Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adhatok ismet lazcsillap...

Mikor adhatok ismet lazcsillapitot a 10 hos kislanyomnak? Pandol szirupot kapott 3 oraval ezelott. Germicid c kupot adnek neki mert nem megy le a 39 fokos laza. Hany oranak kell eltellni a ketto kozt? Ket kulonbozorol van ugye szo.

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

4-nek kéne eltelnie de ha nagyon lázas akkor 3 óra után is adhatod.


arra figyelj majd még, hogy germicidet csak 8 óránként lehet.

jobbulást!!!

2012. márc. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi! Egy egesz germicid c mehet neki mar ugy? (10 hos)
2012. márc. 7. 23:43
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Amennyiben nem akar lemenni a láza, akkor a legjobb megoldás, ha vizes lepedot vagy torulkozot tekersz kore. Arra kell vigyazni, hogy a víz ne hideg, hanem langyos legyen. Nem szabad sokkolni a szervezetét és így is hidegnek fogja érezni, sírni fog. Amint átmelegszik a vizes lepedo, újra át kell oblíteni és ismét koré tekerni. 2-3 ismétlés után lemegy a láza és nyugodtan fog tudni aludni. Jól be kell majd utána takargatni. Kislányomnak nagyon magas láza szokott lenni amikor beteg és ez mindig segít, a lázcsillapítók már nem annyira.
2012. márc. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

De vigyázz, mert ha nagyon sír akkor nem hogy lejjebb megy hanem a sírástól még magasabb lesz. Ebben az esetben csuklójára, bokájára, tarkójára tegyél csak vizes pelust.


Ha nem segít hívd ki az ügyeletet.


Hasonló volt nálunk is csak ülőfurdőztünk. 39,5-nél már megijedtem(kapott panadolt, nurofent, kúpot, ülőfürdőt, borogatásokat semmi sem használt, mindig csak egyre magasabb lett), felhívtam az ügyeletet, amit nagyon jól tettem. Kijött a doki, ránézett a gyerekre, gyorsan lázat mért, meghallgatta és adta is be az injekciót. 10 perc múlva lement a láza és elaludt. A doki nem ment el addig még le nem ment a láza, azt mondta, hogy ha tovább várunk görcsöt kapott volna, már a szemei beeszek és homályosak voltak.


Szerencsénkre ez az egy esetünk volt csak , ez is dec.30-án és csak 1 napig tartott.

2012. márc. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Testhőmérsékletével megegyező hőfokú víz, lehetőleg mellkasig lepje el, és fokozatosan szépen hűteni le, 30 fok alá, legalább 8-10 percet üljön benne, aztán megtörölni és véknyan felöltöztetni, betakarni. Jobbulást nektek!
2012. márc. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek! Kozben mar beadtam neki a kupot. Popsiban levonas utan 38,2 volt amikor most mertem. Erdekes h fulhomero tobbet mutatott. 39,3-at. Szegenykem ki se nyitta a szemet amig a lazat mertem popsiban. Nagyon piros a pofija nagyon meleg. Most vizesruhat akarok tenni a csuklojara.

Segenykem ket hete is beteg volt igazabol 3 hete folyamatosan kisebb megszakitasokkal akkor is 4 napig legalabb lazas volt es egy het kihagyas utan megint lazas.:(((

Kulfoldon elunk itt nincs sajnos olyan hogy kihivom az ugyeletet. :((


( a germicid is otthonrol van)

2012. márc. 8. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!