Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én nem főzök a kisbabámnak,...

Én nem főzök a kisbabámnak, csak üveges ételt adok neki. Ez baj lehet?

Figyelt kérdés
Nagyon szereti, jobban mint amit főztem neki, így meguntam és csak üvegest adok neki.
2011. nov. 14. 10:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szio nme irtad milyen idös a babci, másrészt nem egy olcso buli. A másik dolog őpersze a korától függ ezerféleképpen el lehet készíteni a kaját a babáknak ugy hogy meg is eszi. Előbb utóbb gondok fognak adodni hogy mást nem kap csak üvegeset, szerintem főzzél neki próbáld kitalálni hogy miket szeret mert ha már pl 20 hónapos lesz hány üveg kaját adsz neki hogy egyáltalán majd jol is lakjon vele.
2011. nov. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem baj, nagyon sok orvos azt ajánlja, mivel szigorúan ellenőrzött. amit megveszel a boltban arról meg azt sem tudni honnan származik. Én is csak a telkünkről származót adom neki, ha épp nincs valami akkor abból üvegeset.
2011. nov. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én kezdetben csak azt adtam neki de 8 hónapos korátol miután körberajzolodott miket szeret enni, saját magam készitem neki a kaját és szereti.Utazáshoz kíváló a bébi üveges kaja ez az én véleményem
2011. nov. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

Amíg nem azt ette, amit mi, a lányom is csak üvegeset kapott. Kényelmes, elején csak fél üveggel evett meg, nem láttam értelmét külön neki főzőcskézni, 3 edényt, turmixot összekoszolni.

Miért lenne baj? Nem értem. Az ár meg...én megengedhettem.

2011. nov. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Saját magam készítettem neki a kaját, a nagynál semmire nem mentem mert ő egy éves koráig kb 3 kanál kaját evett egyszerre, úgyhogy kár volt pacsmagolni. Ő ezért kapott üvegeset, olyat amit 3 napig evett aztán.


A kicsi megette szívesen amit énfőztem, saját termelésű dolgokat kapott, még a hús is saját volt, saját gabonával etetett állatok. És nem volt jó. Éhezett, fogyott és ahogy átváltottunk üveges ételre, rendbe jött. Azt mondta a doki is, bizony vagy nem jól állítottam össze a kajáját vagy alapból nem voltak meg a vitaminok, tápanyagok az alapanyagokban.

Úgyhogy ha lesz 3.gyerekem csak üvegeset adok majd neki, mert az biztosan megfelelő, mennyiségileg, összetételben, tápanyagtartalomban.

2011. nov. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5 hónapos.

És fél üveggel eszik, mostanság eszik 1 üveggel, így nem látom értelmét, hogy főzzek, pacsmagoljak 1 krunplival meg reszelt almával. Kényelmesebb. Az anyósom szerint hatalmas vétek ez a gyerek ellen, mert nem fogja soha megenni a főztömet.Amitől persze nem félek, hisz neki tök mindegy, hogy az almát én reszelem le vagy egy gép a gyárban:-) Nyilván ha nagyobb lesz főzök majd neki, csak most érzem feleslegesnek.

2011. nov. 14. 11:02
 7/16 A kérdező kommentje:
*kruMpli:-D
2011. nov. 14. 11:03
 8/16 anonim ***** válasza:
59%
Egyetértek veled, szerintem is felesleges egy ilyen pici babának külön főzőcskézni. Majd ha nagyobb lesz, akkor már vehetel ki a húslevesből zöldségeket és azokat kóstoltathatod vele. Az én kislányom már 15 hónapos, de még mindig van itthon bébiétel, hisz nem mindig olyat főzök ami neki való, vagy éppen nem ízlik neki. Ilyenkor jó az üveges, meg sokszor mi vacsira hideget eszünk, ő meg azért ne egyen már minden nap ugyanazt. Simán rászokott a bébiétel mellett a mi ételeinkre, ne félj attól, hogy majd nem eszi meg később csak az üvegeset!
2011. nov. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szeretem, amikor az anyósok jobban tudják és mint Nostradamus, jósolnak.... :)

Még százféleképpen fognak változni a babád evési szokásai. Most így jó az üveges, nem is eszik sokat, gondolom, még napi 1x eszik kanalasat. Ahogy nő, úgy lesz könnyebb főzni neki, mert több félét ehet már, többet is eszik mennyiségben.

A kisfiam pár napon belül tölti be a 8 hónapot, a múlt héten alig akart enni, próbáltam üvegeset, főztem a kedvencet, csináltam az imádott tejpépet, kb. a fele fogyott el. Tegnap már kínomban kivettem a mi ebédünkből (pulykahusit sütöttem, főtt krumplival, neki egy almát is beledobtam a husi mellé és ott megsült), összeturmixoltam, kétszer kellett szedni neki. Lehet, idővel megunja az üvegest és csak a tied kell majd neki. Aztán megunja a "babakaját" és csak azt fogadja el, amit magatoknak is készítesz és felnőtt módon ízesítesz.

Ha már napi 2-3x eszik egy teljes üveggel, akkor már érdemesebb főzni, mert olcsóbb.

Én vegyesen főzök neki és adok üvegest, mert van, hogy olyan házimunkába fogok, vagy megyünk valahová, hogy egyszerűbb egy üvegeset felbontani.

2011. nov. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam:-)

Ha még jártok erre, megkérdezhetem, hogy mikor jön el az az idő amikor már a kicsi eheti a mi kajánkat?

2011. nov. 14. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!