Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljessen tanacstalan vagyok,...

Teljessen tanacstalan vagyok, hogy etessem meg 8 honapos kisfiam, aki nem enged semmit sem a szajahoz?

Figyelt kérdés

Heten lesz 8 honapos es az anyatejen kivul nem eszik semmi mast. Rengeteg mindennel probalkoztunk, de semmit sem fogad el. 6 honaposan kezdtem a kostoltatas. Elso par alkalommal 1 kanallal sikerult a szajaba tennem az ennivalobol, de amint a kovetkezo kanallal a szajahoz kozelitettem, erossen tiltakozott es mar nem tudtam tovabb etetni.

Kb. 7 honapos koraig cumizott, azota azt sem fogadja el. Ha a szajaba akarjuk tenni elforditja a fejet vagy bezarja a szajat, sir es kikopi. Hozzateszem akkor epp beteg volt, lazcsillapitot es antibiotikumot is kellett neki adnunk, amit szirup formajaban kapott. Szerintem akkortol lehet neki vmilyen fobiaja, mert amint a szajahoz akarunk tenni vmit, mindig hasonloan reagal, ellenkezik.

Probaljuk az etetest kanallal, uveggel, nurofenes adagoloval, de semmi sem tetszik neki. Probaltam kihuzni a szoptatast is, de semmi sem hasznal. Probaltuk nevettetni, hatha akkor kinyitja a szajat, de csak nagyon nehezen megy es akkor is, ha eszre veszi a kanalat rogton zarja a szajat.

Ma sikerult neki egy kis gyumolcspepet a szajaba csempeszni. Lenyelte, nem fintorgott, nem razta ki a hideg, de a kovetkezo kanalnal ugyanugy tiltakozott. Nem az izzel van baja, hanem az etetes formajaval.

Csak a banant fogadja el egeszben, nem pepesitve, es a kiflit. Abbol is csak minimalisat. Ezen kivul semmit.

Nem tudom, hogy etessem, mivel probalkozzak.


2012. febr. 5. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én 2. gyerekem is hasonlóan állt a hozzátápláláshoz, próbálkoztam én is mindenfélével. Ami nem jött be, az az erőltetés, erővel kínálgatás.

Ami bevált: nem görcsöltem rá a témára, hiszen egészséges gyerek magát nem éheztetni, teli asztal mellett gyerek még éhen nem halt:)

A pépes dolgok és a kanalazás nem jön be, akkor próbálkozz a darabos, kézbe fogható falatkákkal. Főtt répa, párolt alma, durum tészta főzve, sütőtök falatkák stb. Egyetek együtt, tegyél a tányérodra neki is adható ennivalót, hagyd kézzel enni, illetve etesd a kezeddel. Most az a lényeg, hogy ismerkedjen az ízekkel, és ne idegenkedjen ha a szájához közelít valami. Ha két falatnyit eszik, akkor annyit. Próbálkozhatsz naponta többször is kóstoltatni.

És még egyszer, nagyon fontos, hogy te lazán tudd kezelni a dolgot.

2012. febr. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy első is írta....

Rakosgass elé falatokat. :) Kis főtt tészta, főtt krumpli, zsemle belső, meg ilyenek. Hagyd kézzel enni. Adj a kezébe egy kanalat, had ismerkedjen vele, mártsd bele az ételbe add a kezébe, had szopogassa.

Az én lányom is hasonlóan megmakacsolta magát néhány új kajánál. Pl a reszelt almát oda adtam neki a tányérban és hagytam, had kotorásszon benne. Ette kézzel-lábbal, még az atya úr isten is almás volt. :D

Legyen egy kicsit szórakoztatóbb, játékosabb az etetés, és tényleg ami nagyon fontos, hogy ne görcsölj rá!

2012. febr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Megprobalok turelmesebb lenni es tobb darabos etelt adni a fiamnak.

2012. febr. 6. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!