Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kisbabámnak jön a...

1 éves kisbabámnak jön a hátsó foga és nem tudok vele mit csinálni. Már vagy 3 napja alig lehet megvigasztalni! Ha felveszem az ölembe ki akar ugrani onnan, ha leteszem lemegy hídba szinte. Tanácsok esetleg?

Figyelt kérdés
Már adtam neki ilyen homeopatias cseppet, kifejezetten fogra, de semmit nem hatott.
2012. márc. 7. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, azonnali, de csak pár perces hatást érsz el: dologél, illetve dentinox géllel. Az előbbi gyógynövény alapú, az utóbbi tulajdonképp érzéstelenítő, nagyon jó ha hirtelen kell.

KÉRDEZD TE IS MEG A GYEREKORVOSotokat, de nekünk ezt mondta:

De ha ennyire fáj neki, akkor fél adag Panadol, vagy Nurofen szirup is mehet, napi 2x, felváltva 3 napon át.



De éjjel is fenn van? mert igazából nálunk legalábbis, ha jön a foga, akkor a nappalok "csak" nyűgösek, viszont az éjjelek az igazán gyilkosak..én éjjelre szoktam neki adni ...

Biztos a foga miatt van? Nem "csak" kezdi a hisztikorszakot?

2012. márc. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Éjszakára én a Nurofent ajánlom.Mikor nálunk csúcson van a fogzás, akkor 3 napig CSAK éjszakára adok neki.A többi éjjel meg szenvedünk együtt, áthozom mi hozzánk, beszélünk, iszunk..stb.Napközben meg próbálok ilyenkor minél többet vele lenni, és foglalkozni vele, elterelni a figyelmét...stb.A Dentonix is segít amikor már nagyon hisztis.Rágókát már nem szereti, így pl adok neki kenyér héjat, amit szépen elrágcsál.Egyébként 14 hónapos lesz, és neki 1 éves kora után 4 foga jött ki 1 hónap alatt!!!Rágók..

Sajnos nem lehet sok mindent csinálni, csak kezelni a fájdalmat, és szenvedni együtt. :(

2012. márc. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én csak együttérzésemet tudom kifejezni.

Dentinoxot kap, de napközben max. egyszer, mert ha éjszaka felsír emiatt, akkor azzal bekenem és vissza is alszik. Nagy vész esetén fájdalomcsillapítót (panadol) adok.

Lassan két hete szenved szegénykém. :(

2012. márc. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet, de már legalább 3 hete.

4 dudorból ma reggelre 2 áttört, de azok alul még az elsők közül valók, másik 2 dudor felső örlőfog....

Nappal dentinoxot használunk, éjjel eddig megúsztuk a dolgot. Este bekenem neki dentinoxal, és nem jellemző, hogy felkelne. Eddig összesen 1-2 nagyon húzós éjszaka volt, akkor adtam neki fájdalom csillapítót. Én nem adok neki vénynélkül kaphatókat (sem ibuprofent sem paracetamolt nem kaphat) így marad a Germicid.

2012. márc. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszokat!:) Dentinoxot kiprobaltuk, valamelyest javult a helyzet!:) Kitartast a hasonlo helyzetben levoknek!!:)
2012. márc. 9. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!