoldotta

2012. márc. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
anyatejes baba.Én nem erőltetem a kakilást.3-4 nap után annyira nyugtalanná válik,csak a lábait húzogatja,nem tud aludni,csak folyamatosan sír,viszont a pukik jönnek maguktól.Az orvosok szerint majd kinövi,addig szélcsövezzem,szervi bajt nem látnak.csak kíváncsi voltam esetleg más is járt e így.Amúgy viszont vannak olyan napok,hogy magától játék közben kakil és észre sem veszi,semmi sírás.
2012. márc. 7. 20:12
 5/9 anonim ***** válasza:

2.vagyok

A Laevolac tényleg jó.

2012. márc. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Cukros kamillatea a jó megoldás hidd el!
2012. márc. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a kamillateát 2 szoptatás között adjam?bocs,ha butaságot kérdezek de még nem próbáltam neki adni semmit.mennyit célszerű,hányszor egy nap.
2012. márc. 7. 21:21
 8/9 anonim ***** válasza:

kamilla teával az a baj, hogy szárítja a beleket, tehát csak ritkán használhatod, mondjuk heti 1x.

viszont a székrekedésre tényleg nagyon jó, lényeg, hpgy tegyél bele cukrot, az felel az erjedésért.

reggeli első szopi előtt add neki, 1deci teába 1 kiskanál cukor.


laevolac abból a szempontból jobb, hogy azt kúraszerűen alkalmazhatod, tehát akkor amikor kell, 2 óra múlva már hat is, de ezt is legjobb reggel éhgyomorra. tulajdonképpen ez cukorszirup, 5-10 mili elég.

ha kúraszerűen csinálod akkor első nap 10ml, után pár napig (vagy akár hétig) 5 ml reggelente.

2012. márc. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk semmi nem vált be, csak a kúp.

5-6 naponta volt csak kaka, de ha akkor sem, akkor kapta a kúpot. Nem szokott hozzá!

2012. márc. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!