Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ette a babátok azt...

Mikortól ette a babátok azt amit ti? 10 hónapos a fiam és könyörög azért amiket mi eszünk, a sajátját eltolja, kiköpi tanácstalan vagyok! Adjam azokat már neki csak egyen normálisan legalább?

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:

o mar eleg idos, nyugodtan elkezdheted adni neki azokat, amiket ti esztek. Teljesen normalis, hogy azokat a pepes "vackokat" nem eszi:D Az enyem se akarta mar megenni ilyentajt, pedig kulon fozocskeztem neki. Adtam volna a szajaba, mire olyan arcot vagott nekem, hogy "vidd innen ezt a...., adjal a tiedbol, az sokkal jobb":D 11 honaps volt az enyem, azt hiszem, addig semmi baj nem volt az etkezessel, szepen megevett mindent, de szerencsere a mi kajank is izlett neki:D

Eloszor persze a fuszerezesre figyelj oda, aztan egy idovel nem kell odafigyelned, eheti ugyanugy, ahogy ti.

Sok sikert

2012. márc. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lányom tulajdonképpen ilyen idős korában olyan volt, mint 1 kiskutya! :D Állandóan jött kunyizott, mindegy hogy mit ettünk!!!Én mindig adtam neki pár kanállal ha nem láttam semmi kivetni valót benne.Pl: húslevest, pörköltet, krumplis tésztát...stb.Aztán elkezdtem olyan ízvilágban főzni neki, hogy megegye.Kicsi só, fűszerek.Nagyon szerette.

Most már azt eszi amit mi (14 hónapos).

Én azt ajánlom, hogy főzz fűszeretlenül és nyugodtan kóstoltasd vele azt amit ti esztek.Sok főzeléket főztem ebben az időben, és így tudtunk együtt enni.

2012. márc. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nálunk is ilyen idősen kérte, hogy a miénkből ehessen, így magunknak is úgy főztem, hogy ő is ehesse.

tehát csipet sóval, kevés fűszerrel, sok zöldséggel. ha habarásos ételt készítettem, akkor neki habarás előtt kivettem belőle, vagy ha tejjel öntöttem fel a főzés végén.

2012. márc. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
A fiam ugyanezt csinálta. Igen, ennyi idős volt, amikor egy-az egyben betolta apa vacsiját, tökfőzeléket fasírttal, míg a saját ennivalójához hozzá sem nyúlt. Onnantól hagytam a csudába a kétféle főzést, viszont sótlanul főztem meg az ételeket, paprika, bors is csak utólag került bele, amikor kivettem az adagját.
2012. márc. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adhatod neki! Mondjuk a hüvelyes zöldségeket ebben a korban még úgy nem adtam a lányomnak (bab, borsó, lencse), de minden mást simán. Mondjuk én rosszul csináltam, mert az én tányéromból kapott enni és a mai napig kunyerál (1,5 éves), ha nem adok neki, akkor sikít. Ez azért baj, mert ha sört iszom, abból is kér és simán megissza, viszont nem tartom helyesnek, hogy ilyet igyon.

Szóval ha adsz, akkor a saját tányérjába, véletlenül se szokjon rá, hogy bármit eszel és nem kap belőle, akkor hisztizik...

2012. márc. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Érdemes valamilyen középutat találni. Én sokszor olyan ételeket főztem magamnak/magunknak is, amit ő is megehetett. Sok párolt zöldséget, főzeléket, rizst, durumtésztát (amíg nem vezettem be a tojássárgáját), húsféléket, májat, leveseket sok zöldséggel, husival stb. Egy éves korában bevezettem a tojássárgáját, a tejet és a vajat, így már tényleg szinte mindent ehetett, amit mi, persze amit meg tudott rágni azzal a pár fogával :) Innentől már csak az erős fűszerekre és a sóra, cukorra kellett odafigyelnem.

Amúgy mindig megkóstoltam, amit a kisfiamnak adtam már babakorában is, és hamar rájöttem, hogy a teljesen sótlan zöldségpüréket (kivéve sütőtök, cékla és répa) nem szívesen ette meg. Ha nem kellett neki, tettem bele egy pici sót, és úgy már legtöbbször ízlett neki. A paradicsomos ételeket pedig cukor nélkül sosem ette meg.

Ha mégis olyat esztek, amit neki nem akartok adni, akkor egyétek, amikor nem látja vagy már jóllakott valamivel. Én is megmondtam a férjemnek, hogy ne kezdjen el kolbászt enni a gyerek előtt, amikor éppen jóízűen eszi a répafőzeléket, mert onnantól a főzelék már nem kell, csak a kolbász apától...

2012. márc. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a fiamnak mindent adtam, amit kért - azóta is jó evő, nincs vele semmi gond, bármit adhatok neki, az mind rendben van.

A lányommal még nem voltam ilyen rutinos, be akartam tartani az irányelveket, azt adtam neki, amit a nagykönyv szerint kaphat - ki is öltem belőle a természetes kíváncsiságot az új ételek iránt. Most alig pár dolog van, amit tisztességgel megeszik, ha valami újdonságot tapasztal, csípőből hárítja... Soha többé nem leszek ekkora marha, akárhány gyerekem lesz is. Hallgatni fogok a babára, mert ő pontosan érzi, mi a jó neki.

2012. márc. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek:)
2012. márc. 8. 13:40
 9/9 anonim ***** válasza:

8 hósom már egy ideje ezt csinálja.

A mi spenótunk (tejjel, sok fokhagymával és sóval) jó neki. az egyik kaja, amit hajlandó megenni... De ha neki csinálom, tápszerrel.... nem eszi meg.

A fiamnál betartottam, hogy 1 éves korig nincs tej, stb, de ha vele ezt csinálnám, csak tápot enne...

2012. márc. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!